Noderīgi padomi

Bārdas elektrotrimmeris – kā izvēlēties vislabāko?

16 08 2017

Būt bārdainam vīrietim – tas ir moderni. Droši vien šī mode tik drīz nepāries, tāpēc daudzi vīrieši, kuri agrāk katru rītu skuva bārdu un ūsas, tagad savus matus uz sejas kopj gandrīz kā dāmas. Labi izskatīties nav noziegums, tāpēc arī nepieciešama tam speciāli paredzēta ierīce. Bārdas elektrotimmeri paredzēti speciāli bārdas veidošanai un griešanai. Kā izvēlēties tādu bārdas trimmeri, lai vīrs būtu ar to apmierināts un tas viņu iepriecinātu ilgu laiku? Starp citu, tā tagad ir viena no populārākajām dāvanām stilīgiem vīriešiem.

Skuveklis vai bārdas trimmeris?

Vispirms jau nevajag jaukt terminus. Par kādu ierīci mēs tagad runājam. Pavisam ir 3 līdzīgas ierīces: matu griešanas mašīna, skuveklis un bārdas trimmeris jeb bārdas mašīna.

Matu griešanas mašīna paredzēta tam, lai grieztu matus. Profesionālas mašīnas izmanto frizieri skaistumkopšanas salonos. Tām var būt dažāds platums un tās paredzētas matu saīsināšanai, matu robežu veidošanai, mākslinieciskai matu izdzīšanai (hair tattoo). Protams, tās ir piemērotas arī bārdu griešanai, tomēr trūkst veidošanas funkcija.

Elektriskais skuveklis paredzēts bārdas noskūšanai līdz minimumam. To lieto tie, kam nav laika manuālu skuvekļu un putu izmantošanai. Bārdaiņi tās lieto reti, jo šīs mašīnas neveido bārdu, lai gan diezgan tīri var noskūt matus ap to.

Bārdas elektrotrimmeris – tā ir specifiska ierīce, kas paredzēta matu saīsināšanai un izlīdzināšanai bārdā, kā arī tās veidošanai. Tieši par šīm ierīcēm mēs arī parunāsim šajā rakstā.

Lāzertehnoloģijas

Nē, mēs nerunājam par fotoepilatoriem, kurus dāmas lieto matu likvidēšanai (uz visiem laikiem). Mūsdienu trimmeros jau iebūvē mazus lāzerus, kas parāda precīzas līnijas, pa kurām jāgriež bārda, lai tā būtu līdzena un pareizas formas, kā arī būtu simetriska. Painteresējieties par Philips Norelco 9000 sērijas modeli 9100 ar līniju lāzerprojektoru. Tas nemaksā pārāk dārgi (aptuveni 80 eiro), tomēr tas ir nākotnes modelis. Tuvāko gadu laikā arī citos modeļos visdrīzāk parādīsies lāzerprojektori, kas palīdzēs veidot ideālu bārdu.

Sūknis iekšpusē

Turpināsim sarunu par jaunākajām tehnoloģijām. Bārdas trimmeris Philips Norelco 7300 ir diezgan unikāls tāpēc, ka tajā ir iebūvēts neliels vakuuma sūknis, kurš uzreiz iesūc nogrieztos matiņus. Tāds modelis ir ļoti piemērots ceļotājiem, kuri ne vienmēr var veidot bārdu normālā vannas istabā un kuriem ne vienmēr ir piemēroti apstākļi tam, lai notīrītu bārdu.

Bezvadu bārdas trimmeri

Kurš ir labākais bārdas trimmeris? Patiesībā pastāv desmitiem bārdas trimmeru modeļu, tāpēc izvēle ir diezgan plaša. Ja vīrietim ir aktīvs dzīvesveids un viņam bieži nākas ceļot, tad ieteicams iegādāties bārdas mašīnas modeļus, kuros nav vadu. Ar uzlādētu akumulatoru pietiek 60-75 minūtēm nepārtraukta darba, un tas nozīmē, ka ar to pietiks vismaz 3-5 griezumiem. Daži modeļi darbojas gan ar vadu, gan arī bez tā. Tādi patīk arī profesionāliem frizieriem, kuriem nākas ne tikai griezt matus, bet arī savest kārtībā bārdu (mēs jau nerunājam par profesionāliem bārdas kopšanas saloniem, kur visbiežāk strādā manuāli). Te viss atkarīgs no akumulatora kapacitātes, tomēr ražotāju deklarētie skaitļi ir tikai teorētiski, tāpēc reāli ir jāskatās uz to, cik griezumus bārdas trimmeris veic bez papilduzlādes.

Režīmi un milimetri

Jaunākajos modeļos ir 15-17 režīmi. Visbiežāk tie saistīti ar bārdas matu garumu, kas jānogriež, jo griezums tiek veikts garumā no 1 līdz 20 mm. Tas ir tikai teorētiski, jo 20 mm – tie ir uzgaļa izmēri, nevis nogriezto matu. Āda uz sejas nav līdzena, tāpēc nesanāks visur uztaisīt ideālu bārdu ar 2 centimetru gariem matiem. Garākai bārdai nāksies pameklēt modeļus ar maināmām galviņām, kas var griezt bārdu līdz 40 mm garumam. Bet tālāk jau būs nepieciešama roku veiklība, jo bārda ir jāgriež, nepieskaroties ādai.

Ūdensnecaurlaidīgie

Skūt bārdu vannā nav slikts ieradums. Mati uzreiz tiek nomazgāti. Ūdens arī mīkstina cietos matiņus, kam pateicoties bārdas trimmeris vai skuveklis daudz vieglāk tiks galā ar savu darbu. Ne visi bārdas trimmeri ir ūdensnecaurlaidīgi. Visbiežāk tādi nav trimmeri ar vadu, jo vannas kabīnē diez vai izdosies paņemt rozeti vai vismaz pagarinātāju…

Izvēloties bārdas trimmeri, jāņem vērā arī šis vīriešu ieradums.

Ieeļļošana

Ražotāji no šī procesa cenšas pakāpeniski atteikties. Tāpēc jaunajiem un dārgākajiem modeļiem visbiežāk tas nav vajadzīgs. Vecākiem un vienkāršākiem modeļiem ar iebūvētiem nerūsējošā tērauda nažiem arvien vēl reizēm jāizmanto speciāla smērviela. Šis apstāklis neradīs liela neērtības, tomēr jāņem vērā arī ekspluatācijas izmaksas.

Kāpēc bārdas trimmeri ir lieliska dāvana katram vīrietim?

Ir vairāki iemesli:

  • Šis veids piedāvās vīrietim rūpīgāk kopt savu bārdu, mēģināt to modelēt un meklēt jaunus negaidītus risinājumus, kas saistīti ar ārējā izskata mainīšanu mājas apstākļos.
  • Ne pārāk dārga dāvana. Jaunie modeļi maksā 80-100 eiro, bet vienkāršāko cena nesasniedz pat 50 eiro. Tādus tēriņus var atļauties gan darba kolēģi, gan tuvinieki. Tas nav televizors ar 4K izšķirtspēju. Bārdas trimmeris – tā ir jauka, kompakta un ne pārāk dārga dāvana.
  • Nav aktuāli tagad – varbūt noderēs vēlāk. Jo nekad nevar zināt, kad ievajadzēsies pielīdzināt trīs dienu rugājus.

Ja Jūs meklējat dāvanu, vienmēr atcerieties, ka arī iepakojumam ir svarīga nozīme.

Ja Jūs meklēsiet konkrētus modeļus, ņemiet vērā, ka šeit pārsvarā ir tās pašas preču zīmes, kādas ir skuvekļu tirgū – Philips, Braun un Panasonic. Arī citi mēģina palielināt savas daļas šajā tirgū, bet viņiem tas ne pārāk labi sanāk. Tie ir tik zināmi ražotāji, kā Blaupunkt, Babyliss, Remington, TRYM, Bevel, Wahl u.c.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?