Noderīgi padomi

Izvēlne

Brīvdienas pie ezera: ko ņemt līdz?

Izvēlēties preces tūrismam
31 08 2017
noderigas preces atpusoties daba

Braucienu pie ezera brīvdienās daudzi uzskata par īpaši romantisku un relaksējošu laika pavadīšanas veidu, tomēr pie auss sīcošie odi, necaurredzama tumsa nakts laikā un sēdēšana uz zāļu cinīša vai satrūdējuša baļķa ātri nomāc visus pozitīvos iespaidus. Ko darīt un ko ņemt līdz, lai brauciens dabā atstātu atmiņā tikai krāsainus iespaidus, stāsta Latvijā lielākā internetveikala 220.lv speciālisti.

Ne no vietas bez telts

Gulēšana zem atklātas debess izskatās romantiski tikai kinofilmās, tāpēc telts ir pirmais priekšmets, kuram jānonāk Jūsu ceļasomā vai automobilī. Ja Jūs reti braucat pie dabas, tad varat aizņemties telti no draugiem, bet daudz ērtāk, ja ir sava. Tātad, ja Jūs pirmoreiz pērkat telti, var rasties diezgan daudz jautājumu. Pēc 220.lv speciālistu domām, pērkot telti, jāņem vērā vairāki svarīgi kritēriju – lielums, konstrukcija, tents, grīda un telts ventilācijas atveres.

Telts lielums atkarīgs ne tikai no ģimenes locekļu skaita, bet arī no ar gulēšanu saistītajiem ieradumiem. Ja Jums un Jūsu mājiniekiem patīk gulēt ērti, ja Jums ir lielāka miesas būve, tad acīmredzot Jums būs nepieciešams vairāk telpas. Tāpēc vienmēr izvēlieties telti par vienu lielumu vairāk, piemēram, trīsvietīgas vietā – četrvietīgu, četrvietīgas vietā – piecvietīgu u.tml. Turklāt pievērsiet uzmanību tam, vai teltij ir priekšnams. Telts priekšnamā ļoti ērti var salikt lietas vai atstāt zābakus. Ja priekšnama nav, tad atkal būtu jāizvēlas lielāka izmēra telts, lai mantas netraucētu Jūsu komfortam.

Vēl viens svarīgs telts izvēles kritērijs – tās konstrukcija. Galvenā slodze sanāk uz karkasu, tāpēc no materiāla, no kura tā izgatavota, ir atkarīga telts stiprība un ilgizturība. Pēc 220.lv speciālistu domām visstiprākie un vieglākie telšu karkasi izgatavoti no alumīnija sakausējuma. Nedaudz ekonomiskāks variants ir stiklšķiedras karkass. Tomēr, salīdzinot ar alumīnija karkasu, tas ir daudz smagāks un mazāk noturīgs pret bojājumiem. Turklāt no karkasa sarežģītības atkarīgs arī tas, cik ātri un viegli izdosies telti uzstādīt. Atcerieties to, ka, jo mazāk karkasa elementu, jo ātrāk Jūs telti saliksiet.

Teltis visbiežāk tiek šūtas no poliestera vai neilona. Pēdējais materiāls ir diezgan viegls un nebaidās no skrāpējumiem, turklāt tas lieliski uzsūc ūdeni. Tostarp poliesters ir daudz noturīgāks pret lietu, tomēr ne tik izturīgs, kā neilons. Tāpēc nāksies izvēlēties starp sausu gulēšanu un ilgizturību.

Telts grīda visbiežāk tiek izgatavota no ūdensnecaurlaidīga poliuretāna. Tiesa, ideālā gadījumā telts grīdas šuvēm jābūt papildus aizsargātām ar speciālu hermētisku lentu, kas neļaus ūdenim iesūkties teltī.

Visbeidzot, kvalitatīvai teltij jābūt aprīkotai ar ventilācijas atverēm, kas pasargās no odiem, izmantojot sietiņus. Telts bez ventilācijas atverēm – tā ir siltumnīca, kurā atrodoties nāksies aizmirst par tādu jēdzienu, kā salds miegs.

Tāpēc ūdensnecaurlaidīga plaša telts ir tieši tas, kas Jums nepieciešams. Protams, jāatceras arī daži noteikumi par to, kā uzstādīt telti:

  1. Nekad nelieciet telti gravā, jo lietus gadījumā Jūs vienkārši applūdinās, bet karstā saulē Jūs jutīsieties kā Sahāras tuksnesī.
  2. Nelieciet telti zem koka, jo, ja sāksies vējš vai vētra, tāds patvērums nebūs drošs. Turklāt blakus kokiem vienmēr lidinās odu un citu parazītu mākoņi.
  3. Telts uzstādīšanai izvēlieties līdzenu vietu tā, lai pēc tam visu nakti mugurā nedurtos kāds zāles cinis. 

TOP piedāvājums


Pārtikas gatavošanas īpatnības

Plānojot vairāku dienu ilgu braucienu dabā, svarīgi ir parūpēties par pārtikas produktiem, kas ātri nebojājas. Uzsākot pikniku sezonu, labāk nepirkt dažādus salātus, kuru sastāvā ir majonēze, jo tas ir produkts, kas ātri bojājas un ar to var saindēties. Iecienītās un iepriekš mājās sagatavotās sviestmaizes arī nevar saukt par labāko izvēli, tomēr, ja Jums ir grūti iedomāties savu rītu bez tām, tad labāk parūpējieties par pārnēsājamo ledusskapi vai vismaz par termotraukiem, no kuriem tiek atsūknēts gaiss. Portatīvais ledusskapis – tā ir garantija, ka Jūsu pārtika paliks svaiga un nezaudēs savas garšas īpašības. Tiem, kas vēlētos sevi no rīta palutināt ar siltu kafiju vai tēju, noderēs kvalitatīvs termoss vai termokrūze, kas spēj saglabāt siltumu līdz 24 stundām.

Nedaudz par dzērieniem.

Saldās un aromātiskās limonādes pievilina sirseņus un skudras, un, ja tādi kaimiņi Jums galīgi nepatīk, tad labāk aprobežojieties ar minerālūdeni vai visus kārumus uzglabājiet pārnesamajā ledusskapī. Turklāt no alkoholiskajiem dzērieniem labāk vispār atteikties, īpaši atpūšoties blakus ūdenskrātuvei.

Protams, izbraucienu dabā grūti iedomāties bez šašlikiem un uz oglēm cepta cepeša gabala. Un tomēr jāatceras, ka katru gadu Latvijā notiekošie ugunsgrēki nodedzina simtiem hektāru meža, kura atjaunošanai nepieciešamas vairākas desmitgades. Tāpēc stingri aizliegts kurināt ugunskurus meža zemsedzē vai patvarīgi ierīkot ugunskura vietas. Ja Jūs vēlaties sulīgu cepeti, iepriekš parūpējieties par pārnēsājamu vai tūrisma grilu. Lai gan taisnību sakot, arī portatīvais grils jāuzstāda drošā vai tam paredzētā vietā un tas pastāvīgi jāuzrauga, lai vējš neaizpūstu sprēgājošās ogles tālāk mežā vai sausā zālē. Visbeidzot, 220.lv speciālistu atgādina, ka nevajadzētu aizmirst par asu nazi, vienreizējiem vai tūrisma galda piederumiem, kā arī par atkritumu maisiem.

Komforts dabā

Ja Jūs vēlaties, lai pie ezera pavadītās brīvdienas atstātu atmiņā pašas skaistākās atmiņas, parūpējieties par ērtiem kempinga krēsliem, kuri atbrīvos Jūs no sēdēšanas uz aukstas zemes un potenciāla urīnpūšļa iekaisuma. Labi kalpos arī elektriskā kempinga lampa vai ūdensnecaurlaidīga ekoloģiski tīra lāpa, kas ļaus pavadīt nakti līdz rītausmai omulīgas gaismas staros.

Turklāt ļoti svarīgi ir neaizmirst par pretodu līdzekļiem. Var izvēlēties dažādus aerosolus vai speciālas aromātiskās sveces, kuru smarža atbaida odus. 

TOP piedāvājums


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.