TOP zīmolu dienas! Cenu piedāvājumi līdz -30%*

Noderīgi padomi

Ceļvedis gultas veļas komplekta izvēlei

Plaša izvēle gultas veļai
06 09 2019
gultas velas komplektu izvele

Varētu šķist, ka saldākam un labākam miegam, vajadzīgs tikai piemērots matracis un spilvens, tomēr tā nav. Arī gultas veļai ir liela nozīme. Bieži vien cilvēki gultas veļu izvēlas tādu, kas patīk, tādu, kas nemaksā pārāk dārgi, nemaz nepievēršot uzmanību audumam vai kvalitātei. Tomēr ir vairākas lietas, kam būtu jāpievērš uzmanība, pirms iegādaties gultas veļu. Kādas tās ir? Raksta turpinājumā atradīsiet ieteikumus, kāda gultas veļa nodrošinās saldāku un patīkamāku miegu.

Audums

Tieši audums ir pats svarīgākais gultas veļas izvēlē. Audumam ir jābūt kvalitatīvam, kā arī tam ir jāatbilst Jūsu vēlmēm. Tāpēc pirms dodaties uz veikalu pēc sava gultas veļas komplekta, iepazīstieties ar pieejamajiem audumu veidiem:

  • Kokvilna. Šis audums ir biežāk sastopamais. Cilvēki to arī visbiežāk iegādājas. Kokvilnas audumam ir vairākas labas īpašības, piemēram, tas elpo, neelektrizējas, nepielīp pie ādas. Tas ir piemērots lietošanai ikvienā gadalaikā. Ziemas laikā kokvilna silda, bet vasarā patīkami atvēsina. Pirms pērkat, noteikti pārlicienieties, ka tas ir 100% kokvilnas audums, jo ir arī tādi kokvilnas audumi, kas ir kopā ar sintētiskiem materiāliem.
  • Lins. Šī auduma izvēle ir nākamā aiz kokvilnas. Tomēr linu ir jāmāk pareizi kopt, citādi tas tiks sabojāts, ja to nepareizi mazgās. Lins ir arī ļoti burzīgs audums. Taču tas, tāpat kā kokvilna, ir elpojošs, kā arī spēj labi sildīt ķermeni.
  • Satīns. Šis audums noteikti patiks ikvienam, jo tā pieskāriens ir ļoti patīkams ādai. Satīns neburzās un tas ir pielīdzināms zīdam, pateicoties tā spīdumam un maigumam. Satīna audumu var iegādāties lētāk kā zīda audumu. 
  • Zīds. Šo audumu var nosaukt par aristokrātisku izvēli. Zīda pieskāriens ir ļoti patīkams ādai. Protams, zīda audumi nav lēti, tomēr tajos ir vērts ieguldīt. Jāsaka gan, ka šajiem audumiem ir jāpievērš ļoti liela uzmanība to kopšanā, lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. Ir cilvēki, kas atzīst, ka tieši japāņu zīdam ir vislabākā kvalitāte.
  • Flanelis. Šis būs lielisks risinājums tiem cilvēkiem, kuri ir salīgi. Flanelis saglabā siltumu visu laiku, līdz ar to jebkurā brīdī varēsiet iegulties siltā gultā. Flanelis kalpo ļoti ilgi un to ir viegli kopt.

Šie ir tikai pāris populārākie audumu veidi. Vaikalos ir pieejami daudz vairāk, atliek vien izvēlēties sev piemērotāko.


Pievērs uzmanību auduma izturībai

Tas, ka izvēlēsieties kvalitatīvu audumu, nenozīmēs, ka pati gultas veļa būs kvalitatīva. Jums ir jāpievērš uzmanība tam, kā pati gultas veļa ir ražota. Pievērsiet uzmanību gan diega izturībai, gan arī aušanas veidam. Ja Jums ir iespēja, tad noteikti paskaties, kāds ir diegu krustošanās blīvums. Šī lieta parasti ir norādīta arī uz gultas veļas iepakojuma. Ja audums būs blīvāks, tad gultas veļa kalpos daudz ilgāk.   

Apdruka

Nav noslēpums, ka dažādas apdrukas gultas veļai piešķir pavisam citu izskatu. Ja vēlies gultas veļu ar apdruku, tad noteikti izvēlies tādu apdruku, kas būs ieausta audumā. Šāds raksts ir kvalitatīvāks un ilgāk saglabāsies pievilcīgs. 

Gultas veļas izmērs

Ir ļoti svarīgi izvēlēties tādu gultas veļu, kas atbilst gan segas, gan spilvena izmēriem. Ja gultas veļa neatbildīs izmēriem, tad tā Jums traucēs, kad gulēsiet, un Jūs jutīsiet diskomfortu. Tāpēc veikalā izvēlieties tādu, kas precīzi atbilst viesiem izmēriem. Ņemiet vērā arī matrača izmēru, lai piemeklētu pareizo palagu.


Komplektācija

Bieži vien veikalos jau ir pieejami gultas veļas komplekti, kuros ietilpst segas pārvalks un spilvendrānas. Tomēr tie var arī nederēt Jūsu gultai. Ir arī tādi komplekti, kuros neietilpst palags, līdz ar to nākas palagu piemeklēt klāt. Ja ir kāds komplekts, kas precīzi neatbilst vajadzīgajiem izmēriem, tad labāk tādu neņem. Katru gultas veļas gabalu var piemeklēt arī atsevišķi. Svarīgi ir pievērst uzmanību arī dažādām aizdares detaļām, piemēram, pogām vai rāvējslēdžiem. Ja zinat, ka tie Jums varētu traucēt gulēt, tad iegādājieties tādu gultas veļu, kurai nav specifiskas aizdares.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?