Noderīgi padomi

Daži kritēriji izvēloties riepas

Izvēlēties riepas
28 05 2018
ieteikumi riepu izvele

Arvien biežāk riepas tiek iegādātas internetā. Par to, ka autovadītāji atjauno automašīnas „apavus”, priecājas ne tikai pārdevēji, jo kvalitatīvas riepas – lielāka stabilitāte, drošība un komforts.

Internetā riepas var izvēlēties no plaša riepu sortimenta. Tā ir liela priekšrocība, taču reizēm izvēlēties ir sarežģīti tieši bagātīgā piedāvājuma dēļ. Labi ir tad, ja kritēriji daudzmaz ir zināmi. Piemēram, laukos dzīvojoši cilvēki, visticamāk, izvēlēsies radžu riepas, jo granti neviens nekaisa – atkarībā no laikapstākļiem, ziemā ceļš var būt slidens. Bet cilvēks, kurš plāno izbraukt ārpus valsts, „apavus” ar radzēm visticamāk neizvēlēsies, jo dažās valstīs riepas ar radzēm ir aizliegtas.

Uz ko vēl vajadzētu balstīties izvēloties, kuras riepas būs piemērotas, bet kuras nē? Galvenā īpašība ir izmērs. Interesanti ir tas, ka jaunās automašīnas bieži tiek aprīkotas ar lielākiem riteņiem. Pirms divdesmit gadiem bija normāli, ka vidējas klases sedans vai universālis tiek komplektēts ar R14 izmēra riteņu lokiem. Šobrīd viens no biežākajiem variantiem – R16. Bet runājot par lielākajiem visurgājējiem vai citām reprezentatīvām automašīnām tiek minēti arī iespaidīgāki cipari, piemēram, R19. Nav grūti saprast, ka vairāk collu = lielāka cena.

TOP piedāvājumi: Vissezonas riepas


Izmēri – vēl viena īpašība, kuru vajadzētu zināt. Sakiet, kādēļ nevar pirkt mazākus riteņus, nekā vajadzīgs? Tad arī riepas  būs lētākas. Šāds variants parasti nav piemērots divu iemeslu dēļ. Pirmkārt – bremžu disku izmērs. Mēģinot R16 riteņu vietā piemērot R14, nekas labs nesanāks, jo bremžu diski būs daudz lielāki par pašiem riteņiem, tāpēc tiem nepietiks vietas. Otrkārt – neprecīzi tiks rādīts ātrums. Tātad, pārāk augstas vai pārāk zemas riepas rada spidometra kļūdas. Droši vien Jūs nevēlētos, lai braucot ar ātrumu 100 km/h tiktu rādīti 85 km/h?

Vēl viens aspekts – riepu nodilums. Var atrast tādas, kuru protektors ir dziļāks nekā parasti. Tas nozīmē, ka automašīnas „apaviem” būs lielāka rezerve – piemēram, divi papildus milimetri ļaus riepas ekspluatēt ilgāk.

Gadalaiks uzliekt par pienākumu mainīt riepas – vasaras automašīnas „apavus” uz ziemas un otrādi. To izdarīt ir vienkārši, jo riepas internetā tiek piedāvātas par salīdzinoši optimālām cenām. Izvēle ir plaša, tādēļ katrs var atrast to, kas vislabāk derēs sportiskajam kupē, solidārajam sedanam vai ekonomiskajam hečbekam.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.