Noderīgi padomi

Dzēriens, kas palīdzēs pārvarēt drūmākās domas

Plaša kafijas izvēle
17 12 2018
dzerieni

Kad vairs nav spēka dzīvot un izskatās, ka visas problēmas uzglūn vienlaicīgi, neizdodas atbrīvoties no slikta noskaņojuma un drūmām domām, labākais ir atslābināties un izdzert tasīti karsta dzēriena. Lai gan var izskatīties, ka kafija vai tēja nepalīdzēs mainīt drūmo situāciju, prasmīgi pagatavoti, šie dzērieni sniegs daudz vairāk motivācijas un gaišu domu. Pārliecinieties par to paši un izmēģiniet dažas vienkāršas, bet efektīvas receptes!


Karstā šokolāde

Droši vien daudzas reizes esat dzirdējuši par šokolādes labumu veselībai un ietekmi uz mūsu garastāvokli, tāpēc, ja ir pārņēmušas drūmas domas, īstais laiks ņemt palīgā šīs gudrības un pagatavot gardu dzērienu!

Divām mazām tasītēm vajadzēs:

  • 120 g baltās šokolādes;
  • 170 g piena;
  • 60 g krējuma;
  • kanēļa nūjiņas, vaniļu – pēc izvēles;
  • sāli, pēc garšas.

Salieciet šokolādi (tā nav jāsalauž) stikla vai keramiskā cepšanas traukā un ievietojiet to cepeškrāsnī, kas sakarsēta līdz 150 grādu temperatūrai. Kūstošo masu pamaisiet ne retāk kā ik pēc 10 minūtēm. Turiet trauku cepeškrāsnī tik ilgi, kamēr šokolāde iegūs zemesriekstu toni – tas parasti aizņem aptuveni 30 minūtes.

Tikmēr nelielā traukā uzkarsējiet pienu un krējumu. Ja vēlēsieties interesantāku garšu, pievienojiet kanēļa nūjiņu vai nedaudz vaniļas. Šo šķidrumu un izkausēto šokolādi samaisiet līdz viendabīgai masai – ja izlemsiet pagatavot lielāku daudzumu šī dzēriena, noderēs arī mikseris. Ja vēlaties, varat pievienot nedaudz sāls.

Ņemiet vērā, ka daži kafijas parāti arī ļauj baudīt karstās šokolādes dzērienus – ja jums ir šāda ierīce, gatavošanas process būs daudz vienkāršāks.

Salvijas tēja


Šī tēja patiks tiem, kuri vēlas vienkāršākus un laika gaitā pārbaudītus risinājumus – salvija uzlabo noskaņojumu, veicina motivāciju un pat labākas prāta spējas. Gatavošanas process nemaz nav sarežģīts!

Šim dzērienam vajadzēs:

  • divas ēdamkarotes svaigas vai pusi ēdamkarotes žāvētas salvijas;
  • tasīti ūdens;
  • citronu, medus, kanēli – pēc izvēles.

Gandrīz uzvārītā ūdenī 10–15 minūtes mērcējiet salviju tam, lai tiktu nodotas ūdenim tās labākās īpašības – tam sevišķi piemērots stikla tējas trauks. Pirms dzeršanas pievienojiet tējai citronu, medu vai kanēli.