Noderīgi padomi

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Izvēlēties putekļu sūcēju
21 04 2017
erts puteklu sucejs un paligs visas situacijas

Dažiem var šķist, ka putekļu sūcēju izvēlēties nudien ir pavisam vienkārši: pērc to, ko vari sev atļauties un lieta darīta. Taču, viss nebūt nav tik vienkārši – ir jāņem vērā vairāki faktori: kāds ir Jūsu mājokļa iekārtojums, vai ir kāpnes, paklāji, vai Jums ir kādi mājdzīvnieki u.tml. Tādēļ, kam vajadzētu pievērst uzmanību iegādājoties putekļu sūcēju?

Kā veikt pareizo izvēli?

TOP piedāvājumi


Kādu putekļu sūcēja tipu izvēlēties?

Šobrīd tirgū vērojama šādu putekļu sūcēju tipu dominance: vertikālā tipa un ciklona tipa putekļu sūcēji. Jaudas ziņā tie īpaši neatšķiras, taču vertikālā tipa putekļu sūcēji parasti ir daudz ietilpīgāki, tādēļ tie būs vairāk piemēroti lielākas platības telpām. No otras puses, tie ir smagāki. Protams, ka ir arī citu tipu putekļu sūcēji, piemēram, ar ūdens filtru – šāda tipa putekļu sūcēji nepieļaus putekļu atgriešanos telpā, tādēļ tā ir brīnišķīga izvēle tiem, kuri cieš no alerģijām un astmas lēkmēm. Mēs rekomendējam izpētīt katru putekļu sūcēju atsevišķi, lai pēc tam droši varētu pateikt, kurš no tiem maksimāli atbilst Jūsu vajadzībām.

Zīmola loma ir minimāla

220.lv ir iespējams atrast dažādu ražotāju putekļu sūcējus: «Samsung», «Philips», «LG», «Bosch», «Electrolux» u.tml. Neskatoties uz to, gluži tāpat, kā iegādājoties jebkuru citu produktu, ražotāja nosaukumam nav īpašas nozīmes, jo daudzi no tiem ražo gan augstas, gan ekonomiskas klases produkciju, un daži produkti ir vairāk veiksmīgi, citi mazāk, un internetā ir iespējams atrast visdažādākās atsauksmes. Tādēļ, izvēloties jaunu putekļu sūcēju, nevajadzētu īpaši koncentrēties uz kādu noteiktu zīmolu.

Bezvadu vai ar vadu?

Pēdējā laika strauji ir augusi bezvadu putekļu sūcēju popularitāte. Un tas nav nebūt nekāds pārsteigums – akumulatori kļūst lētāki, to ietilpība palielinās, un par prioritāti kļūst komfortabla lietošana. Diemžēl bezvadu putekļu sūcēji parasti nav pārāk jaudīgi, tādēļ, neraugoties uz to, ka mājokļa uzkopšana ar šāda tipa ierīcēm norit daudz vienkāršāk, tā nebūs tik lielā mērā efektīva. Tādējādi, bezvada putekļu sūcēji diez vai kādreiz aizstās putekļu sūcējus ar vadu, visdrīzāk, ka putekļu sūcējiem – robotiem, šajā sakarā ir daudz vairāk iespēju. Taču par tiem nedaudz vēlāk.

Vai ir nozīme putekļu sūcēja ietilpībai?

Modernie putekļu sūcēji ir aprīkoti ar dažāda izmēra rezervuāriem, taču piemeklējot atbilstošo izmēru, kļūdīties ir diezgan grūti. Iespējams, ka putekļu sūcējs būs mazliet skaļāks vai arī Jums to nāksies iztukšot nedaudz biežāk, tomēr pārmērīgi lielas lomas tam nav. Šim kritērijam ir jābūt vienam no pēdējiem, kam Jūs pievērsīsiet savu uzmanību putekļu sūcēja iegādes laikā.

Ar maisiņu vai bez?

Dažos putekļu sūcējos atkritumu savākšanas nolūkā tiek izmantoti īpaši maisiņi, bet citos nē. Un atkal, šajā gadījumā izvēle ir atkarīga no tā, vai ģimenē ir cilvēki, kuri cieš no dažādām alerģijām. Ja atbilde ir pozitīva, tad mēs rekomendējam pievērsties putekļu sūcējiem ar maisiņiem. Tāda veida atkritumu savācēji pēc lietošanas tiek izmesti, tādējādi novēršot tiešu saskarsmi ar putekļiem, gluži tāpat, kā lietojot putekļu sūcēju ar ūdens filtru.


Vai specifikācijās norādītā teorētiskā jauda nozīmē identiski lielu jaudu arī praksē?

No 2014. gada, visu Eiropā pārdoto putekļu sūcēju jauda nedrīkst pārsniegt 1600W. No 2017. gada septembra šis limits pazemināsies līdz 900W. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka sūkšanas jauda līdz ar to arī samazināsies – ražotāju gluži vienkārši izmanto daudz ekonomiskākas detaļas, tādēļ varat neraizēties – putekļu sūcējs ar 900W jaudu būs tikpat efektīvs, kā putekļu sūcējs ar 1600W jaudu.

Tai skaitā, putekļu sūcējiem ir jābūt marķējumiem saskaņā ar kvalitātes un enerģijas klasēm, tādēļ visi dati ir publiski pieejami un salīdzinoši saprotami. Pats galvenais, nevajadzētu piemirst, ka skaitļi – neizsaka visu.

Trokšņu līmenis – tas, kam mēs parasti nepievēršam uzmanību

Reizēm putekļu sūcējs var piesaistīt uzmanību ar vilinoši pievilcīgu tā aprakstu, zemu cenu un specifikācijām, taču diezgan bieži mēs aizmirstam ņemt vērā kādu visnotaļ svarīgu aspektu, kas mūs vēlākā gaitā var pamatīgi nokaitināt. Daudzi ražotāji publiski publicē savu putekļu sūcēju maksimālo trokšņu līmeni, un 220.lv mēs vienmēr ar šādu informāciju dalāmies. Visklusākie putekļu sūcēji atšķiras ar trokšņainības līmeni 60-70 dB apmērā, vidējas trokšņainības līmeņa putekļu sūcējiem – 70-80 dB. Salīdzinājumam, divu cilvēku starpā notiekoša saruna norit apmēram 50 dB līmeņa apmērā, savukārt, benzīna zāles pļāvējs rada skaņas līdz pat 100 dB.

Putekļu sūcēji – roboti ne vienmēr noderēs kā alternatīva, taču kļūs par teicamiem palīgiem

Putekļu sūcēji, kas savu darbu veic bez cilvēka palīdzības, tirgū ir parādījušies jau sen. Taču patiešām īstas „viedierīces” Jūs sāka iepriecināt tikai dažus gadus atpakaļ: jaunajiem robotiem ir dažādi sensori, jaudīgi dzinēji un ietilpīgi akumulatori, tādēļ tie neietriecas nedz sienās, nedz pat dzīvniekos, tostarp kvalitatīvi izpilda savus darba pienākumus, un veic to neatrodoties pieslēgti elektrotīklam.

Taču, vajadzētu ņemt vērā to, ka šāds robots visdrīzāk neaizstās standarta putekļu sūcēju: tie nespēj pārvietoties par pakāpieniem, nespēj iespraukties grūti pieejamās vietās, palīst zem zemām gultām u.tml. Tādēļ, kā alternatīvu standarta ierīcei, mēs nerekomendējam pat visdārgāko robotu. 220.lv eksperti tiem, kuru budžets to ļauj, iegādāties standarta putekļu sūcēju un putekļu sūcēju – robotu. Roboti lieti noder visu laiku aktīvu mājdzīvnieku saimniekiem. Pašam nudien nav nekādas vēlmes putekļu sūcēju darbināt divas reizes dienā, bet robots uzkopt var pēc vajadzības.

Nebaidieties veikt lielākas investīcijas

Labs putekļu sūcējs var izmaksāt no 300-400 Eiro. Tomēr, standarta uzkopšanai pilnībā pietiks ar putekļu sūcēju par 100 Eiro. Mēs rekomendējam iegādāties dārgāku produktu, jo to veikums ir kvalitatīvāks un kalpošanas laiks ilgāks. Jūs taču nevēlaties putekļu sūcējus mainīt tikpat bieži, kā viedtālruņus, vai ne? Tostarp, 220.lv bieži norisinās visdažādākās akcijas, kuru laikā ir iespējams iegādāties atsevišķas preces, tai skaitā arī putekļu sūcējus, par daudz zemākām cenām. Tādēļ pievērsiet uzmanību aktuālajām cenām un izsūtnēm – tādējādi Jūs ieekonomēsiet naudu, un Jums pavērsies iespēja iegādāties daudz augstākas klases produktu!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.