Noderīgi padomi

Kā izvēlēties kamīnu?

Izvēlēties kamīnu
28 05 2013
kam japievers uzmaniba izveloties kaminu

Kamīns var radīt mājīgumu un mieru ne tikai ārpilsētas dzīvē, bet arī dzīvojot lielās pilsētās. Tas mūsu mājai nodrošina nesalīdzināmu stilu un izstaro siltumu un mieru.

Kamīnu veidi

1. Malkas kamīni. Tie var kalpot ne tikai kā dekoratīvs elements, bet arī kā apsildīt telpu. No vienas puses šāds kamīns – labākā izvēle, jo neviens nespēj aizstāt pagaļu sprakšķēšanu un malkas smaržu, bet no otras – tam ir daži trūkumi. Pirmkārt, dzīvoklī praktiski nav iespējams ierīkot malkas kamīnu, jo tam ir nepieciešams dūmvads. Otrkārt, tam ir nepieciešama regulāra tīrīšana, kā arī vajag tīrīt dūmvadu un kaut kur uzglabāt malku.
Kamīns ar slēgtu kurtuvi ir daudz drošāks. Kurtuve aizveras ar durtiņām, kas izgatavotas no karstumizturīga stikla, un kamīna lietderības koeficients (LDK) palielinās līdz 80%. Siltuma atdeve tajos notiek, pateicoties atstarošanai no kurtuves aizmugurējās un sānu sienu virsmas.
Kamīnam ar atklātu kurtuvi nav pārāk augsts LDK – ne vairāk par 30%.

2. Elektriskais kamīns. Tas ir daudz drošāks un vienkāršāks izmantošanā, nav dārgs un ir izdevīgs. Šāda kamīna siltuma atdeve ir ļoti augsta, tam nav nepieciešams dūmvads un no tā nav ne pelnu, ne dzirksteļu. Lai elektriskais kamīns sāktu darboties, pietiek ar tā pievienošanu rozetei.
Dažiem modeļiem ir tālvadības pults, ar kuras palīdzību tiek regulēta kamīna darbība, un siltuma regulators, kas kontrolē temperatūru telpā.

TOP piedāvājums


Kas vēl var noderēt, iegādājoties kamīnu?
Kamīnu un krāšņu aksesuāri: šeit

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.