Noderīgi padomi

Kādu viedpulksteni izvēlēties?

24 03 2021
viedpulkstenis lielisks paligs

Daudzu gadu gaitā tradicionālie rokas pulksteņi palikuši praktiski nefunkcionāli. Galu galā tie kļuvuši tikai par stila detaļu, jo laiku vienmēr var uzzināt telefonā. Tomēr tagad, parādoties viedpulksteņiem, tie vairs nav tikai imidža aksesuāri uz rokas. 

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, viedpulkstenis ir lielisks palīgs, kas var noderēt daudzās situācijās, piemēram, strādājot, sportojot, izklaidējoties. Un tomēr, parādoties viedpulksteņiem, tirgū ienākuši daudzi lieli un pat mazi ražotāji, kas lielā mērā apgrūtina ierīces izvēli. Kādu viedpulksteni izvēlēties?

Izvēlieties operētājsistēmu 

Pašreiz tirgū dominē šādas operētājsistēmas: “Android Wear”, “iOS”, “Tizen”, kā arī operētājsistēmas bez nosaukuma, kuras radījuši mazāki Ķīnas zīmoli. Īsumā apspriedīsim katru no tām.

  • “Android Wear” – šī operētājsistēma būs visvairāk piemērota gadījumā, ja Jums ir “Android” telefons. “Android Wear” arī atbalsta “iOS” ierīces, tomēr ar “Apple” viedtālruni tik labi nestrādā. Pirmais “Android” pulkstenis netika izstrādāts līdz galam – tas attiecas gan uz tehnisko pusi, gan programmatūru. Taču pēc “Android Wear 2.0” atjaunošanas šis viedpulkstenis beidzot “nogatavojās”, tāpēc droši var pirkt pulksteni ar šo operētājsistēmu.
  • “iOS” - šī operētājsistēma pieejama tikai “Apple Watch” pulkstenī, kura cena ir diezgan augsta. Turklāt “Apple Watch” atbalsta tikai “iOS” ierīces. Neskatoties uz visiem uzskaitītajiem faktoriem, pašreiz viedpulksteņu tirgū līderis ir “iOS”, un “Apple” ierīču īpašniekiem tā nešaubīgi būs labākā izvēle sakarā ar ideālo sinhronizāciju starp šo ierīci un telefonu, un, protams, lielo “Apple” programmu ekosistēmu. 
  • “Tizen” – tā ir kompānijas “Samsung” radītā operētājsistēma, tāpēc, ja Jūs esat “Samsung” viedtālruņa īpašnieks, “Tizen” Jums ir labākā izvēle. Taču “Tizen” ideāli strādā arī ar citām “Android” ierīcēm, kā arī ierobežotā mērā ar “iOS” telefoniem. “Android” telefonu īpašnieki nereti “Android Wear” vietā izvēlas “Tizen” tā iemesla dēļ, ka “Tizen” sistēma ir nedaudz stabilāka, ātrāka un dažos gadījumos pat funkcionālāka. Un tomēr, ja Jums nepatīk ne “Gear S2”, ne “Gear S3” dizains, nāksies dot priekšroku citai operētājsistēmai. 
  • Mazāku ražotāju operētājsistēmas – pašos lētākajos viedpulksteņos var atrast operētājsistēmas, kurām nav pat nosaukuma, ekosistēmas – pilnīgi nekā. Tās ir sistēmas ar ļoti ierobežotu funkcionalitāti, tās lietojot, Jūs vairumā gadījumu nevarēsiet ne lejupielādēt svešas programmas, ne izpildīt darbības, kuras var izpildīt ar citām viedpulksteņu sistēmām.

Kāda funkcionalitāte Jums nepieciešama?

Kādiem nolūkiem Jūs plānojat izmantot savu viedpulksteni? Jā, tie visi lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgi, teorētiski tos visus var izmantot gan sportam, gan imidžam, gan ziņojumu kontrolei, turklāt tiem pieejams bezvadu interneta pieslēgums. Tomēr daži no tiem veic noteiktas darbības labāk par citiem, tāpēc vajadzētu kārtīgi padomāt, kādu funkciju ierīce pamatā pildīs - pēc tā vadoties arī jāizvēlas piemērotākais modelis.

Piemēram, ja savu ierīci Jūs plānojat izmantot sportam, tad Jums piemēroti būs tā saucamie sporta pulksteņi ar tādu funkciju kā GPS. Noderīga funkcija ir arī sirds ritma mērītājs.


Ja Jūsu budžets ir neliels, bet sports tomēr ir Jums svarīgs aspekts, iespējams, ka labākā izvēle būs viedaproce – tās arī var izpildīt daudzas citas funkcijas, kas saistītas ar sportu. Dažos gadījumos tām ir līdzīgas funkcijas kā sporta pulksteņiem: tās vērtē sirds ritmu, parāda ziņojumus, laika prognozi, skaita soļus, novērtē miega kvalitāti.


No otras puses, ja Jūs viedpulksteni izmantosiet galvenokārt ikdienai, tad piemērotāks būs klasiskākas formas vai apaļš ekrāns. Jā, tirgū ir vairākas ierīces ar taisnstūra formas ekrānu, piemēram, “Apple Watch”, taču apaļš ekrāns daudziem šķiet pierastāks.