Noderīgi padomi

Kāda ir labākā izvēle - koka vai plastmasas ragavas?

Plaša izvēle ragavām
26 11 2019
berni brauc no kalna ar ragavam

Tuvojas ziema, un tas nozīmē, ka bērniem sāksies lielie ziemas prieki – slēpošana, slidošana, sniegavīru celšana, kā arī braukšana no kalna ar ragavām. Ziemā patiešām ir daudz dažādu aktivitāšu, ko bērni var ieviest savā ikdienā. 

Nereti bērni labprātāk pavada laiku uz kalna, braucot ar ragavām, tāpēc vecākiem vajadzētu jau laikus sagatavoties jaunajai ziemas sezonai un iegādāties bērnu ragavas. Galvenā izvēle jāizdara starp koka vai plastmasas ragavām. Tomēr ir daudzi faktori, kuri būtu jaņem vērā, pirms izvēlēties īstās ragavas. 

Plastmasas ragavas

Plastmasas ragavas ir vieglas, tāpēc tās derēs arī pavisam maziem bērniem, jo viņiem nebūs grūtību tās uzvilkt atpakaļ kalnā. Plastmasas ragavas pēc formas un krāsas ir ļoti dažādas. Lielākā daļa no tām ir aprīkotas ar rokturiem, lai būtu vieglāk turēties brauciena brīdī. Mūsdienās ražotās plastmasas ragavas ir daudz izturīgākas pret dažādiem triecieniem, kā arī pret zemu gaisa temperatūru. Plastmasas ragavas labāk slīdēs pa mīkstu un nedaudz mitru sniegu.


Plastmasas ragavām ir vairāki veidi:

  • sniega paliktņi – pēc formas un krāsas var būt ļoti dažādi. Šādi paliktņi vislabāk slīdēs pa pieplacinātu sniegu. Ar tiem var veidot dažādus manevrus, tādējādi braukšanu no kalna padarīt vēl aizraujošāku. Jāsaka gan, ka drošības dēļ, pavisam maziem bērniem nevajadzētu izvēlēties šo variantu.
  • ragavu hibrīdi – ir diezgan liela daļa plastmasas ragavu, ko var dēvēt par hibrīdiem, jo tās apvieno vairākus ragavu veidus vienā. Šādas ragavas būs piemērotākas jau lielākiem bērniem, kā arī vislabāk tās slīdēs uz cieta sniega. 
  • piepūšamās ragavas – šīs ragavas izskatās kā lielas kameras. Lai gan braukšana ar šādām ragavām ir ļoti interesanta, jāņem vērā, ka tās gandrīz nav kontrolējamas vai stūrējamas, līdz ar to tās nebūs piemērotas pavisam maziem bērniem. Šīs ragavas ļoti viegli var saplēst.

Koka ragavas

Koka ragavas arī ir dažādas. Tās var būt tikai no koka vai arī no koka ar metāla elementiem, piemēram, metāla sliecēm. Jāsaka, ka koka ragavas ar metāla sliecēm slīdēs daudz labāk par ragavām, kas ir pilnībā veidotas no koka. Ja Jūs izlemjat iegādāties šādas ragavas, tad jāņem vērā, ka tās būs smagākas par plastmasas ragavām, līdz ar to bērnam būs grūtāk tās uzvilkt kalnā. Salīdzinājumā ar plastmasas ragavām, koka ragavas kalpos ilgāk un tās noteikti varēs izmanto vairākas paaudzes. Starp citu, koka ragavas kalpos arī kā transportlīdzeklis, ja nolemsiet doties garākās pastaigās ar bērniem. 


Gan plastmasas, gan koka ragavām ir savi plusi un mīnusi. Jums atliek vien izvēlēties, kurš variants būs pats piemērotākais Jūsu bērnam. Lai atrastu īsto variantu, varat doties uz kādu veikalu, vai arī apskatīties piedāvājumu kādā no internetveikaliem.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.