Noderīgi padomi

Kādas mēbeles ir piemērotākās Jūsu mājai?

Plaša mēbeļu izvēle
18 12 2018
mebeles majas interjeram

Katrs dizaina entuziasts zina, ka mēbeles ir viena no būtiskākajām interjera detaļām, kas kas rada vēlamo istabas atmosfēru. Mainoties gadam, mainās arī dominējošās mēbeļu tendences, tāpēc, ja domājat par izmaiņām un vēlaties izveidot ne tikai jauku, bet arī modernu mājas stilu, lietderīgi ņemt vērā to, kas būs populārs 2019. gadā.

Mēbeļu krāsas

Tikko ienākot telpā, pirmām kārtām mūs sagaida noteiktu enerģētiku izstarojošas mēbeļu krāsas. Lai gan tās ieteicams saskaņot ar pārējām interjera detaļām, lietderīgi izmēģināt arī populārākās šī brīža toņus.

Sārti toņi. Tas ir jaunākais hīts neitrālo toņu piedāvājumā – maigi sārti toņi rada nomierinošu un jauku atmosfēru, tanī pat laikā piešķir telpai nedaudz elegances. Šos toņus droši var kombinēt arī ar spilgtākām krāsām, piemēram, tumši sarkanu, meža zaļu vai pat citrona, tāpēc varēsiet izmēģināt pašas pārsteidzošākās idejas.

Tumši pelēka krāsa. Noteikti akcenti gadu laikā neatstāj savas pozīcijas – tāpat notika arī ar pelēkajiem toņiem. Pati krāsa nav tik intensīva kā melnā, bet pelēkās mēbeles ir praktiski un viegli saskaņojamas ar jebkāda cita stila ideju, šādi izstrādājumi būs universāli un nebūs pakļauti laikam. Šādu mēbeļu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc neatkarīgi no tā, vai jums vajadzēs dīvānu, klubkrēslu vai gultu, noteikti atradīsiet vismaz dažus tumši pelēkos toņus.

Siltie neitrālie toņi. Ja nevēlaties izmantot tumšas krāsas, šis risinājums būs lieliska alternatīva tiem, kuri noilgojušies pēc mājīguma. Gaiši brūnie, krēmveida toņi 2019. gadā valdīs praktiski visās istabās. Visvairāk šādu mēbeļu atradīsiet starp mākslīgās ādas dīvāniem un mīkstajiem stūriem, kā arī starp skapjiem, plauktiem vai galdiem ar gaišas koksnes apdari.

Mēbeļu veidi

Praktiski nav iespējams izcelt visām istabām piemērotu mēbeļu veidus, taču visās telpās valdīs tās pašas tendences, kuras lietderīgi piemērot arī izvēloties jaunas mēbeles savām mājām.

Maksimāls komforts. Šogad interjera dizaineri ļoti uzsver komforta nozīmi – tie apgalvo, ka šādas mēbeles rada jauku, uzaicinošu atmosfēru un ilgas pēc mājām, kā arī veicina patīkamu komunikāciju. Tā arī būs galvenā 2019. gada tendence! Ērti dīvāni, lielas, mīkstas gultas un nekādu vēsu, biroja videi līdzīgu risinājumu: ja priekšroku dosiet komfortam, šogad trāpīsiet desmitniekā.


Funkcionāli risinājumi. Ērtība bieži vien saistīta ar funkcionalitāti, ko lieliski varat atklāt izvēloties dažādos veidos izmantojamās mēbeles. Šādā veidā ne tikai sekosiet mūsdienu tendencēm, bet arī būs praktisks labums, jo istabā ietaupīsiet brīvu vietu. Koncentrējieties uz mēbelēm ar vairākām funkcijām: tās var būt populārākās dīvāngultas, transformējamie galdiņi vai mantu kastes-pufi.

Minimālisma atspulgs. Minimālisma stilā ierīkotas, nepiekrautas telpas 2019. gadā būs vienas no populārākajām, tāpēc izvēloties mēbeles un to veidus, ieteicams pievērst uzmanību istabas izmēram. Centieties ieturēt proporcijas, nepiepildiet telpas ar nevajadzīgām, reti izmantojamām lietām – lai telpa izskatās kārtīga un svaiga.

Mēbeļu materiāls

Lai gan parasti vairāk koncentrējamies uz mēbeļu apdari, ne mazāk svarīgi ir to materiāli, kas diktē noteiktu telpas toni un rada kopējo atmosfēru. 2019. gadā lielu izmaiņu nebūs, taču interesantākus piedāvājumus noteikti redzēsim.

Koks. Laika pārbaudītās, izturīgās un siltās koka mēbeles droši var saukt par nenovecojošu klasiku. Šādi risinājumi ļauj sajusties tuvāk dabai – šīs idejas valda jau vairākus gadus. Tomēr, ja meklējat tādus pašus stilīgus, taču lētākus risinājumus, būtu vērts izmēģināt koksnes imitācijas mēbeles, kuras arī ļaus radīt mājīgu vidi.


Dabīgā āda. Dabiskums interjera tendencēs pēdējā laikā dominē arvien vairāk, tāpēc nav brīnums, ka starp populārākajiem materiāliem varam sastapt arī ādu. Siltās, viegli pielāgojamās un mājīgumu izstarojošās ādas mēbeles priecēs aci pat tad, ja šīs tendences izies no modes.