Noderīgi padomi

Labākie ziemas prieki, kas Jums šogad jāizbauda

Slidas visai ģimenei plašā izvēlē
04 01 2021
virietis slepo ziemas meza

Kurš gan nav dzirdējis nostāstus par “īstajām” ziemām, kādas piedzīvotas pirms 20, 30 un 40 gadiem! Tad, kad sniega kupenas bijušas līdz viduklim dziļas, kad sals bijis -35oC grādi un pāri Daugavai mierīgi gājuši pa ledu, jo tas bijis tik biezs, ka pat gribēdams nevarētu ielūzt. 

Un vai ir kaut viens cilvēks, kurš no savu vecvecāku stāstiem vai, lasot Poruka “Kauju pie Knipskas”, nav vizualizējis to lielo pikošanos un sniega cietokšņu celšanu, domādams – “Cik forši būtu, ja šādi ziemas prieki būtu iespējami arī mūsdienās…”? Hei, nenokariet degunu! To var! Un tie nav vienīgie ziemas prieki, ko iespējams baudīt mūsdienu ziemās! 

ziemas pastaigas

Kas ir foršākās ziemas izklaides, ko Jums šogad noteikti jāizbauda? Uzzini 220.lv ekspertu sagatavotā raksta turpinājumā!

Mūsu hokejisti noteikti piekristu

Kas ir Latvijas nacionālais sporta veids? Protams, hokejs! No arēnas līdz piemājas dīķim, no pieaugušajiem līdz bērniem – hokeja spēlēšanu iecienījuši visu vecumu vīrieši un arī daļa sieviešu. Un kāpēc gan ne – hokejs nodrošina:

  • fiziskās aktivitātes labas veselības uzturēšanai;
  • iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā;
  • daudz pozitīvu emociju, smieklu, jautrības un azarta;
  • patīkami pavadītu laiku kopā ar draugiem un ģimeni.

Viss, kas Jums vajadzīgs, lai spēlētu hokeju uz piemājas dīķa, ir hokeja ripa, nūja un slidas.


Tiesa, jāteic, ka joprojām trūkst vienprātības, kad runa ir par slidu izmēra izvēli. Mēs, 220.lv eksperti, atgādinām – labāk, lai slidas ir mazliet brīvākas, nekā spiež – izvēlieties slidas, kas ir par vienu izmēru lielākas nekā Jūsu pēda! 


Tad, kad dosieties slidot, ievelciet slidzābakā vilnas zeķi! 

Šāda kombinācija pasargās pēdu no asinsrites nospiešanas un salšanas, lai ziemas prieki neradītu veselības problēmas. Protams, atcerieties arī par atbilstošu apģērbu, lai šie ziemas prieki nebeigtos ar saaukstēšanos, un obligāti uzvelciet cepuri, lai neapsaldētu ausis vai galvu.

hokeja spele ziema ara

Grācija un daile uz ledus – katrs to izprot citādi

Kādas ir Jūsu asociācijas ar šiem vārdiem? Lielākajai daļai sieviešu prātā nāktu daiļslidošana. Iedomājieties skatu – ir skaisti sasnidzis sniegs, uz dīķa izveidojies kārtīgs, gluds, mirdzošs ledus, un Jūs uz šī ledus saulainā, patīkami siltā dienā bez vēja griežat skaistas piruetes. Vai nav forši?