Noderīgi padomi

Rudens lielākais izaicinājums - Lapu savākšana?

Plaša izvēle lapu pūtējiem
28 10 2019
lapu putejs stav pie lapu kaudzes

Sākoties rudens sezonai, parādās vairāk āra darbu, kuri prasa visu ģimenes locekļu pūles. Cilvēkiem, kuri vasaras sezonā savos piemājās dārziņos audzē dažādus dārzeņus un augus, rudenī nākas novākt visu ražu, kā arī sagatavot zemi ziemas sezonai. Taču bez dārza darbiem ir vēl viens liels darbs, ko nākas darīt katru rudeni, un tas nav no tiem vieglākajiem un patīkamākajiem. Varētu pat teikt, ka lielākais rudens izaicinājums ir lapu vākšana. 

Ir cilvēki, kuri jau rudenī steidz vākt lapas, tomēr otra daļa cilvēku lapas vāc tikai pavasarī. Katrs pats pēc saviem ieskatiem var izvēlēties, kad darīt šo darbu. Pavasarī lapas būs grūtāk savākt, jo tās būs ieaugušas zālē vai arī kļuvušas slapjas. Tomēr lapas palīdz arī kokiem un krūmiem pārlaist auksto ziemu, it īpaši pavisam jauniem kokiem. Taču, ja lapas tiek savāktas jau rudenī, tad tās var likt komposta kaudzē un pēc noteikta laika lapas būs pārvērtušās par vērtīgu mēslojumu. 

Kā vislabāk savākt nobirušās koku lapas?

  • Vākt lapas ar rokām – šis noteikti būs vienkāršākais variants, taču arī laikietilpīgākais. Ja esat izlēmis vākt lapas ar rokām, tad noteikti dariet to tad, kad lapas ir sausas. Pēc lietus tās būs kļuvušas slapjas, smagas, kā arī būs salipušas kopā, kas vēl vairāk apgrūtinās lapu savākšanu. Tāpat ir jāizvēlas pietiekami ērts un viegls lapu grābeklis, lai šo darbu varētu paveikt pēc iespējas ātrāk un vieglāk. 
  • Vākt lapas ar palīgierīcēm. Ja esat izlēmis, ka nevēlaties vākt lapas ar rokām, tad otrs variants, kas atliek, ir izmantot palīgierīces, piemēram, lapu pūtējus un savācējus. Lapu pūtēji ir domāti tam, lai pēc iespējas vairāk atvieglotu lapu savākšanu. Varētu pat teikt, ka lapu pūtēji atgādina putekļu sūcējus. Izmantojot lapu pūtējus, Jūs ietaupīsiet gan laiku, gan spēku, jo lapu grābšana ar grābekli var patiešām nogurdināt.

Kā darbojas lapu pūtējs?

Lapu pūtējs lapas sapūš kaudzēs, tādējādi tās ir daudz vieglāk aizvākt. Savukārt sūcējs, kam komplektā ir pievienots savācējmaiss, nodrošina lapu savākšanu. Lielai daļai šādu aparātu gan lapu pūšana, gan lapu savākšana ir apvienotas. 

Ir pieejami 2 veidu lapu pūtēji – elektriskie un tie, kas darbojas ar benzīna motoru. Elektriskais lapu pūtējs ir jāpieslēdz pie elektrības kabeļa, savukārt benzīna motora lapu pūtējs tiek darbināts ar speciālu degvielu.

  • Elektrisko lapu pūtēji:

Pluss – svara ziņā daudz vieglāki kā benzīna aparāti.

Mīnuss – iespējams izmantot tikai vietās, kur tuvumā ir pieejamas rozetes.


  • Benzīna lapu pūtēji:

Pluss – darbojas jebkurā vietā, kā arī nav nepieciešami gari elektrības kabeļi, kas nereti mēdz traucēt.

Mīnuss – svara ziņā smagāki kā elektriskie lapu pūtēji. Atkarībā no degvielas tvertnes lieluma darbojas laika posmā no pusstundas līdz stundai.


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.