Nakts izpardosana

Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Preces ID: 7331005
€ 6159

Pārdevējs:
Globuss

Uz konkrētā pārdevēja piedāvājumiem attiecas tikai šī konkrētā preču pārdevēja nosacījumi, un visa tajos ietvertā informācija (ieskaitot cenas) ir šī konkrētā pārdevēja atbildība.

Daudzums - +

Preču saņemšanas veids

Preces apraksts: Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Grāmata veltīta 1938. gadā Latvijas Senātā izveidotajam Spriedumu birojam, ar kura izveidošanu Latvijā tika aizsākta tiesu prakses zinātniskā izpēte un apkopošana un Latvijas Senāta atstātā tiesību mantojuma izmantošana tiesību prakses veicināšanai.

Grāmatas idejas autore Latvijas Republikas Augstākās tiesas (Senāta) Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas konsultante likumu piemērošanas jautājumos Mg.iur., phil. Zinaida Indrūna. Grāmatas veidošanā līdzdarbojušies arī citi Augstākās tiesas (Senāta) un Tiesu namu aģentūras speciālisti un LU Juridiskās fakultātes mācībspēki.

Mūsdienu tiesību prakse apliecina, ka Latvijas Senāta kā augstākās tiesu varas institūcijas atziņu nozīme tiesību normu interpretācijā nav zudusi un, pamatojoties uz tiesību sistēmas vienotības un pēctecības principiem, tās arvien ir izmantojama gan tiesas spriešanā, gan tiesību doktrīnas attīstībā. Tomēr kopumā plašākai mūsdienu juristu saimei zināšanas par Latvijas Senāta nolēmumu nozīmi un iemaņas to praktiskai izmantošanai ir nepietiekamas. Tāpēc grāmata veidota ar mērķi ir šos zināšanu robus mazināt.

Priekšvārda autore LU Juridiskā fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras docente Dr. iur. Diāna Apse norādījusi, ka Latvijas Senāta nolēmumos ietverto atziņu izmantošana mūsdienu tiesību praksē atbilst valsts nepārtrauktības doktrīnai un apliecina tiesību sistēmas vienotības un pēctecības principa faktisku īstenošanu.

Grāmatu veido divas daļas. Pirmajā daļā apkopots plašs informatīvais materiāls par Sprieduma biroja (Biroja) izveidošanas un darbības vēsturi, kas ļaus novērtēt Biroja pienesumu tiesiskās sistēmas pilnveidošanā no institucionālā aspekta. Savukārt bagātīgā informācija par Biroja vadītāja K.Ducmaņa un citu darbinieku dzīves un darba gaitām atklās personības lomu Birojam noteikto funkciju sekmīgā īstenošanā.

Dots ieskats arī Latvijas Republikas Augstākās tiesas (Senāta) darbībā tiesu prakses un judikatūras atziņu apkopošanas un publiskošanas jomā., Pielikumā atrodams rādītājs par Latvijas Senāta atziņu izmantošanu Latvijas Republikas Augstākās tiesas (Senāta) Civillietu departamenta praksē.

Darbā izmantoti Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumenti, arī tādi, kuri iepriekš nav publicēti.

Grāmatas otrajā daļā iekļauta Spriedumu biroja apkopoto Latvijas Senāta nolēmumu tēžu izlase ar Civillikuma normu piemērošanu saistītajos jautājumos. Tā ļaus pārliecināties, ka Latvijas Senāta nolēmumos ietverto atziņu palīgavota vērtība nav zudusi un tās ir izmantojamas tiesību normu interpretācijai arī mūsdienās.

Šī grāmatas daļa veidota tā, lai apkopotās Senāta atziņas būtu ērti izmantojamas atsevišķu Civillikuma normu vēsturiskajai interpretācijai. Izveidoti arī vairāki rādītāji, kas atvieglos Senāta atziņu meklēšanu kādā konkrētā jautājumā.

Publicēšanai atlasītās tēzes sistematizētas atbilstoši Civillikuma spēkā esošajai redakcijai (ar grozījumiem, kas izsludināti līdz 01.12.2018.) un publicētas kopā ar tām Civillikuma normām, kuras pamato attiecīgo Senāta atziņu vai kuru no normām Senāts interpretējis.

Zemsvītru atsaucēs (vērēs) pie attiecīgajiem Civillikuma pantiem norādītas visas šo pantu vēsturiskās redakcijas. Svešvārdu, vecvārdu un izteicienu skaidrojumi, tēzēm pievienotie atslēgvārdi, informācija par to, kur atrodami tēzēm izmantoto Senāta nolēmumu pilni teksti apkopota atsevišķos rādītājos.

Pirms grāmatas teksta izpētes ieteicams vispirms rūpīgi iepazīties ar ievadā sniegtajiem paskaidrojumiem.

Grāmata būs noderīga gan jurisprudences studentiem tiesību vēstures, tiesību teorijas un civiltiesību studijās, gan tiesībzinātniekiem tālākiem pētījumiem tiesību prakses izpētes jomā, gan arī izmantojama kā palīglīdzeklis Civillikuma normu tulkošanai un piemērošanai.
Produktu attēliem ir ilustratīva nozīme un tie ir kā piemēri. Krāsas, piezīmes, parametri, izmēri, izmēri, funkcijas, un/vai jebkuras citas oriģinālo izstrādājumu īpašības var atšķirties no to faktiskā izskata, tāpēc, lūdzu, skatiet produkta specifikācijās norādīto produkta aprakstu. Ja Jums ir kādi jautājumi, mēs vienmēr gaidām Jūsu zvanu +371 25220220 vai sazinieties pa e-pastu: palidziba@220.lv.

Arī citi interesējās

Kopīgā informācija par: Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Preces ID: 7331005
Kategorija: Enciklopēdijas, uzziņu literatūra
Preces svars ar iepakojumu: 0.5 kg
Autors: Nav norādīts
Izdevniecība: Tiesu namu aģentūra
Izdošanas valoda: Latviešu

Rekomendējam kopā ar: Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193 cena un informācija | Enciklopēdijas, uzziņu literatūra | 220.lv

Atsauksmes par: Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Šo preci var novērtēt tikai tie pircēji, kas to ir iegādājušies un reģistrējušies 220.lv.
Šai precei vēl nav atsauksmju. Esiet pirmais - atstājiet atsauksmi par šo preci!

Jautājumi un atbildes par preci: Latvijas Senāta Spriedumu birojs Latvijas Senāta atziņas par Civillikuma normu piemērošanu (193

Šeit varat uzdot jautājumus pircējiem, kuri ir iegādājušies šo preci, vai 220.lv konsultantiem.

Viedokļus un komentārus ieraksta 220.lv apmeklētāji. Šie viedokļi un komentāri netiek rediģēti un pārbaudīti. Viedokļi, komentāri un padomi var nesakrist ar 220.lv viedokli. 220.lv nav atbildīgs par to saturu. Noteikumus varat atrast šeit.

Izvēlieties tēmu
Ierakstīt jautājumu
Jautājumam jāsatur vismaz 10 rakstzīmes
Par šo preci vēl nav uzdots neviens jautājums. Uzdodiet savu jautājumu.

Turpināt iepirkšanos