Aeratori, kultivatori, zemes frēzes

(92)

Kā izvēlēties zemes frēzi un kultivatoru?

Tiem, kuri iekopuši dārziņu vai puķu dobi, noteikti būs pazīstami ar zemes frēzēm un kultivatoriem. Primāri šīs divas ierīces pilda atšķirīgus uzdevumus, proti, dārza frēze uzrok un sadrupina zemi, pirms tajā sēj vai stāda, bet kultivators paredzēts, lai uzirdinātu zemi un iestrādātu tajā mēslojumu. Tomēr augsnes apstrādes ierīces nereti mēdz dēvēt abējādi. Kā izvēlēties tehniku zemes sagatavošanai, lasi turpinājumā.

Zemes frēzes

Šī noderīgā dārza tehnika piemērota gan cietas un pieblīvētas, gan arī mīkstas augsnes apstrādei. Lietotājs pats var regulēt, cik ātri augsnes frēze kustas uz priekšu, un kādā dziļumā tā darbojas. Salīdzinot ar vairumu kultivatoru, zemes frēzes nereti ir lielāka izmēra un jaudīgākas. To dzinēji var būt darbināmi ar elektrību vai benzīnu.

Dārza frēzēm asmeņi var būt novietoti priekšā vai aizmugurē, un katram no modeļiem ir savas raksturīgās īpašības. Ar aizmugurējiem asmeņiem vienkāršāk varēsi uzart cietu zemi lielā platībā vai arī uzirdināt augsni, ja tajā ir daudz akmeņu. Šis būs jaudīgs variants smagākiem dārza darbiem. Savukārt priekšējie asmeņi lielākoties paredzēti, lai apstrādātu mīkstu augsni nelielās platībās, turklāt šāds novietojums arī atvieglo frēzes manevrēšanu. Derēs ne tikai zemes uzaršanai, bet arī nezāļu kultivēšanai, augsnes irdināšanai un citiem darbiem.

Zemes kultivatori

Vārdu “kultivators” nereti izmanto kā vispārēju apzīmējumu zemes irdināšanas tehnikai, tai skaitā, arī frēzēm, taču patiesībā šī ir atsevišķa ierīču kategorija. Kultivatori ir salīdzinoši vieglāki un lētāki nekā efektīvās zemes frēzes, un tie arī ir paredzēti zemākas intensitātes darbiem, proti, augsnes uzirdināšanai, izpurināšanai un mēslojuma iestrādei tajā. Šī dārza tehnika labi der izmantošanai pēc tam, kad cietā virskārta jau ir uzrakta, un to nepieciešams sagatavot sēšanai vai stādīšanai. Tāpat kultivators der dārza uzturēšanai sezonas laikā, nodrošinot skābekļa pievadi saknēm un nezāļu iznīcināšanu.

Arī kultivatoru vidū var atrast gan elektriskos, gan benzīna (2-taktu vai 4-taktu) un akumulatora modeļus. Elektriskie kultivatori piemēroti vienkāršākiem darbiem mazākās platībās, tie ir viegli lietojami, un nav nepieciešama sarežģīta apkope. Savukārt benzīna kultivatori ir krietni jaudīgāki, piemēroti lielāku platību uzirdināšanai un citiem darbiem, taču tie prasa vairāk pūļu apkopes ziņā, jo jāmaina eļļa un jāpapildina degviela.

Darba platums

Mazākiem kultivatoriem vai frēzēm darba platums var būt vien 30 cm, bet lielākiem modeļiem tas var sasniegt pat 80 cm. Standarta platums, kas ļauj efektīvi strādāt dažādās platībās, ir 50 cm. Kādēļ šis parametrs ir svarīgs? Jo mazāks būs tehnikas darbības platums, jo vairāk reižu nāksies pārvietoties uz priekšu un atpakaļ pa dārzu, kā rezultātā tiks patērēts vairāk enerģijas (degviela, elektrība).  

Dzinējs

Kā jau iepriekš minējām, zemes frēzes, kultivatori var būt aprīkoti ar dzinējiem, kas darbojas, vai nu ar elektrību, akumulatoru, vai benzīnu.

  • Benzīna zemes frēzes un kultivatori – galvenā priekšrocība ir salīdzinoši lielāka jauda un efektivitāte, kas ļauj vieglāk paveikt smagus darbus plašākos dārzos. Benzīna modeļiem ir divtaktu vai četrtaktu dzinējs. Divtaktu dzinējā nepieciešams pildīt eļļas un benzīna maisījumu savukārt četrtaktu dzinējam nepieciešams tikai benzīns, tādēļ ar to ir mazāka “ķēpāšanās”.
  • Elektriskie un akumulatora kultivatori un zemes frēzes – salīdzinoši viegli, klusi, nerada izmešus. Tajā pašā laikā nespēj nodrošināt tādu jaudu kā benzīna modeļi, tādēļ piemēroti vienkāršākiem darbiem mazākās platībās. Elektrisko modeļu lietošanu ierobežo nepieciešamība pieslēgties pie strāvas savukārt akumulatora modeļi ik pēc laika ir jāuzlādē.

Motora jauda

Tā kā augsnes frēzes ir paredzētas arī neapstrādātai un pieblietētai zemei, to jauda parasti ir lielāka nekā kultivatoriem, kas pielāgoti vienkāršākiem darbiem, kā arī mīkstas zemes apstrādei. Jo lielāka ir tehnikas jauda, jo efektīvāk tā spēs strādāt, kā arī tikt galā ar sarežģītiem uzdevumiem, piemēram, cietas, akmeņainas zemes uzrakšanu.

Vērts padomāt arī par to, vai Tev var noderēt multifunkcionāla tehnika ar jaudas sadalītāju. Ierīces iespējams izmantot dažādiem mērķiem un pievienot tām papildu inventāru augsnes apstrādāšanai.

Svars

Elektriskie kultivatoru un zemes frēžu modeļi parasti ir vieglāki nekā benzīna, kas savukārt nozīmē to, ka tehnika ar benzīna dzinējiem būs nedaudz grūtāk pārvietojama un manevrējama. Pērkot dārza frēzi vai kultivatoru, pievērs uzmanību arī tā izmēram, lai pārliecinātos, ka būs pietiekami daudz vietas, kur to uzglabāt.

Zīmols

Interneta veikalā 220.lv pieejami kultivatori, zemes frēzes, augsnes aeratori, skarifikatori un zemes urbji no tādiem zināmiem ražotājiem kā: AL-KO, Fieldmann, Gardena Grizzly, Hecht, Makita, MTD, Stiga, Villager un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienīti modeļi no: Hecht, Makita, Flexo Trim, NAC, Villager un citiem. Lai vieglāk atlasītu modeļus, kas Tevi interesē, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Kādi aeratori, kultivatori, zemes frēzes ir vispopulārākās 2020. gadā?

Rekomendējamie aerotori, kultivatori, zemes frēzes

Visaugstāk novērtētie aerotori, kultivatori, zemes frēzes

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.