Noderīgi padomi

Ieteikumi kultivatora izvēlē

Plaša izvēle kultivatoriem
30 01 2020
ka izveleties labu kultivatoru

Paredzot silto sezonu, mēs pakāpeniski sākam darīt visus āra un dārza darbus. Ja jūs gatavojaties sagatavot zemi puķu dārzam vai dārzam, tad jums noteikti būs nepieciešams kultivators. Tikai zinot kultivatorus un to iespējas, jūs varēsiet izvēlēties ierīci, kas būs piemērota jūsu vajadzībām.

Ko kultivators dara un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Tikai nedaudzi nezina, kas ir kultivators - šīs ierīces arvien vairāk tiek izvēlētas audzēšanai. Kultivatori perfekti kultivē stādāmās vietas augsni, kultivēšanas laikā noņemot nevēlamās nezāles un augsnei pievienojot kompostu. Kultivatori augsnes kultivēšanai izmanto metāla asmeņus. Pēc šādām "procedūrām" zeme beidzot ir gatava stādīšanai.

Tiem, kas gatavojas audzēt tikai dažus iemīļotos augus vai plāno aprobežoties tikai ar vienu puķu dobi, šo ierīci var aizstāt ar lāpstu un kapli. Tomēr, ja platība, kurā jūs strādājat, ir 10 akri vai jūs vienkārši vēlaties pasargāt muguru, jūs varēsiet veikt šādus darbus efektīvāk un ērtāk ar kultivatoru.

Kurš kultivators ir vislabākais?

Kad esat nolēmis, ka jums ir nepieciešama šī ierīce, jūs iepazīsieties ar to plašo klāstu, tāpēc šeit ir daži svarīgi kritēriji, kas palīdzēs jums izvēlēties.

Kultivatoru tipi

Pieejams benzīna vai elektriskā veidā (ar vadu vai uzlādējams). Katrs no šiem modeļiem var piedāvāt dažādas iespējas:

 • Benzīna kultivators. Šādas ierīces ir visnoderīgākās, ja zeme atrodas tālāk no “civilizācijas” - ar šo kultivatoru jūs neierobežos nekādi vadi. Šāda veida modeļi parasti būs ar lielāku svaru, taču tiem būs nepieciešama arī lielāka rūpība: jums regulāri būs jāmaina eļļa un jāuzrauga aizdedzes sveču un gaisa filtru stāvoklis. Dažiem benzīna modeļiem ir piederums (nopērkams atsevišķi), kas ļaus iedarbināt mašīnu, nevelkot droseļvārstu.
 • Elektriskie kultivatori. Šāda veida ierīces ir vieglākas, bieži vien lētākas un prasa ievērojami mazākus uzturēšanas darbus. Šo īpašību dēļ tās parasti tiek rekomendētas aptuveni 10 hektāru platībā, kas atrodas netālu no enerģijas avota. Kultivatoram ar vadu būs nepieciešams pietiekami garš vads. Izpildiet ražotāja ieteikumus par pagarinātāju izmantošanu un padomus, kā droši lietot strāvas padeves pagarinātājus. Elektriskais kultivators ir ērts, jo, lai to iedarbinātu, nav jāvelk aiz droseles.
 • Uzlādējamie kultivatori. Šāda veida ierīces ir ieteicamas mazākās vietās un ilgākam darba laikam, jo pretējā gadījumā to uzlādēšana prasīs daudz laika. Šāds kultivators arī neierobežos jūs ar vadiem, taču tā nelielā svara dēļ nav ieteicams izvēlēties smagu un mālainu augsni.

Apsveriet arī motora tipu:

 • Divtaktu motori darbojas ar benzīna/eļļas maisījumu.


  • Četrtaktu motoriem nav jāsajauc degviela ar smērvielu.


   Jauda

   Jo jaudīgāks būs kultivators, jo efektīvāk jums izdosies paveikt darbus ar tā palīdzību. Vienkāršākais veids, kas jāņem vērā, ir zemes platība: ja tie ir mazāki par 10 āriem, efektīvai apstrādei pietiks ar 1–5,5 ZS, bet lielākiem laukumiem būs nepieciešami 3,5–5 ZS.

   Darba platums

   Šī specifikācija ļauj aprēķināt, cik reizes jums jāstaigā vienā un tajā pašā zemes gabalā, lai apstrādātu visas vagas vai dobes - pats par sevi saprotams, ka platāks darba zonas kultivators paātrinās jūsu darbu.Šeit atkal ir jāņem vērā sava zemes gabala izmēri: ļoti mazai platībai pietiks ar 30 centimetriem, turpretī, lai apstrādātu ļoti lielu laukumu īpašniekiem jādomā par kultivatoriem, kuru darba zona aizņems vismaz 50 centimetrus zemes. Tikai pusmetrs tiek uzskatīts par optimālu variantu vidēja lieluma platībām.

   Ņemiet vērā arī frēžu skaitu: jo lielāks to skaits, jo lielāks ir darba laukums. Arvien vairāk ir pieejami modeļi, kas ļauj mainīt frēžu skaitu, pielāgojot darba zonu dažādām situācijām.

   Aršanas dziļums

   Šī nianse apraksta, cik dziļi kultivators spēs iekļūt augsnē:

   • Ierīces līdz 15 cm darbosies augsnēs ar mazām saknēm: dažādu veidu ziediem, zemenēm, ķiplokiem, salātiem utt.
   • Cietākaii augsnei un dziļākiem stādījumiem, piemēram, kartupeļiem, burkāniem, bietēm un citiem līdzīgiem produktiem, būs nepieciešams 15-20 cm dziļums.
   • 30-35 cm dziļums būs nepieciešams, ja augsne nav bijusi ilgi kultivēta un tajā ir daudz nezāļu. Jūs to piemērosiet arī augiem ar ārkārtīgi spēcīgām saknēm.

   Kustības virziens

   Priekšējie kultivatori (ar priekšējo darba daļu) palīdz ar visizplatītākajiem uzdevumiem: atzarošanu, zemes sagatavošanu stādīšanai un mēslošanu. Piemērots maziem un vidējiem laukumiem. Šo kultivatoru darba daļa palīdz ierīcei virzīties uz priekšu. Dažos modeļos lemesi var pagriezt uz priekšu un atpakaļ.

   Aizmugurējos kultivatorus (ar aizmugurējo darba daļu) darbina ar spēku. Šie kultivatori ir piemēroti lielām platībām.To darba daļa var pagriezties uz priekšu un lieliski darboties vagās: kultivēt, noņemt nevēlamo zāli, kompostu vai sezonas beigās strādāt ar pārējo produkciju. Aizmugurējiem kultivatoriem var būt arī atgriezeniskas lemešu galviņas, kas griežas pretējā virzienā pret kultivatora riteņiem. Rotējot pretējā virzienā, ir vairāk spēka sagraut cietu grunti un tas var rakt dziļāk. Daži priekšējie kultivatori var griezties abos virzienos, lai jūs varētu izvēlēties nepieciešamo griešanās virzienu.

   Svars

   Pārvaldāmais augsnes tips būs atkarīgs no šī aspekta. Vieglākai augsnei pietiks ar vieglāku ierīci, bet, ja jūs gatavojaties strādāt pie mālainām, kultivēšanai grūti pakļautām augsnēm, meklējiet pēc iespējas smagākus modeļus. Pašlaik ir pat kultivatori, kuru svars ir līdz 50 kg, un tas palīdzēs pārvarēt pat visdīvainākās zemes platības.

   Papildu funkcijas

   Izvēloties kultivatoru, pārsniedziet tā mērķi. Apsveriet arī kādas papildu funkcijas tam ir:

   • Atpakaļgaita nodrošinās lielāku mobilitāti.
   • Pneimatiskie riteņi nodrošinās izcilu manevrēšanas spēju un vilkmi.
   • Jūgvārpsta, kas pieejama tikai dažiem aizmugures kultivatoriem, ļauj motoram nodot jaudu zemi saskarošām iekārtām.

   Ir arī vērts apsvērt papildu piederumus, kas vēl vairāk paplašinās kultivatoru iespējas. Kartupeļu racējs, arkls, kaplis ir tikai daži no šobrīd tirgū pieejamajiem piederumiem.

   Pārdomājot visus šos aspektus, būs daudz vieglāk izlemt, kurš kultivators darbosies vislabāk jūsu situācijā. Izmantojot tik plašu klāstu, šo ierīci ir viegli pielāgot - tā vienkārši ir precīzi jānoregulē.

   Pircējiem patika šis ieraksts

   5/5
   4 Pircēju vērtējumi

   Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

   Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

   © 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
   Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.