Grafisko karšu dzesētāji

(9)

Saldēšanas Komplekts NZXT Kraken G12 GPU Ø 9 cm Balts cena un informācija | Grafisko karšu dzesētāji | 220.lv LABĀKA CENA
€ 2,30 / mēn.   € 36,49
 
Uz grozu

Saldēšanas Komplekts NZXT Kraken G12 GPU Ø 9 cm Balts

Radiators:

0 €

EK Water Blocks 3831109822180 cena un informācija | Grafisko karšu dzesētāji | 220.lv 5 € ATLAIDE NO 59 €
€ 11,59 / mēn.   € 184,00 5st. 58min.
 
Uz grozu

EK Water Blocks 3831109822180

0 €

Alphacool 11738 cena un informācija | Grafisko karšu dzesētāji | 220.lv 5 € ATLAIDE NO 59 €
€ 10,26 / mēn.   € 163,00 5st. 58min.
 
Uz grozu

Alphacool 11738

StarTech FANCASE cena un informācija | Grafisko karšu dzesētāji | 220.lv LABĀKA CENA
€ 1,10 / mēn.   € 17,49
 
Uz grozu

StarTech FANCASE

Videokaršu dzesētāji

Vairākums datora korpusā esošo detaļu ģenerē lielāku vai mazāku siltuma daudzumu. Viena no detaļām, kas ģenerē visvairāk siltuma, ir videokarte. Lai nodrošinātu piemērotu detaļas darba temperatūru, tiek izmantoti videokaršu dzesētāji. 

Vairākumam mūsdienu videokaršu ir radiatori, kas palielina laukumu, ko uzsilda videoprocesors, tādējādi neļaujot tam pārkarst. Pastāv dažādi radiatoru tipi, ieskaitot monolītos radiatorus – tie ir lieti viengabala izstrādājumi no alumīnija vai cita siltumvadoša metāla. Citi radiatori var būt veidoti no dažāda biezuma vara caurulītēm un alumīnija plāksnītēm, ar kuru palīdzību tiek sasniegta ļoti liela dzesēšanas efektivitāte.

Lai dzesēšana būtu ātrāka un efektīvāka, videokaršu dzesētājiem ir arī ventilatori. Tas arī nosaka, ka pastāv divu tipu dzesētāji:

  1. Pasīvās dzesēšanas dzesētāji – tas nozīmē, ka dzesēšana tiek veikta tikai ar radiatora palīdzību, tādējādi palielinot sildāmo virsmu;
  2. Aktīvās dzesēšanas dzesētāji – tas nozīmē, ka radiators nevis pats atdziest apkārtējās vides temperatūrā, bet tiek atdzesēts ar blakus uzstādītā ventilatora palīdzību.

Kurš videokartes dzesētājs ir labāks? Kuru tipu izvēlēties?

Vispirms jāpainteresējas, vai Jūsu videokartes ražotājs iesaka dzesētājus, kuri ir piemēroti šim konkrētajam modelim. Izmantojot preču kataloga filtrus, Jūs varēsiet pamēģināt pameklēt, vai katalogā ir preces, kuras ir piemērotas Jūsu videokartei. Var atrast arī universālos risinājumus, kuri ir piemēroti vairākumam videokaršu tirgū.

Pasīvajiem dzesētajiem ir ļoti būtiska priekšrocība – tie nerada nekādu troksni. Ja Jums ir nepieciešams pilnīgs klusums, tad tā būs Jūsu labākā izvēle!

Ja Jums nepieciešams liels dzesēšanas efekts, piemēram, Jūs esat liels videospēļu cienītājs vai veicat darbus, kas prasa ļoti lielu videokartes jaudu, tad Jūs nevarēsiet iztikt bez dzesētāja ar ventilatoru. Šī tipa dzesētāji ir paši efektīvākie un spēj izkliedēt ļoti lielu videokartes procesora ģenerētā siltuma daudzumu. Lielākā daļa šī tipa dzesēšanas ventilatoru tiek vadīta ar kontrollera palīdzību. Kontrolleris, atkarībā no videokartes noslodzes, var regulēt ventilatora ātrumu, tādējādi samazinot vai palielinot tā jaudu. Tā tiek regulēti ne tikai šie parametri: kad jauda nav vajadzīga, ventilatora radītais troksnis samazinās.

Augstāk aplūkotie videokaršu dzesētāji izkliedē lieko siltumu datora iekšā. Tiem, kas izmanto īpaši jaudīgas videokartes, ir vērts painteresēties par papildus ventilatoriem, ko uzstāda uz datora korpusa sienām, vai izmantot vēl efektīvākus videokaršu dzesētājus, kuri spēj izvadīt lieko siltumu no korpusa uz āru.

Tāpat kā citām detaļām, videokaršu dzesētājiem ir nepieciešama vienkārša, minimāla apkope – centieties neturēt datorus silto virsmu tuvumā, kā arī parūpējieties par to, lai visi ventilācijas caurumi būtu atvērti. Reizi gadā ir vērts paskatīties, vai uz radiatora režģiem un ventilatora lāpstiņām nav sakrājušies putekļi. Noslauciet tos ar zīmēšanas otu vai izmantojot putekļu sūcēju.

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2008-2022 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.