Procesora dzesētāji

(241)
Filtrs
AMD 199-999575 TOP prece
€ 47,99 € 3,61 / mēn.
Uz grozu
SAŅEM RĪT

AMD 199-999575

SilentiumPC SPC154
€ 41,99 € 3,16 / mēn.
Uz grozu

SilentiumPC SPC154

Titan 33740B
€ 10,99 € 0,83 / mēn.
Uz grozu

Titan 33740B

Zalman Optima (CNPS10X)
€ 23,49 € 1,77 / mēn.
Uz grozu

Zalman Optima (CNPS10X)

Procesoru dzesētāji

Procesora dzesētājs ir īpaši svarīga datora detaļa. Tas pasargā gandrīz vai pašu dārgāko un svarīgāko datora daļu, ko sauc arī par datora sirdi – procesoru.

Procesori (bieži tiek izmantots saīsinājums CPU) pastāvīgi pilnveidojas, pieaug to darba takts frekvence, bet apstrādājamo operāciju skaits palielinās straujiem tempiem. Diemžēl ar produktivitātes pieaugumu palielinās arī patērējamās enerģijas daudzums. Procesori izdala tik daudz siltuma, ka pietiktu pat olas uzcepšanai!

Šo problēmu datoru ražotāji risina ar procesoru dzesētāju palīdzību. To darbības princips ir pietiekami vienkāršs: tie atrodas tiešā saskarē ar procesoru un palielina sildāmās virsmas laukumu. Lai nodrošinātu ļoti labu saskari starp divām detaļām, izmanto speciālo materiālu – termopastu. Procesora uzkrātais liekais siltums caur termopastu tiek pārvietots uz dzesētāja korpusu, ko sauc arī par radiatoru. Uzkarsis radiators tiek atdzesēts ar ventilatora palīdzību.

Ventilatora vadīšana ne vienmēr ir automātisks process. Datora BIOS (galvenā ievades/izvades sistēma) var kontrolēt ventilatoru sistēmas ātrumu. Lietotājs var papildināt šo funkciju ar papildus dzesēšanas komponentiem vai pieslēgt manuālo ventilatora kontrolleri ar rokturiem, kas palīdz uzstādīt dažādus ventilatora ātrumus.

CPU dzesētāji atšķiras cits no cita pēc vairākiem parametriem. Viens no svarīgākajiem ir procesora ligzdas tips. Pirms CPU dzesētāja iegādes Jums ir jāzina, kāds ir Jūsu procesora ligzdas tips. Tāpat ir nepieciešams pievērst uzmanību dzesētāja izmēram, jo ne visos datoros var būt pietiekami daudz vietas tā uzstādīšanai. No šī parametra ir atkarīgs arī dzesētāja stiprinājuma tips, tāpēc tam obligāti jāpievērš uzmanība.

Procesoru dzesētāji var būt veidoti no dažādiem metāliem:

  • alumīnija,
  • vara,
  • niķeļa.

Klusums vienmēr ir labāks par troksni!

Ir ļoti svarīgi pareizi novērtēt ventilatora radīto troksni – mēs taču negribam, lai, vakarā skatoties filmu, istabā būtu dzirdama skaļa ventilatora dūkšana. Parasti procesora dzesētājam ir viens ventilators, bet mūsu produktu klāstā Jūs atradīsiet arī dzesētājus ar diviem un pat trim ventilatoriem. Ja Jums ir nepieciešams pilnīgs klusums, var pamēģināt atrast dzesētāju, kuram vispār nav ventilatoru. Šādā gadījumā procesora radiators parasti ir ļoti liels, jo ir nepieciešams liels sildāmās virsmas laukums. Šis dzesēšanas tips tiek saukts arī par pasīvo. Ja nepieciešama ļoti ātra dzesēšana, jāpievērš uzmanība arī citiem parametriem. Tie ir siltuma cauruļu skaits, to diametrs un gaisa plūsmas jauda.

Pareiza apkope ir ļoti svarīga

Labi izvēlēts procesora dzesētājs nodrošinās, ka procesors nepārkarsīs un ka tā darbība būs stabila un brīva no traucējumiem, kuru dēļ samazinās šīs detaļas kalpošanas termiņš.  

Īpaši lielu temperatūras lēcienu gadījumā procesors var pilnīgi salūzt, bet procesora maiņa var stipri iztukšot Jūsu naudas maku. Tāpēc pēc jauna dzesētāja iegādes ir svarīgi par to pareizi rūpēties – tad procesora kalpošanas termiņš būs ilgāks un efektīvāks.

Ir svarīgi laiku pa laikam pārbaudīt, vai ventilatorā un radiatorā nav sakrājušies putekļi un vai vadi un kabeļi nepieskaras radiatoram. Katrus 2-3 gadus ir vērts nomainīt termopastu starp dzesētāju un procesoru, jo laika gaitā tā var sacietēt un zaudēt savu galveno funkciju – siltuma pārvietošanu no procesora uz dzesētāja radiatoru.

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.