Noderīgi padomi

Kā tīrīt dīvānu?

Liela dīvānu izvēle
14 08 2019
sieviete tira savu auduma divanu-gultu

Dīvāni ir viena no populārākajām mēbelēm, kuru daudzi saista ar patīkamām sarunām vai relaksējošu atpūtu. Tomēr arī uz šādām mēbelēm nākas izvairīties no netīrumiem - šādos gadījumos tīrīšanas veidi ir atkarīgi gan no traipiem, gan no dīvāna materiāla veida. Uzziniet galvenos trikus un iezīmes šo mēbeļu tīrīšanā - tas palīdzēs jūsu dīvānam izskatīties nevainojamam!

Auduma dīvāna tīrīšanas iespējas

Ja jūsu mājās ir auduma dīvāns, jūs nevarēsiet iztikt bez putekļu sūcēja - lai arī nevienmērīgais raksts perfekti maskē netīrumus, tieši putekļsūcējs ļaus viegli noņemt sakrājušos putekļus. Šim nolūkam varat izmantot arī mīkstāku suku. Visu dīvāna stūru sūkšana ir ieteicama arī tad, ja plānojat izmantot citas tīrīšanas metodes, no kurām populārākās ir:

  • Dīvāna tīrīšana ar silta ūdens un ziepju maisījumu. Tas ir vienkāršākais un drošākais veids, kā noņemt mazus traipus no dīvāna. Sajauciet ūdeni ar maigām ziepēm vai dažiem pilieniem trauku mazgāšanas līdzekļa, samitriniet mīkstu drānu ar šo maisījumu un notīriet tikai traipa vietu, lai izvairītos no lielākiem traipiem. Svarīgi, lai audums nebūtu pārāk mitrs, jo liels ūdens daudzums var vēl vairāk sabojāt dīvānu. Pēc šī procesa ļaujiet dīvānam dabiski nožūt.
  • Dīvāna uzlabošana ar sāli. Tiem, kas vēlas nedaudz atjaunot gobelēna krāsu, ieteicams sāli nedaudz (bet ļoti, ļoti minimāli) samitrināt un viegli iemasēt pa visu gobelēna virsmu. Atstājiet sāli uz dīvāna apmēram pusstundu un pēc tam noslaukiet to ar mīkstu suku. Ja jums ir rokas putekļsūcējs, varat to izmantot, taču papildu piesardzības ievērošanai ieteicams vispirms noslaucīt sāli no dīvāna uz grīdas pirms papildu sūkšanas veikšanas.

Gobelēna dīvānu TOP


Ādas dīvāna tīrīšana

Gatavojoties tīrīt ādas dīvānu, vispirms jāapsver, vai tas ir izgatavots no mākslīgās vai dabīgās ādas, un attiecīgi jāizvēlas vispiemērotākā tīrīšanas metode:

Mākslīgās ādas dīvāni

Rūpes par šādām mēbelēm neprasīs daudz uzmanības - varat tās notīrīt ar mitru, mīkstu drāniņu, un, ja uzkrājas vairāk putekļu, tos var notīrīt ar putekļu sūcēju. Turklāt varat izmantot īstās ādas mēbelēm paredzētos tīrīšanas līdzekļus, kas noteikti nesabojās mākslīgo virsmu.

Mākslīgās ādas dīvānu TOP

Dabīgās ādas dīvāni

Dabīgās ādas mēbelēm parasti ieteicams izmantot dabiskos tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur īpaši spēcīgas sastāvdaļas, kas var sabojāt šādu mēbeļu virsmu. Ideālā gadījumā, ja jūs esat iegādājies tīrīšanas līdzekļus, kas ir izstrādāti īpaši šāda veida mēbelēm, izmantojiet tos vairākas reizes gadā, lai ādas mēbeles neizžūtu un neplaisātu, un regulārai apkopei izmantojiet nedaudz samitrinātu, mīkstu drāniņu.

Tautas metožu cienītāji ādas dīvānu kopšanai izmanto etiķa (1/4 glāzes), olīveļļas (1/4 glāzes) un citrona vai apelsīna ēteriskās eļļas (10 pilieni) maisījumu. Ja jūs nolemjat izmēģināt šādu kopšanas līdzekli, vispirms rūpīgi iztīriet dīvānu, notīriet drupatas un putekļus un pēc tam iegūto maisījumu uzklājiet uz papīra dvieļa uz uzklājiet uz nelielu dīvāna laukumu. Ja pēc 20 minūtēm nepamanāt nekādas blakusparādības, varat turpināt darbu, lai notīrītu visu mēbeli. Tiek apgalvots, ka šis līdzeklis noņem netīrumus, atjauno dīvānu un piešķir patīkamu aromātu.

Kā tīrīt dīvāna traipus?

Noteiktas dīvāna tīrīšanas darbības ir atkarīgas arī no konkrētās problēmas. Tomēr pirms jebkādas tīrīšanas jums vispirms vajadzētu izsūkt dīvānu ar putekļu sūcēju (tad putekļi neuzkrāsies tālāk audumā) un pēc tam izpildīt norādījumus, kas ir atkarīgi no netīrumu veida:

  • Pārtikas traipi. Parasti tīrīšanai pietiks ar ūdeni, ziepēm un tīru drānu. Vislabāk ir izmantot siltu ūdeni, bet, ja dīvānā ir piena produktu traipi, labāk ir izmantot aukstu ūdeni. Ja šī metode nedarbojas, izmēģiniet šķidru, raudzētu mazgāšanas līdzekli: paturot sūkli tajā pusstundu, jūs noteikti iegūsiet vajadzīgos rezultātus.
  • Taukaini traipi. Šādus traipus vislabāk ir pārklāt ar cepamo sodu vai šī produkta un ūdens maisījumu - tam vajadzētu noņemt eļļu, tāpēc ieteicams to atstāt uz dīvāna vismaz 10 minūtes. Pēc tam dīvāns būtu jāizsūc ar putekļu sūcēju. Varat arī izmantot trauku mazgāšanas līdzekli, lai notīrītu traipu ar mīkstu drāniņu, piemēram, zobu suku, un pēc tam noslaukiet to ar mitru papīra dvieli.
  • Vīna traipi. Gāzēts ūdens var notīrīt šādus traipus, bet, ja šī metode nedarbojas, ieteicams aukstajam ūdenim pievienot ēdamkaroti etiķa un tējkaroti veļas mazgāšanas līdzekļa. Šis šķīdums jāuzklāj uz tīras drānas un dīvāna un pēc tam jānoskalo ar tīru ūdeni. Ja dīvāns ir no ādas, tīrā zeķē pievienojiet sāli un sasienit zeķi tā, lai tā neattaisās. Pēc tam piespiediet to pret traipu, lai noņemtu vīna traipu no ādas pārklājuma, pēc tam traipu viegli berzējiet ar tīru, ūdenī samitrinātu drānu. Vissvarīgākais ir izvairīties no spēcīgām kustībām, kas var sabojāt pašu ādu.
  • Kafijas traipi. Šos parastos traipus varat viegli notīrīt ar šķidru mazgāšanas līdzekli, siltu ūdeni un papīra dvieļiem - ja netīrumi ir nesens, jums vajadzētu ar to pietikt.
  • Mājdzīvnieku traipi. Ja jūsu mājdzīvnieks ir nolēmis "apzīmēt" dīvānu, sajauciet ūdeni un etiķi vienādās proporcijās un viegli notīriet traipu ar tīru drānu, līdz to ievērojami samazināsiet. Pēc tam jūs varat apkaisīt pārpalikumus ar cepamo sodu un ļaut visam nožūt, lai mazinātu smakas. Pēc brīža jums nepieciešams dīvānu izsūkt ar putekļu sūcēju un jāaizmirst par šo nelielo neveiksmi.

Zinot visus šos padomus un iespējas, jūs viegli tiksiet galā ar visiem traipiem uz dīvāna. Galvenais ir ievērot šo mēbeļu ražotāju ieteikumus, izvēlēties tikai tādas metodes, kas ir piemērotas noteiktiem materiāliem, nevis eksperimentēt. Ja neesat pārliecināts par vienu vai otru produktu, izmēģiniet tos uz mazāk redzamās dīvāna daļas vai izvēlieties drošāku iespēju, lai izvairītos no liekām problēmām un jauniem traipiem.

Izvēlieties sev ērtu dīvānu:


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?