Noderīgi padomi

Gultas guļamistabai: padomi, kā izvēlēties piemērotāko

09 07 2021
gulamistaba stav moderna stila gulta

Viens no būtiskiem labklājības kritērijiem – kvalitatīva atpūta. Guļamistabai jāpievērš liela uzmanība – tai jābūt kārtīgai, nepārslogotai, tai jābūt patīkamai jums. Viena no svarīgākajām mēbelēm šajā telpā – gulta. Tai jābūt ērtai, skaistai jums un, ja nepieciešams, funkcionālai. Izvēloties gultu, jāpievērš uzmanība vairākiem kritērijiem –izmēram, dizainam, funkcionalitātei.

gulta gulamistabai moderna stila

Gultas izmērs

Tas, iespējams, ir būtiskākais kritērijs. Ja jūs meklējat gultu pārim vai ģimenei, protams, izvēlieties pēc iespējas plašāku.Standarta divvietīgās gultas platums ir 140–180 cm, no 180 cm gultas sauc par karaliska izmēra gultu. Tikmēr vienvietīgo un pusotras vietas gultu platums ir no 80 līdz 120 centimetriem. Nav pārāk šauru gultu, tāpēc, ja jums ir plaša guļamistaba un jūs varat atļauties plašu gultu, iegādājieties to. Pat ja tā ir vajadzīga vienam cilvēkam. Plašākā gultā ir vieglāk atrast gulēšanas stāvokli, it īpaši, ja jūs guļat nemierīgi.

standarta izmera gultaliela "king-size" izmera gulta

Izvēloties gultu, ir svarīgi paredzēt, kur tā stāvēs. Pamatojoties uz to, jūs izlemsiet, kāda izmēra gulta būs piemērota. Lai nodrošinātu brīvu pārvietošanos, sānos jābūt apmēram 40–50 cm brīvām vietām.

Ir svarīgi atzīmēt, ka gultas iekšējie un ārējie izmēri atšķiras. Iekšpuse ir svarīga, izvēloties matraci, ārpuse ir svarīga, plānojot, kurā vietā stāvēs gulta.

Guļamistabas gultas dizains

Pieskaņojiet gultas dizainu atbilstoši guļamistabas vispārējam stilam – skandināvu, modernam, industriālam, klasiskajam vai citam. Jūs varat izvēlēties ar mīkstu vai cietu galvgali, kā arī augstu vai zemu.

Iespējams, ka viena no visizplatītākajām izvēlēm – auduma gulta. Šādu guļamistabu gultu dizains ir ļoti daudzveidīgs, ar plašu cenu diapazonu.


Viena no visizplatītākajām izvēlēm ir masīvkoka vai koku skaidu plākšņu gulta. Šādas gultas ir izturīgas, un tās var saukt par tradicionālām. Tomēr tām nav ļoti plaša dizaina izvēle, tās reti izceļas ar savu izskatu.


Vēl viena iespēja – ādas gulta. Ja jums patīk ādas mēbeles, tad tāda var būt arī jūsu guļamistabas gulta. Ādas gulta ir arī ļoti praktiska izvēle – ādu ir viegli tīrīt un kopt.

Ja jūs meklējat ekskluzīva stila gultu, varat izvēlēties metāla gultu. Šādām gultām bieži ir augstas kājas, sarežģīts raksts, tāpēc tas lieliski dekorēs jūsu guļamistabu. Tomēr, izvēloties metāla gultu, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību kvalitātei. Nedārga un vienkārša gulta var sākt ātri čīkstēt, kas noteikti neuzlabos miegu.


Ja meklējat inovatīvu un modernu gultu, izvēlieties elektrisku, kuras pozīcijas ir regulējamas ar tālvadības pulti. Jūs pielāgosiet mūsdienu dizaina gultu savām miega vajadzībām. Šīs gultas atšķiras ar to, ka, lai arī tās ir divvietīgas, katrs guļošais cilvēks var pielāgot savas gultas daļas augstumu atbilstoši sev.