Noderīgi padomi

Cik liela nozīme ir cenai, izvēloties dūmu detektoru?

Plaša izvēle dūmu detektoriem
28 11 2019
dumu detektors piestiprinats pie griestiem

Jau pavisam drīz stāsies spēkā noteikumi par to, ka katrā mājā un dzīvoklī jābūt izvietotiem dūmu detektoriem. Tāpēc jau laikus jāsāk domāt par dūmu detektora izvēli, iegādi un uzstādīšanu. Likumdošana nosaka, ka katrā mājsaimniecībā jābūt izvietotam vismaz vienam dūmu detektoram, bet katrā kāpņu telpā - viegli sasniedzamam ugunsdzēšamajam aparātam. Bet kā tad izvēlēties uzticamāko un drošāko dūmu detektoru un vai tam, lai tas godam pildītu savas funkcijas, ir jābūt dārgam, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Dūmu detektoru cena un funkcijas

  • Izvēloties dūmu detektoru, jāievērš uzmanība tam, vai tas ir atbilstošs Eiropas izstrādātajiem standartiem un uz tā redzama atzīme EN 14604. Šī atzīme garantēs to, ka dūmu detektors pilnībā pildīs savas funkcijas, un tas nācis no oficiāla ražotāja. Nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties lētākus pakaļdarinājumus, jo šis drošības uzstādījums ir domāts Jūsu drošībai, un tā uzdevums ir laikus brīdināt pat potenciālajām briesmām.
  • Jo vairāk papildus funkciju ir dūmu detektoram, jo tā cena būs augstāka. Tomēr plašāks funkciju klāsts nodrošinās arī izvēles iespējas, piemēram, būs iespējams izvēlēties sev piemērotāko skaņas signālu, īpašā ekrānā aplūkot piedūmojuma koeficientu un pielāgot konkrēto detektora modeli kopējam telpas dizainam.
     
  • Dārgākiem dūmu detektora modeļiem būs arī daudz ilgstspējīgāka baterija, par kuras nomaiņu nebūs jāsatraucas pārāk bieži. Piemēram, dūmu detektoriem, kas aprīkoti ar ilgstošās darbības bateriju, tā būs jānomaina vien reizi aptuveni 10 gados. Bet par lētāko modeļu baterijas nomaiņu būs jāparūpējas aptuveni reizi gadā.
  • Parasto dūmu detektoru signāls var būt tikai viena veida, bet, izvēloties nedaudz dārgāku un funkcionālāku dūmu detektoru, tas vienlaikus signalizēs ar gaismas un skaņas signāliem, kuru intensitāti un melodiju iespējams piemeklēt savai gaumei. Turklāt dažas ierīces paredz arī funkciju, kurā iespējams ierunāt īpašu brīdinošu paziņojumu.
  • Dārgākie un funkcionālākie dūmu detektori ir aprīkoti ar īpašu testēšanas pogu, kuru piespiežot, var pārliecināties par to, ka dūmu detektors ir lietošanas kārtībā. Šādu testēšanu vajadzētu veikt vismaz reizi 1-2 mēnešos. Parastos dūmas detektorus iespējams notestēt, noņemot tos no griestu stiprinājuma un tuvinot uguns vai siltuma nesējiem, piemēram, gāzes plītij vai krāsnij.
  • Ja ir vēlme pieskaņot dūmu detektorus telpu interjeram vai padarīt tos par interesantiem interjera papildakcentiem, tad, protams, ieteicams izvēlēties dārgākus dūmu detektorus, jo to modeļi pieejami plašākā krāsu un formu gammā.
  • Izvēloties atbilstošāko dūmu detektoru, jāpadomā arī par brīžiem, kad mājās neviena nav. Ja parastie dūmu detekotori par briesmām brīdina tikai ar skaņas signālu, tad daudzfunkcionālos dūmu detektorus ir iespējams savienot ar jebkuru viedierīci. Tādējādi signālu par briesmām būs iespējams saņemt pat uz mobilo tālruni.
  • Atsevišķi funkcionālo detektoru modeļi ir aprīkoti ar īpašām gaismu diodēm, kas paziņo par dūmu detektora darbību, piemēram, ja detektors mirgo zaļā krāsā - tas darbojas, un telpā nav piedūmojuma vai paaugstinātas temperatūras, oranžā - dūmu detektors ir bojāts un tā darbība ir jāpārbauda, bet sarkans gaismas signāls liecina par telpā esošu piedūmojumu vai strauju temperatūras paaugstināšanos.


Dūmu detektoru galvenais uzdevums ir brīdināt, pasargāt un ļaut izvairīties no ugunsnelaimēm, tādēļ uz to rēķina noteikti nevajadzētu taupīt, bet gan izvēlēties augstākās kvalitātes dūmu detektoru, kas pilnībā atbilst Eiropas Savienības prasībām, pilnvērtīgi pilda savas funkcijas, ir viegli uzstādāms un neprasa biežu apkopi vai bateriju nomaiņu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
10 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?