Noderīgi padomi

Iekārtojam dzīvojamo istabu lielas ģimenes vajadzībām- 7 noderīgi padomi

Plaša izvēle dīvāniem
22 10 2019
stiliga viesistaba

Lielām ģimenēm ne vienmēr pieejama pietiekami plaša dzīvesvieta, tādēļ jādomā, kā esošo platību izmantot pēc iespējas racionālāk. Viena no svarīgākajām telpām, kurā tiek pavadīts pietiekami daudz laika, ir dzīvojamā istaba. Turpinājumā septiņi noderīgi padomi, kā to pārvērst par funkcionālu telpu ne tikai laiskai atpūtai, bet arī citām nodarbēm. 

Izvērtējiet, kādiem mērķiem telpa kalpos

Lai dzīvojamo istabu pārvērstu par visu ģimenes locekļu vajadzībām atbilstošu vidi, jāizvērtē, kādam nolūkam telpa parasti tiek izmantota. Piemēram, ja Jums patīk skatīties televizoru, tad jāparedz vieta gan TV galdiņam, gan dīvānam, uz kura ērti var sasēsties visi ģimenes locekļi. Šim nolūkam lieliski kalpo stūra dīvāni, kas ļauj racionāli izmantot telpu, turklāt ir ērti. 


Ja dzīvojamā telpa tiek izmantota arī gulēšanai vai viesu izguldīšanai, attiecīgi jāparedz tam guļvieta. Visnoderīgākie šajā gadījumā ir izvelkamie dīvāni, kas ir ērti gan sēdēšanai, gan gulēšanai.  Ideāli, ja dīvānam ir arī veļas kaste, kur uzglabāt gultas veļu. 


Izveidojiet iekārtojuma plānu

Apzinoties savas vajadzības un ieradumus, būs vienkāršāk saprast, kādi risinājumi būs visatbilstošākie. Jāņem vērā ne tikai vajadzības, bet arī citas nianses, piemēram, telpas platība un specifika. 

Lai atrastu atbilstošas mēbeles un interjera elementus, jāizveido plāns un jāsaprot, kāds būs telpas iekārtojums. Jāizvērtē arī, cik daudz vietas dažādiem elementiem iespējams atvēlēt, kā tos savstarpēji saskaņot, lai istaba būtu ne vien funkcionāla, bet arī gaumīga.

Daudz lielisku ideju dzīvojamās istabas iekārtojumam var atrast gan dažādos interneta resursos, gan arī specializētos žurnālos. 

Precīzi zinot, kas un kādos parametros nepieciešams, veikalu piedāvājumā orientēties būs daudz vienkāršāk. Plāns palīdzēs izvairīties arī no nepatīkamiem pārsteigumiem, piemēram, no atklājuma, ka skaistais dīvāns, ko nupat iegādājāties, Jūsu dzīvojamai istabai diemžēl ir stipri par lielu.

Iekārtojiet ēdamzonu

Dažkārt virtuvē nav pietiekami daudz vietas kopīgu maltīšu ieturēšanai. Šajā gadījumā labs risinājums ir ēdamzonas iekārtošana dzīvojamā istabā. Tā noderēs arī tad, kad mājoklī būs viesības. 

Vislabāk izvēlēties ērti pielāgojamus risinājumus, piemēram, salokāmu vai izbīdāmu galdu, ko ērti pielāgot viesu skaitam un vajadzībām. Arī krēslus var izvēlēties salokāmus, un brīžos, kad tie nav vajadzīgi, novietot tos citur, kur tie pārlieku netraucē.