Noderīgi padomi

Jāiekārto maza virtuve? 9 padomi, kas Jums palīdzēs

Plaša izvēle virtuves mēbelēm
30 09 2019
ka iekartot mazu virtuvi

Daudzi no mums sapņo par plašu un skaistu virtuvi, kas ir ērti lietojama, moderna un eleganta. Diemžēl daudzos dzīvokļos un arī privātmājās virtuvei atvēlētā platība nav tik liela, cik gribētos, taču tas nenozīmē, ka uzreiz jāsauc meistars un jāgāž ārā sienas, lai fiziski paplašinātu telpu. Bieži vien palīdzēt var iekārtojuma pārveidošana, pielietojot radošumu un ņemot vērā turpinājumā minētos padomus virtuves pārveidošanai.

1.Izmantojiet balto krāsu savā labā.

Kā zināms, baltā krāsa atstaro gaismu, tāpēc tās izmantošana var vizuāli padarīt telpu plašāku un atvērtāku. Izvēloties virtuves mēbeles, piemēram, virtuves skapīšus un virtuves virsmu, dodiet priekšroku līdzīgiem baltajiem toņiem, kā arī pieskaņojiet masīvākus objektus, tai skaitā, radiatorus, sienu krāsai, tos vizuāli nomaskējot. 

Ja izvēlēsieties virtuves mēbeles un citus objektus no vienas krāsu grupas, Jūs veiksmīgi izvairīsieties no kļūdām, piemēram, pēkšņas pārejas no tumša uz gaišu, kas uzreiz rada mazākas telpas ilūziju. Ja mitināties nelielā studio tipa dzīvoklī, šī ir viena no virtuves iekārtošanas idejām, kuru noteikti vajadzētu īstenot.

Virtuves mēbeļu komplekti baltā krāsā:

2.Lai top gaisma!

Viena no biežām kļūdām, kuru pieļauj mājokļu īpašnieki, ir nepietiekama apgaismojuma nodrošināšana virtuvē. Krēsla telpā liek tai izskatīties mazai un neomulīgai. Ja virtuvē izmantojat aizkarus, dodiet priekšroku caurspīdīgajiem vai arī pusgarajiem veidiem. Vēl viena ideja ir aizkaru nomaiņa pret žalūzijām vai arī pilnīga logu atbrīvošana no jebkāda aizsega, lai telpā ielaistu pēc iespējas vairāk gaismas. 

Lampas iesakām uzstādīt ne tikai pie griestiem, bet arī virs, zem plauktiem un skapīšiem, kā arī to iekšienē, lai vizuāli paplašinātu telpu. Nokarenā griestu lampa labi izskatīsies virs ēdamgalda vai arī salas tipa virtuves virsmas.

Piekaramās lampas:


3.Atbrīvojieties no liekā.

Jūs, iespējams, neticēsiet, bet, novācot no virsmām visus liekos priekšmetus, varat līdz nepazīšanai pārvērst telpu, padarot to brīvāku un plašāku. Lai vizuāli radītu šādu efektu, centieties turēt virtuves virsmas tīras no traukiem un piederumiem, kā arī uzglabājiet sadzīves tehniku virtuves iekārtas plauktos un skapīšos. Uz virsmas vai letes turiet tikai pašus nepieciešamākos priekšmetus, kā arī padomājiet, kā tos eleganti noformēt, piemēram, izvēlieties skaistu nažu turētāju vai arī oriģinālu gatavošanas piederumu pakaramo, kas stiprināts pie sienas un tamlīdzīgi. Visām pārējām lietām, kuras bieži neizmantojat, jābūt novietotām citur. 

Minimālisms telpu iekārtojumā, kas raksturīgs Skandināvu stilam, mūsdienās kļūst arvien izplatītāks, un tā pamatā ir kārtība, tīrība un visa liekā novākšana no acīm, lai nekas netraucētu. Izmēģiniet arī Jūs šī principa ievērošanu, un jau drīz pamanīsiet atšķirību.

Uzglabāšanas kastes:


4.Gudri izmantojiet vertikālo platību telpā.

Nelielā virtuvē bieži vien tiek izmantota pārāk liela daļa grīdas platības, kas rada pārsātinātības iespaidu telpā. Lai šo kļūdu labotu, centieties vairāk izmantot nevis grīdas, bet gan vertikālo platību. Tas nozīmē dažādu sienas piekaramo skapīšu un plauktu izmantošanu, magnētisko nažu turētāju uzstādīšanu, dažādu āķīšu stiprināšanu pie sienām, lai uz tiem novietotu krūzītes un citus priekšmetus. 

Atvērtajos plauktos varat skaisti izvietot, piemēram, garšvielu trauciņus, kā arī virtuves dvieļus, lai atbrīvotu darba virsmu no liekajiem priekšmetiem, vienlaikus nodrošinot visu vajadzīgo viegli pieejamu. 

Plaukti: