Noderīgi padomi

Kā pašiem atjaunot vannu?

Plaša izvēle vannām
30 04 2020
ka restauret vecu vannu

Pat visaugstākās kvalitātes vannām virsma laika gaitā var nolietoties, plaisāt un kļūt daudz raupjāka. Tomēr tas nenozīmē, ka jums nekavējoties jāsāk domāt, kuru vannu izvēlēties - jūs pats varat atjaunināt tās virsmu. Ir daudz iespēju, kā to izdarīt, tāpēc, ņemot vērā jūsu prasmes un vēlamo rezultātu, noteikti atradīsiet vismaz vienu no vispieņemamākajām iespējām. Kā atjaunot vannu?

Sagatavošanas posms

Pašas vannas atjaunošana vispirms sākas ar sagatavošanās posmu. Tās pašas darbības attiecas uz visām šīm atjaunošanas metodēm, tāpēc ir ieteicams tās pārskatīt uzreiz:

 • Rūpīgi nomazgājiet un ieeļļojiet virsmu. Vislabāk ir izmantot stiprus, skābus tīrīšanas līdzekļus un smilšpapīru. Notīriet arī netīrumus, kas uzkrājušies apakšā un porās - vislabāk ir izmantot suku ar rupjākiem sariem.
 • Pārliecinieties, ka atjaunojamās vietas ir pietiekami raupjas. Ja vanna jau ir atjaunota, noņemiet veco pārklājumu un berzējiet vietas, kuras vēlaties atjaunot, ar smilšpapīru.
 • Pārbaudiet, vai virsma vairs nav taukaina. Iepildiet vannā ūdeni un pārbaudiet, vai ūdens vienmērīgi, bez pilieniem pārklāj vannu. Ja tā, jūs varat turpināt strādāt. Tīri nomazgājiet vannu un izmantojiet sūkli, lai pārliecinātos, ka uz virsmas nepaliek atlikumi.
 • Noņemiet vai izolējiet visus mitruma avotus. Pārliecinieties, ka procesa laikā no krāna vai dušas galvas neizplūst ūdens.
 • Noņemiet sifonu un kanalizācijas notekas vāku. Notīriet tajā sakrājušos netīrumus, noņemiet rūsu un sifona vietā ievietojiet plastmasas glāzi - liekais maisījums nokļūs tajā. 
 • Nosusiniet virsmu. Vispirms notīriet to ar sausu drāniņu bez plūksnām un pēc tam kārtīgi nosusiniet ar sadzīves vai celtniecības žāvētāju. Īpašu uzmanību pievērsiet spraugām starp vannu un flīzēm.

Vannas atjaunošana, izmantojot pildīšanas paņēmienu

Šī metode tiek uzskatīta par vienu no optimālākajām. Pats process nav sarežģīts, jums nav izteiktas smakas, un kvalitatīvi paveikts darbs var noturēties pat 20 gadus. Jums būs jāiegādājas divkomponentu pašizkausējošs pārklājums un pēc sagatavošanas jāievēro šie norādījumi:

 1. Noņemiet vannas nevienmērīgumu. Ja uz virsmas ir salauzti vai saskrāpēti laukumi, aizklājiet tos ar universālu špakteli - tad virsma atkal būs gluda.
 2. Pārklājiet tuvumā esošos priekšmetus. Pārliecinieties, ka temperatūra vannas istabā sasniedz 20-25 grādus - tas var ietekmēt arī tālāko darba gaitu.
 3. Sajauciet abas sastāvdaļas. Vislabāk maisījumu sagatavot, kā norādījis ražotājs.
 4. Pārklājiet virsmu ar materiālu. Ielejiet maisījumu plastmasas vārglāzē un izlejiet to no vannas malas, izlaižot to pa visu virsmu un papildus piepildot tās vietas, kur jūtams materiāla trūkums.
 5. Izlīdziniet pamanāmus izciļņus. Ja redzat, ka materiāls ir sadalīts nevienmērīgi, sadaliet to, izmantojot špakteļlāpstiņu. Lai tos nožūtu, uzmanīgi izžāvējiet gaisa burbuļus.
 6. Atstājiet vannu nožūt. Šis process parasti aizņem apmēram 48 stundas.

Emaljas virsmas pārklājums

Tas ir ļoti ekonomisks atjaunošanas veids. Kvalitatīvi veikts rezultāts saglabājas apmēram 2–5 gadus. Tomēr jāņem vērā, ka vannas istaba kādu laiku var diezgan spēcīgi smaržot. Veiciet šīs darbības, lai pabeigtu darbu:

 1. Sajauciet emalju ar cietinātāju. Šajā darbībā ir īpaši svarīgi ievērot ražotāja norādījumus. Vislabāk ir sadalīt visu maisījumu divās daļās - tad otrā daļa nevarēs nožūt.
 2. Sāciet krāsot. Paņemiet otu un sāciet krāsot no malām, kārtīgi eļļojot tās. Turpiniet darbu, krāsojot no augšas uz leju, uzliekot sloksnes šķērsvirzienā. Īpaši labi berzējiet emalju apakšā.
 3. Nekavējoties pagatavojiet maisījuma otro daļu. Uzreiz virsū uzlieciet otro kārtu, negaidot, kamēr pirmā daļa izžūst. Ielejiet atlikumu apakšā un kārtīgi izlīdziniet.
 4. Uz brīdi vērojiet procesu. Pēc 15 minūtēm pārbaudiet, vai nav noplūdes. Tās vajadzētu noņemt ar suku, pārvelkot no apakšas uz augšu. Iespējams, ka šī pārbaude būs jāveic vairākas reizes, līdz esat pārliecināts, ka masa ir kļuvusi pietiekami viskoza un vairs neizplūst.
 5. Ļauj pārklājumam nožūt. Kvalitatīva rezultāta iegūšana var ilgt vairākas dienas.

Vannas virsmas izsmidzināšana ar aerosola krāsu

Šī metode ir viena no lētākajām un vienkāršākajām, taču tā būs jāatkārto pietiekami bieži - apmēram ik pēc 3–6 mēnešiem. Tomēr pats darbs patiešām neprasa daudz pūļu: izsmidziniet iepriekš sagatavoto vannu ar īpašu krāsu, pagaidiet apmēram 48 stundas un jūs varēsiet to atkal veiksmīgi izmantot. Tiesa, pirmajā dienā var būt ļoti asa smaka. Atkarībā no aerosola krāsas ražotāja dažas nianses var nedaudz atšķirties, tāpēc pirms darba sākšanas jums jāizlasa viņu norādījumi.

Krāsas izsmidzināšana, izmantojot kompresoru

Šī ir diezgan profesionāla tehnika, kurai nepieciešams papildu aprīkojums. Tomēr, ja jums ir gaisa kompresors un jūs zināt, kā lietot smidzinātāju, gala rezultāts būs iepriecinošs. Atkarībā no krāsas kvalitātes jums nevajadzēs domāt par vannas istabas atjaunošanu apmēram 2–5 gadus. Arī pats process nebūs ļoti sarežģīts - uz virsmas vajadzēs izsmidzināt 3-4 krāsas slāņus (lai sasniegtu vismaz 0,5 mm biezumu) un jāgaida 48–72 stundas. Pirms darba sākšanas noteikti pārklājiet visas vannas tuvumā esošās virsmas.


Akrila korpusa uzstādīšana

Gadījumos, kad vannas virsma ir stipri bojāta vai jūs nevēlaties eksperimentēt ar iepriekšminētajām metodēm, vannā var ievietot jaunu ieliktni. Šo izvēli bieži sauc par "vannu vannā" - tās pamats paliek tāds pats, bet jūs varat izbaudīt pilnīgi jaunu, līdzenu virsmu. Lai gan ir pietiekami grūti atrast visiem izmēriem atbilstošu ieliktni (starp tiem dominē standarta formas), rezultātu var izbaudīt 10-20 gadus. Turklāt šāda vanna parasti siltumu saglabā vēl labāk. Pats instalēšanas process izskatās šādi:

 • Noņemiet ūdens notekas apmali.
 • Izsmidziniet divkomponentu poliuretāna putas uz vannas un aizpildiet notekas caurumus un savienojuma malas ar hermētiķi.
 • Uzmanīgi ievietojiet paplāti vannā. Uzstādiet notekas ieliktņus un piepildiet vannu ar ūdeni, lai savilktu starpliku. Pagaidiet vismaz pus dienu.

Noteikti ir pietiekami daudz iespēju, kā pašiem atjaunot vannu, tāpēc, novērtējot savas prasmes un iemaņas, jūs viegli atradīsiet vispiemērotāko. Visi šie procesi neprasa daudz pūļu, bet rezultāti būs acīmredzami!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.