Noderīgi padomi

Kuras ir interesantas galda spēles bērniem?

Plaša izvēle galda spēlēm
16 09 2019
galda speles berniem

Galda spēles ir viena no retajām izklaidēm, kuru vidū sev atbilstošu piemēru var atrast jebkura vecuma vai interešu cilvēki. Ir vērts ik pa laikam atslēgties no ikdienas stresa un rūpēm, lai izbaudītu nebēdnīgu, jautru laika pavadīšanu kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem vai pat pilnīgiem svešiniekiem kādā pasākumā, jo spēles ir lielisks veids, kā iepazīties!


Kādas galda spēles pirkt bērniem?

Mūsdienās galda spēles bērniem pieejamas milzīgā klāstā, tāpēc, izvēloties piemērotāko savai atvasei, noteikti jāņem vērā minimālais ieteicamais vecums, kā arī tematika un bērna intereses. Piedāvājam vairākas interesantas galda spēles bērniem, kuras iecienītas daudzās ģimenēs:

Aizraujoša un oriģināla galda spēle bērniem, sākot no 6 gadu vecuma. Spēle sastāv no kartītēm, uz kurām attēloti simboli. Vaicājot pretiniekam jautājumus, uz kuriem iespējama tikai atbilde “jā” vai “nē”, jāuzmin, kas attēlots viņa kartītē. Spēlei nepieciešami vismaz divi cilvēki.

Stratēģiska galda spēle, kas piemērota spēlētājiem no 10 gadu vecuma. Tā aizraus gan bērnus, gan pieaugušos, ļaujot veidot apdzīvotas vietas un pilsētas uz Katanas salas. Izmantojot stratēģisku pieeju un vienošanās prasmes ar citiem spēlētājiem, katrs centīsies paplašināt savu impēriju, pelnot punktus. Spēlei nepieciešami trīs līdz četri cilvēki. Spēlēšanas ilgums – aptuveni 1 h 30 min. 

Grūti atrast kādu, kurš nebūtu spēlējis “Monopolu”, vai vismaz dzirdējis par šo leģendāro galda spēli, kas pārbauda pacietību, loģiskās spējas un var arī pakutināt nervus, liekot asinīm plūst straujāk. Galvenais spēles uzdevums ir kļūt bagātam, un, jo ātrāk, jo labāk. To var panākt veicot biznesa darījumus – tirgojot un pērkot īpašumus. “Monopols” piemērots spēlētājiem no 8 gadu vecuma, un tajā piedalīties var divi līdz astoņi cilvēki.

Klasisko “UNO” spēles variantu 1971. gadā radīja frizieris Merle Robbins un tās nosaukums spāņu un itāļu valodā nozīmē “viens”. Šajā spēles variantā ieteicams piedalīties no 7 gadu vecuma, taču pieejams arī “Junior” variants bērniem no 3 gadiem. Spēlē var piedalīties divi līdz 7 spēlētāji.

Šo aizraujošo spēli var pielīdzināt mēmajam šovam jeb šarādēm, tikai atšķirība ir tā, ka vārds personai jāizskaidro, nepieminot konkrēto vārdu vai tā sakni. Spēle ieteicama no 7 gadu vecuma, un tajā ieteicams piedalīties vismaz četrām personām. Minēt var gan pa pāriem, gan arī komandās. 

Aizraujoša spēle, kas piemērota bērniem no 6 gadu vecuma. Tajā var piedalīties divi līdz četri cilvēki. Spēlē ir gan palaidņi, gan ķērāji, un tie viens no otru cenšas panākt, vākt zivis, punktus un lēkt pa sienām. Interesanta spēle, kurā darbojas, izmantojot knipjus.

Kādēļ galda spēles ieteicams spēlēt jebkurā vecumā?

Daudzi no mums pat neaizdomājas par to, kādēļ tik ierasta lieta kā galda spēles varētu būt noderīga un pat ieteicama. Lūk, vairāki svarīgi iemesli, kādēļ galda spēles rada pozitīvu ietekmi gan uz bērniem, gan pieaugušajiem:

  • Veicina smadzeņu darbību. Stratēģiskās galda spēles stimulē smadzeņu zonas, kas atbild par kognitīvajām prasmēm, piemēram, problēmu risināšanu un lēmumu pieņemšanu. Tā rezultātā mazinās Alcheimera slimības risks.
  • Mazina stresu. Mūsdienās ir pieejamas daudzas interesantas galda spēles, kas attīsta radošumu, liek mums smieties un vienlaikus palīdz mazināt stresu, no kura ciešam ikdienā.
  • Vairo prieku. Smiešanās un patīkama laika pavadīšana veicina endorfīna jeb prieka hormona izdalīšanos, kas atbild par mūsu labsajūtu.
  • Palīdz cilvēkiem satuvināties un iepazīt vienam otru. Tā kā galda spēlēm parasti nepieciešami vismaz divi spēlētāji, šī ir lieliska iespēja iepazīties ar cilvēkiem, neatkarīgi, vai tie ir Jūsu ģimenes locekļi vai studenti no Jūsu universitātes.
  • Pazemina asinsspiedienu. Pozitīvas emocijas un labsajūta palīdz mums atslābināties, kā rezultātā arī pazemināt asinsspiediens. 
  • Māca izvirzīt mērķus un būt pacietīgam. Šī ir viena no retām vidēm, kurā nepiespiestos apstākļos varam attīstīt dzīvē ļoti noderīgas prasmes.
  • Veicina radošumu un stiprina pašpārliecinātību. Galda spēles bērniem un pieaugušajiem palīdz kļūt atvērtākiem un pārliecinātākiem par sevi un savām spējām.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?