Noderīgi padomi

Kā izvēlēties portatīvo skaļruni?

Izvēlēties portatīvu skaļruni
02 11 2020
kam vajadzetu pieverst uzmanibu izveloties portativo skanu sistemu

Mūsdienās pārnēsājamie skaļruņi ir kļuvuši ārkārtīgi populāri – ņemot tos līdzi, mēs varam klausīties mūziku praktiski jebkurā vietā. Šo skaļruņu kompaktais izmērs nerada problēmas ar pārnēsāšanu, taču Jums ir rūpīgi jāapsvēr, kādu Bluetooth skaļruni iegādāties. Ja arī Jūs esat saskarušies ar šādu jautājumu, vispirms Jums ir jāpievērš uzmanība šo ierīču atlases galvenajiem kritērijiem. 

virietis izmanto portativo skalruni pie loga

Portatīvo skaļruņu darbības princips

Pēc šo ierīču nosaukuma mēs varam saprast, ka šādi skaļruņi darbojas bez papildu vadiem, tomēr tam, lai straumētu mūziku, ir nepieciešama cita, ļoti uzticama tehnoloģija. Parasti tā ir viena no šīm:

  • Bluetooth. Tas ir – gandrīz vispopulārākais savienojums, ko atbalsta praktiski visi pārnēsājamie skaļruņi (pat ja tajos tiek integrētas tālāk apspriestās tehnoloģijas). Jūs noteikti esat lietojuši šo savienojumu savos viedtālruņos: gan ar tiem, gan ar citām ierīcēm, kurās iespējots Bluetooth, Jūs viegli varēsiet savienot pārī jauno ierīci. Šāds savienojums ir ārkārtīgi vienkāršs un ērts – tieši šī īpašība ir novedusi pie šis funkcijas popularitātes.


  • WiFi. Skaļruņus, kas atbalsta šo savienojumu, mājās var savienot ar iekšējo WiFi tīklu. Lai gan arī pats savienojums nepieredzējušiem lietotājiem var šķist mazliet sarežģīts, ja Jums izdosies tikt ar to galā, Jūs sagaida vēl vairāk jaunu iespēju. Skaļruni varēs savienot pārī ar citām mājas ierīcēm, Jūs varēsiet izveidot atskaņošanas sarakstus daudz ērtāk un atskaņot tos daudz lielākā attālumā nekā tad, ja esat izveidojis savienojumu, izmantojot Bluetooth. Mēdz teikt, ka, izmantojot WiFi, arī pati skaņa ir kvalitatīvāka, tomēr tas ir atkarīgs arī no dažādiem konkrētiem parametriem, kurus mēs apspriedīsim tālāk.


  • NFC. Tā saukto „Near Field Communication“ vārdu saīsinājums. NFC – tā ir tehnoloģija, ko izmanto mobilajos telefonos. Tas ir radio, maza darbības attāluma un augstās frekvences sakaru standarts. Šāds savienojums darbojas tikai tad, ja ierīce ir novietota blakus citai ierīcei, lai klausītos mūziku no sava viedtālruņa, Jūs nevarēsiet noņemt to nost no skaļruņa. Līdz šim ne visiem viedtālruņiem, vēl jo vairāk pārnēsājamiem skaļruņiem, ir pieejama šī tehnoloģija, tāpēc Jūs varat aplūkot šo savienojamību tikai kā papildu priekšrocību.


Skaļruņa jauda

Pārnēsājamie skaļruņi ir mazi, tāpēc arī to jauda ir ierobežota. Lielakai daļai no tiem jauda nepārsniedz 10-20 W, tomēr ir arī jaudīgākas ierīces. Parasti tiek uzskatīts, ka jo lielāka jauda, jo skaļāk būs iespējams klausīties mūziku. Tomēr jāpatur prātā arī tas, ka jaudīgākam skaļrunim var būt vajadzīgas arī lielākas izmaksas, tāpēc vajadzības būtu jālīdzsvaro ar iespējām.

erts portativs skalrunis celojumiem svaiga gaisa blakus somai

Akumulators

Pirmkārt, Jums vajadzētu pievērst uzmanību tam, cik ilgi akumulators varēs darboties bez papildu uzlādes. Šis iestatījums noteiks, cik ērti Jūs varēsiet izmantot skaļruni. Piemēram, ja Jūs gaida ballīte pie ezera un pārnēsājamais skaļrunis var darboties četras stundas bez papildu uzlādes, tad šādi rādītāji var būt pārāk zemi. Tiek uzskatīts, ka optimālākais darbības ilgums ir aptuveni 10 stundas, tomēr labākais risinājums ir atkarīgs no mērķa, kuram izmantosiet šo produktu.

Atšķiras arī šo ierīču uzlādes tipi. Pārnēsājamos skaļruņus var uzlādēt vairākos veidos:

  • No tīkla – skaļrunis ir jāpievieno elektrības kontaktligzdai, kas ievērojami ierobežo to funkcionalitāti. Tomēr arvien biežāk šī metode tiek piedāvāta kā papildu risinājums, ja skaļrunis tiek izmantots mājās, dzīvoklī vai vasarnīcā.