Noderīgi padomi

Videokaršu atšķirības un izvēles iespējas

Plaša izvēle videokartēm
05 01 2019
datora videokarte

Datora videokarte (GPU) atbild par attēla apstrādi, tāpēc šī detaļa nereti tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajām – tā ir īpaši svarīga tiem, kas cenšas nokomplektēt ierīci, kura ir piemērota spēlēm. Taču, meklējot labāku videokarti, nāksies saskarties ar īpaši plašu to izvēli. Mēs esam apkopojuši būtiskus aspektus, kas palīdzēs jums izvēlēties videokarti.

Čipa ražotājs un videokartes jauda: kā tas ir saistīts?

Videokartes NVIDIA un AMD pašlaik dominē tirgū un pastāvīgi konkurē savā starpā. Mums tas nāk tikai par labu: to savstarpējā cīņa ļauj mums izmēģināt visus efektīvos variantus. Lai labāk saprastu to atšķirības, piedāvājam īsumā iepazīties ar ražotāju sniegtajām iespējām.

AMD videokartes. Šī ražotāja piedāvāto preču vidū dominē Radeon videokartes, kuras ir piemērotas dažādām lietotāju vajadzībām. Ja jūs vēlaties spēlēt datorspēles, tad izvēlieties Radeon RX sērijas kartes – tās piedāvā augstāku produktivitāti un vairāk iespēju.

NVIDIA videokartes. Pašlaik vispopulārākās ir NVIDIA GeForce videokartes, kuras ir piemērotas gan parasto lietotāju vajadzībām, gan jaunākajām datorspēlēm. Turklāt, ja runa ir par visefektīvākajiem modeļiem, tieši šī ražotāja videokartes saņem visvairāk uzslavu. Ja citās kategorijās abi šie uzņēmumi iet kopsolī, tad augstākās klases videokaršu tirgū šis uzņēmums ir vienpersoniskais līderis.


Ja jūs vēlaties vēl vairāk uzzināt par videokaršu iespējām, izpētiet šo tabulu:

Videokartes Cenu kategorija Ieteicamā izmantošana
AMD Radeon RX 550 Īpaši lētas Tiem, kas nav lielie datorspēļu entuziasti, bet izmanto procesoru, kurā nav integrētās videokartes.
Nvidia GTX 1050, AMD Radeon RX 560, Nvidia GTX 1050 Ti Budžeta Datorspēlēm ar diezgan sarežģītu, 1080p vai vienkāršāku grafiku un vidējā līmeņa iestatījumiem.
AMD Radeon RX 570, Nvidia GTX 1060, AMD Radeon RX 580, Nvidia GTX 1070 Vidējās klases Izcili piemērotas tam, lai spēlētu 1080p datorspēles ar VR brillēm.
AMD Radeon RX Vega 56, Nvidia GTX 1070 Ti, AMD Radeon RX Vega 64, Nvidia GTX 1080 Ti, Nvidia RTX 2080 Augstākās klases Īpaši piemērotas virtuālajai realitātei, datorspēlēm ar 1440p izšķirtspēju, kā arī monitoriem ar augstu atjaunošanās frekvenci un 1080p izšķirtspēju.
Nvidia RTX 2080 Ti Premium Vislabāk piemērotas datorspēlēm ar 4К izšķirtspēju un citām aktivitātēm.

Var apgalvot, ka videokaršu iespējas slēpjas augstāk norādītajos ciparos – jo tie ir lielāki, jo jaunākas un ātrākas ir šīs ierīces. Tomēr, ja vēlamies būt objektīvi, tad tā var salīdzināt tikai viena un tā paša ražotāja videokartes.

Atmiņas tips

Lielākā daļa videokaršu ir balstītas uz DDR tehnoloģiju – lielāks skaitlis norāda uz lielāku ātrumu. Tas nozīmē, ka DDR2 videokartes būs mazāk efektīvas salīdzinājumā ar DDR3, savukārt pēdējās piekāpsies DDR4 utt.

Pēdējā laikā arvien populārāka kļūst GDDR tehnoloģija, kas ļauj vēl ātrāk apstrādāt informāciju – šīs atšķirības kļūst īpaši acīmredzamas, strādājot ar lielām datu plūsmām. Šajā gadījumā lielāks skaitlis atkal nozīmē lielāku veiktspēju un mazāku enerģijas patēriņu. Tomēr ir vērts atcerēties, ka par ātrākiem produktiem nāksies samaksāt vairāk, tāpēc ir vēlams atrast zelta vidusceļu, kas vienlaikus atbilstu jūsu vajadzībām un iespējām.

Kā izvēlēties videokarti?

Meklējot patiešām labu videokarti, ir jāņem vērā ne tikai šie aspekti – jums jāpievērš uzmanība vel vairākām svarīgām niansēm.

  • Dzesēšana. Pirmām kārtām ir jāzina, ka videokartei ir nepieciešama dzesēšana – jo jaudīgāka videokarte, jo efektīvākai jābūt ventilācijai. Ražotāji piedāvā dažādus risinājumus šajā jomā, tāpēc, iegādājoties šo detaļu, ir vērts painteresēties par to priekšrocībām.
  • Maksimālā izšķirtspēja. Ja vēlaties izmantot visas monitora iespējas, pievērsiet uzmanību videokartes maksimālajai izšķirtspējai – tai jāsakrīt vai jābūt augstākai par jūsu ekrāna izšķirtspēju.
  • Ligzdas. Šī detaļa būs jāpieslēdz pie mātesplates, tāpēc ir vērts pārliecināties, vai uz mātesplates ir konkrētas videokartes pieslēgšanai piemērota ligzda.
  • Takts frekvence. Šis parametrs bieži vien ir atkarīgs no ražotāja un atmiņas tipa, taču jums jāzina, ka augstāka takts frekvence nodrošinās efektivitāti – vislabāk jūs sajutīsiet atšķirību, spēlējot datorspēles ar augstas kvalitātes grafiku.
  • Barošanas avots. Blakus katras videokartes specifikācijām jūs atradīsiet ieteikumus attiecībā uz barošanas avota jaudu: ja esošā ierīce nav pietiekami jaudīga, ir vērts to laikus nomainīt, pretējā gadījumā tā vienkārši neizturēs jaunas slodzes.

Apdomājot visas nianses, jūs viegli atradīsiet videokarti, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Interneta veikalā 220.lv ir pieejama plaša videokaršu izvēle: šeit bieži norisinās akcijas un izpārdošanas, tāpēc jums noteikti nebūs jāpārmaksā!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.