Noderīgi padomi

Aizkari, rullo žalūzijas vai žalūzijas: ko izvēlēties?

Plaša aizkaru izvēle
04 06 2020
zili aizkari viesistaba istaba aiz peleka divana

Pārklājot logus, mēs izveidojam daudz mājīgāku un vienlaikus arī privātāku vidi - šim nolūkam visbiežāk tiek izmantoti aizkari, rullo žalūzijas un žalūzijas. Tomēr, pieņemot lēmumu iegādāties jaunus logu rotājumus, vispirms būs jāizlemj, kuru no šiem piederumiem Jūs izvēlēsieties. Tiem visiem ir savi plusi un mīnusi - tos zinot, Jums būs daudz vieglāk pieņemt galīgo lēmumu.

Stils

Lai arī principā gan žalūzijas, gan rullo žalūzijas, gan aizkari var piedāvāt ļoti plašu stilistisko klāstu, tieši pēdējie bieži kļūst par pārsteidzošu interjera detaļu. Aizkari telpā var radīt daudz mājīgāku un siltāku atmosfēru.


Starp tiem Jūs varat atrast arī greznus un pat ļoti interesantus risinājumus, kas neapšaubāmi kļūs par Jūsu lolotās vides akcentu. Tikmēr rullo žalūzijas un žalūzijas parasti tiek kombinētas ar vienkāršāku, mūsdienīgu stilu - lai arī, izvēloties tos, ir jānovērtē stils, tas parasti tik ļoti neietekmē visu istabu.

brunas zaluzijas viesistaba spilgti baltas zaluzijas uz logiem klasiska stila istabazili aizkari viesistaba pie divana

Kopšana

Šajā ziņā rullo žalūzijas un žalūzijas iegūst neapstrīdamas priekšrocības. Pastāvīgai aizkaru mazgāšanai būs vajadzīgas daudz lielākas pūles, taču bez šī darba neiztikt - šie logu rotājumi daudz vairāk piesaista putekļus. Bieža mazgāšana var izraisīt to krāsas izbalēšanu, tāpēc rullo žalūziju un žalūziju kalpošanas laiks parasti ir ilgāks. Uz tiem sakrājušos putekļus var notīrīt ar vienkāršu mīkstu drāniņu. Tomēr tas bieži nav īsti nepieciešams, jo to materiāli uzkrāj daudz mazāk putekļu. Tieši šī iemesla dēļ šādus logu piederumus piedāvā cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām. Ņemiet vērā, ka žalūzijām ir vēl viena priekšrocība - ja Jūs tos tīratt tā, ka sausā tīrīšana vairs nepalīdz, audumu varat maigi mazgāt zemā temperatūrā. 


Istaba

Šo logu rotājumu priekšrocības tiek atklātas atšķirīgi atkarībā no istabas rakstura. Rullo žalūzijas var droši izvēlēties pat mazās telpās - no visiem šo logu pārsegiem tie vismazāk noslogos vietu. Sakarā ar to, ka rullo žalūzijas var būt mazāk pamanāmas, tās parasti izvēlas birojiem vai mācību telpām - šādi aksesuāri nenovērsīs Jūsu uzmanību.

tumsas zaluzijas uz augstiem logiem istabaspilgtas dienas zaluzijas viesistaba

kremkrasas rullo zaluzijas uz logarullo zaluzijas diena nakts klasiska stila istaba

Otro vietu varētu piešķirt plisētajām žalūzijām: tām parasti ir nepieciešams mazliet vairāk vietas. Tomēr to lielākā atšķirība ir tā, ka šādi aksesuāri var aptvert tikai noteiktu loga laukumu, piemēram, vidu. Pateicoties šai funkcijai, žalūzijas var pielāgot nestandarta tipa logiem, un tās ir ļoti populāras arī bērnu, darba istabās vai pat vannas istabās.

klasiskas brunas zaluzijas uz logagaisas zaluzijas moderna istaba

gaisas zaluzijas viesistabaibrunas zaluzijas viesistabai

Tikmēr aizkari prasa nedaudz vairāk vietas, padarot telpu izskatīgāku. Tie nebūs piemēroti arī virtuvē (tur ir vairāk mitruma un daudz ātrāk uzkrājas tauki un citi netīrumi) un vannas istabā. Tomēr, ja Jūs meklējat burvīgu un mājīgu rotājumu savai viesistabai vai guļamistabai, noteikti ir vērts pārbaudīt to klāstu.

gaisi aizkari moderna istabadzelteni aizkari viesistaba

peleki aizkari moderna viesistabaroza aizkari viesistaba aiz divana

Gaismas un siltuma caurlaidība

Dienas aizkari parasti nebloķē saules starus, kā to dara žalūzijas vai rullo žalūzijas, un to nakts modeļi bloķē dabisko telpas apgaismojumu. Tikmēr starp žalūzijām un rullo žalūzijām varat atrast modeļus, kas piedāvā atšķirīgu saules gaismas caurlaidību, kuru varat pielāgot dažādām situācijām. Ja izvēlaties gaišākas nokrāsas, nevis pilnīgi necaurspīdīgus audumus, telpā pietiks ar dabisku apgaismojumu.