Noderīgi padomi

Apgaismojums viesistabā: idejas un padomi

Dažāda veida lampas plašā izvēlē
27 08 2020
kosi dzeltena viesistaba ar divanu, skapi, galdu un moderniem piekarinamiem gaismekliem melna krasa

Lielākā daļa istabu ir īpaši paredzētas kādām aktivitātēm - ēdiena gatavošanai, ēšanai, vannošanai vai gulēšanai. Tomēr viesistabā parasti notiek ļoti daudz dažādu aktivitāšu, tāpēc apgaismojumam jābūt ārkārtīgi funkcionālam un piemērotam visām iecienītākajām aktivitātēm. Iespējams, piektdienas tradīcija ir galda spēles ar draugiem, bet sestdienas vakari ir paredzēti filmām ar ģimeni. Vai varbūt Jūs esat īsts grāmatu entuziasts? Ar tik daudzām darbībām rodas jautājums, kā plānot apgaismojumu telpā, lai gaismekļi būtu pēc iespējas funkcionālāki? Viesistabas apgaismojuma idejas un padomi detalizētāk minēti rakstā.

erta viesistaba pelekos tonos ar iebuvejamiem gaismekliem

Apgaismojam darbības zonas

Pirmkārt, pirms sākat plānot viesistabas apgaismojumu, Jums jāizlemj, kādas darbības visbiežāk tiek veiktas šajā telpā. Ja Jūs pievienosiet pārāk daudz lampu, istaba izskatīsies pārpildīta, un gaismas avoti sajauksies savā starpā.

Televizors. Ja viena no galvenajām aktivitātēm vakaros ir televizora skatīšanās, apsveriet apgaismojumu, kas tam netraucēs. Daži cilvēki, skatoties televizoru, izslēdz gaismu, jo šķiet, ka televizora apgaismojums ir pilnīgi pietiekams. Tomēr, skatoties televizoru, joprojām ir nepieciešama vismaz blāva gaisma. Kad televizors mirgo pilnīgā tumsā, acis kļūst saspringtākas, tāpēc tās nogurst un ātrāk izžūst, izraisot nepatīkamas sajūtas. Labs risinājums tiem, kam patīk skatīties TV tumsā - LED lentas. Līmējiet LED sloksnes televizora aizmugurē, atstājot 5 cm katrā pusē. Tas apgaismos apkārtējo vidi, nevis pašu televizoru. Ja nevēlaties pielīmēt lenti pie televizora, varat pielīmēt LED lenti blakus aizkariem, lai iegūtu līdzīgu efektu. Gaisma, kas atlec no aizkariem, radīs blāvu gaismu, kas būs piemērota televizora skatīšanai.

moderna un plasa viesistaba ar led paneliemuz griestiem un sienas blakus televizoram

televizors uz sienas viesistaba ar nespilgtu apgaismojumu no led lentam

televizors izgaismots ar sienas lampam sanos gaisa viesistaba

Lasīšana. Ja Jums patīk lasīt, labs apgaismojums ir tikai obligāts priekšnoteikums. Ar pamata apgaismojumu vien nepietiks. Ja Jums ir augstāks kafijas galdiņš lasīšanas telpā, šeit lieliski iederēsies galda lampa.

augsta galda lampa pie divana ertai lasisanai vakara viesistaba

augsta stavlampa  izgaismo viesistabas sturi ar kresliem

stavlampa un sienas lampas izgaismo viesistabu vakara

Ir svarīgi izvēlēties pietiekami spožu spuldzi. Ja Jums nav galda vai Jūs vienkārši meklējat interjera akcentu, viena no iespējām arī varētu būt stāvlampa

Akcenta apgaismojums

Akcenta apgaismojums ir nepieciešams, ja vēlaties apgaismot dažus objektus. Tās var būt skulptūras, gleznas, plaukts ar svarīgiem un jaukiem priekšmetiem. Šim nolūkam ir lieliski piemēroti iebūvētie gaismekļi tieši virs apgaismojamā objekta vai sienas gaismekļi.

Ja priekšmets, kuru vēlaties apgaismot, ir lielāks, varat izmantot BRA gaismas un pakārt tos abās attēla pusēs. Ja priekšmets ir mazāks, pakariet vienu platāku sienas lampu tieši virs priekšmeta, kuru vēlaties apgaismot.

tumsa viesistaba loft stila ar modernam lampam

Galvenais telpas apgaismojums

Kad esat izplānojis laukumus un akcenta apgaismojumu, pēdējais solis, kas Jums jādara, ir jāizvēlas galveno telpas apgaismojumu. Jūs varat izmantot piekaramus vai iebūvētus gaismekļus, padziļinājumā esošus LED paneļus vai griestu apgaismojumu ar ventilatoru. Vissvarīgākais ir neierobežot sevi un izvēlēties tādu gaismekli, kas istabai piešķirs mājīgumu.

Ja vasarā dzīvojamā istaba cieš no karstuma, apsveriet iespēju iegādāties gaismekli ar ventilatoru. Šī telpas vēdināšanas metode ir īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem. Atšķirībā no gaisa kondicioniera, tas neizraisa tik strauju gaisa temperatūras lēcienu. Parasti šāda veida griestu lampas ar ventilatoriem var vadīt ar tālvadības pulti, pārslēgt uz klusuma režīmu, un vislabāk, ka tie patērē mazāk elektrības nekā gaisa kondicionētāji. Tomēr neatkarīgi no tā, cik vilinošs varētu šķist telpas daudzsološais vēsums, apsveriet, vai šāda lampa derēs interjeram un vai tā pietiekami apgaismos telpu.

Plānojiet loģiskā secībā pakārt piekaramās lampas vai LED paneļus. Teiksim, ja Jūs plānojat, lai telpā būtu pakarināmas divas lielas lustras, tās vajadzētu pakārt vienā rindā, atstājot pietiekami daudz vietas starp tām. Ja plānos ir tikai viens gaismeklis, novietojiet to griestu centrā. Ja izvēlaties LED paneļus, novietojiet tos gar aizkaru stieni vai, ja griesti nav vienā līmenī, gar vienu no nišām.

griestu lampas izgaismo skaistu un modernu viesistabuplasa viesistaba ar griestu lampam modernam apgaismojumamgriestu ventilators gaisa viesiataba virs divana

Apgaismojuma intensitāte un krāsas temperatūra

Izvēloties gaismekļu spuldzes, vienkārši ir jāņem vērā to krāsu temperatūra. Tā ir atkarīga no tā, kādā gaismā tiks apgaismota vēlamā telpa.

Krāsu temperatūru mēra kelvinos (K) ar skalu no 1000 līdz 10 000. Jo lielāks skaitlis, jo baltāka un vēsāka gaisma. Lai apgaismotu dzīvojamo istabu, izvēlieties spuldzes ar temperatūru no 2500 K līdz 3500 K. Maigā, dzeltenīgā krāsa ir nomierinošāka un relaksējošāka. Ja Jūsu istabā lasīšanai ir galda lampa vai grīdas lampa, šiem gaismekļiem izvēlieties 4000 K spuldzes, vēlams no 5000 līdz 6000 K.

Gaismas spilgtumu mēra lūmenos (lm). Lai precīzi zinātu, kādas spilgtuma spuldzes Jums ir vajadzīgas, Jums jāapsver, kāda lieluma telpu vēlaties apgaismot. Telpas galvenajam apgaismojumam ir ieteicamas spuldzes ar izmēru 150–250 lm / m2. Darba zonai varat izmantot arī spilgtākas spuldzes.


Lai uzzinātu vairāk par gaismas spilgtumu, krāsu temperatūru un to, kāds apgaismojums ir vislabāk piemērots katrā mājas telpā, lasiet rakstu – Interjera apgaismojums: viss, kas Jums ir jāzina

Rezumējot, ir 3 lietas, kas Jums jāapdomā, uzstādot apgaismojumu viesistabā. Vispirms izlemiet, kuras telpas zonas ir jāapgaismo. Otrkārt, paskatieties, lai redzētu, vai vēlaties kaut kur akcentēt apgaismojumu. Treškārt, paturiet prātā, ka telpā jābūt arī galvenajam apgaismojumam, kas labi apgaismo visu istabu. Centieties arī nepārslogot istabu, ja tā ir maza, apmēram 15 kv.m. Papildus akcenta apgaismojumam pilnīgi pietiks ar 2-3 gaismas avotiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?