Noderīgi padomi

Āra apgaismojums: izveidojiet ekskluzīvu mājas ārpusi

Plaša izvēle āra apgaismojumam
04 05 2021
ekskluziva un moderna majas arpuse

Siltā sezona Latvijā ir diezgan īsa, tāpēc tie, kas dzīvo privātmājās vai viensētās, tiklīdz kļūst siltāks laiks, steidz izbaudīt lieliskos laika apstākļus. Vairāk laika tiek pavadīts pagalmā, garāki vakari terasē vai mājīga pasēdēšana kopā ar draugiem dārzā dažkārt ieilgst līdz vēlai vakara stundai. Pareizs āra apgaismojums ir būtisks vienmērīgam un mājīgam vakaram ārā. Terases apgaismojums ir kritisks drošībai, kā arī rada vispārēju estētisku izskatu mājas interjeram un ārpusei.

majigs terases iekartojums

Izvēloties āra apgaismojumu, jāņem vērā dažas lietas, kas palīdzēs pareizi plānot un uzstādīt pagalma apgaismojumu. Ir svarīgi arī izvēlēties pareizos gaismekļus atbilstoši to veidam, kurus mēs pārskatīsim tālāk.

Drošība. Pirmkārt, āra apgaismojums ir svarīgs drošībai. Gan tāpēc, lai Jūs varētu redzēt, kur doties tumsā, atrast sev nepieciešamās lietas, gan arī Jūsu īpašuma drošībai - pareizs apgaismojums Jūsu mājās ievērojami samazinās ielaušanās risku. Ja Jūs dzīvojat labi apgaismotā vietā, Jūs varēsiet koncentrēties tikai uz dekoratīvo apgaismojumu. Tomēr, ja Jūs dzīvojat apgabalā, kur nav apgaismes stabu, vispirms Jums vajadzētu parūpēties par funkcionālu apgaismojumu.

Mazāk ir vairāk. Plānojot pagalma apgaismojumu, jāizvēlas vairāki dažādi gaismekļu veidi. Apgaismojiet tumšākās vietas - ceļu, vārtus, durvis. Tad nepieciešams plānot dekoratīvo apgaismojumu - uzstādīt lampas uz terases, apgaismot augus, akmeņus un citus pagalma akcentus. Ja Jums ir baseins, apgaismojiet ne tikai teritoriju ap to, bet arī ūdeni. Un visbeidzot, parūpējieties par akcentiem - apgaismes ķermeņiem, kas papildinās kopējo ārējo izskatu un padarīs Jūsu mājas vidi vēl mājīgāku. Tāpēc, ievērojot likumu, ka mazāk ir vairāk, Jūs apgaismosiet nepieciešamās vietas, radīsiet burvīgu noskaņu diennakgts tumšajā laikā un sākoties krēslai, varēsiet justies ērti savā pagalmā.

Skats uz pagalmu no otras puses. Krēslas laikā pārbaudiet savu pagalmu no iekšpuses. Novērtējiet, kuras vietas vēlaties izgaismot, kur trūkst visvairāk akcentu, ko vēlētos redzēt krēslā. Tādā veidā Jūs izbaudīsiet romantisku skatu un smalku apgaismojumu ne tikai vakarā terasē, bet arī mājās.

Aprēķiniet. Lai sasniegtu maksimālu rezultātu, Jums jāzina, kur un cik daudz gaismekļu būs nepieciešams. Ja vispirms iegādājaties daudz un dažādus gaismekļus un pēc tam domājat, kur tos izvietot, nav vērts gaidīt labu rezultātu. Dažādi gaismekļi izgaismos citu zonu, tiem būs dažādi gaismas leņķi un tamlīdzīgi. Meklējiet idejas tiešsaistē, pārlūkojiet interjera un eksterjera žurnālus un, iespējams, nolemsiet sazināties ar ainavu speciālistiem, kuri sastādīs apgaismojuma plānu Jūsu pagalmam. Mūsdienās populārākie ir dārza lampas ar saules baterijām. Šādi gaismekļi ietaupa elektrību, ir izturīgi, un led spuldzes ir izturīgas pret dažādiem laika apstākļiem.

Iebūvēti āra gaismekļi

Šie gaismekļi ir vienā līmenī ar virsmu, padarot tos ideāli piemērotus terases, kāpņu un sliekšņu apgaismošanai. Jūs varat arī izmantot padziļinātus āra gaismekļus grīdai - lai apgaismotu taciņas un celiņus Jūsu apkārtnē. Padziļinātos gaismekļus var uzstādīt gan uz zemes, gan uz sienas.

iebuvets ara apgaismojums

Piekarināmās āra gaismas

Šo gaismekļu kategorija ir ļoti plaša. Piekaramie gaismekļi ir ideāli piemēroti uzstādīšanai ppie ieejas durvīm, garāžu durvīm, kad nepieciešams apgaismot lielāku platību. Arī viens no populārākajiem piekaramo gaismekļu veidiem - āra gaismas, kas reaģē uz kustību. Gaismekļi ar kustības sensoru ietaupa enerģiju, izgaismojas tikai uz noteiktu laiku, tāpēc tos var pielāgot tur, kur nav nepieciešama pastāvīga gaisma. Piekaramo gaismu skaitā ir arī gaismu virtenes un apgaismotas laternas. Šādas lampas nodrošina daudz mājīguma, romantikas. Ja Jūs plānojat iekārtot terasi, piekarināmas gaismas var būt lielisks akcents.

piekarinamas ara lampinas


Brīvi stāvošie āra gaismekļi

Šādiem āra gaismekļiem ir visdažādākās formas un dizains. Jūs varat tos viegli pielāgot dārzā, ap māju vai žogu. Lielākā daļa padziļināto gaismekļu darbojas ar saules baterijām, tāpēc Jums nav jāuztraucas par neko citu. Plānojot šo gaismekļu izvietojumu, apsveriet, vai būs ērti pļaut zāli un vai tie neaizsedz augus, tāpēc izvēlieties pareizo izmēru un, pats galvenais, augstumu. Padziļināto gaismekļu dizains ir ļoti atšķirīgs, tāpēc ir svarīgi saglabāt integritāti.

brivi stavoss darza apgaismojums


Daži praktiskāki padomi

- Izvēloties āra apgaismojumu, apvienojiet to ar mājas kopējo stilu. Piemēram, klasiskās āra gaismas ir ideāli piemērotas tāda paša veida mājām. Tikmēr modernai, mūsdienīga stila mājai vislabāk ir izvēlēties abstraktas formas minimālisma lampas.

- Atvēliet laiku detaļām un to apgaismojumam, piemēram, mājas numuram, ielas nosaukuma kartei, karoga mastam.

- Arī kārtīgi apstādīts un apgaismots zemes gabals piešķir mājai vērtību. Tātad ieguldījumi apgaismojumā ir ne tikai nepieciešami, bet arī atalgojoši.

- Paredziet, kur un kādiem gaismekļiem jābūt, lai pareizi izveidotu uzstādīšanas infrastruktūru, jo ne visi gaismekļi darbosies ar saules paneļiem, daži no tiem tiks pievienoti elektrotīklam.

- Padomājiet par papildu elektroinstalāciju pagalmā, piemēram, ja ziemā vēlaties apgaismot savu teritoriju ar gaismas virtenēm un radīt svētku atmosfēru.

- Kvalitatīvs āra apgaismojums ir diezgan dārgs ieguldījums, taču tas noteikti ir ļoti svarīgs un nepieciešams. Tāpēc labāk nesteigties, ja Jums nav iespēju visu āra apgaismojumu uzstādīt uzreiz, dariet to pakāpeniski. Vispirms apgaismojiet vissvarīgākās vietas un, vēlāk jau papildiniet savu dārzu, uzstādot dekoratīvo apgaismojumu.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.