Noderīgi padomi

Balkonu un terašu dizaina aktualitātes - funkcionalitāte, zaļā telpa un eklektika

Plaša dārza mēbeļu izvēle
14 05 2021
omuligs balkona interjers

Neatkarīgi no tā, vai Jūs dzīvojat pilsētā vai laukos, vasaras sezonā lielākā daļa laika tiek pavadīta uz balkoniem un terasēm. Interjera eksperte Anna Ilmere dalās idejās un atziņās, kā ierīkot gan lielu terasi dārzā, gan nelielu balkonu pilsētas centrā. Šogad ļaujiet sev fantazēt, apvienojiet minimālismu ar eklektismu, izveidojiet funkcionālu telpu, un sezonas galvenā aktualitāte - zaļie augi, kas radīs ekskluzīvu atmosfēru.

Minimālisma stilā iekārtots mazs balkons

Tā kā uz balkona ir maz vietas, tam ir ierobežotas iespējas, taču tas nenozīmē, ka Jums nav jāpievērš uzmanība šai vietai. Izveidojiet nelielu un mājīgu stūrīti, kur varat baudīt rīta kafiju, lasīt grāmatu vai vienkārši atpūsties un sauļoties. Iespējams, ka Jūs nevarēsiet sasniegt visas savas ambīcijas, taču, pielāgojot risinājumus nelielām telpām un pielāgojot veģetāciju, atpūtas zona Jums patiks visas vasaras garumā. Pēc Annas Ilmeres teiktā, vispirms precīzi izmēriet balkonu. Viens no veidiem, kā novērtēt, vai mēbeles derēs un neaizņems visu brīvo vietu - uzzīmējiet to kontūras uz zemes, lai Jūs varētu vizuāli redzēt, kur mēbeles sāksies un beigsies, vai arī atstājiet vietu pārejai.

Ja Jūs plānojat balkonu iekārtot minimālisma stilā, saglabājiet tā integritāti - apvienojiet sienu un mēbeļu krāsas un stilu. Un izvēlieties spilgtākus akcentus - spilvenus, sveces, paklājus. Iekārtojot nelielu balkonu, atcerieties, ka mazāk ir vairāk - nepārslogojiet telpu ar objektiem un nepārblīvējiet jau tā mazo vietu.

neliela balkona minimalistisks interjers

Funkcionāls balkons

Ja Jūsu balkons tiek izmantots kā funkcionāla telpa - piemēram, lietu glabāšanai, izvēlieties saliekamās mēbeles, kas ietaupīs vietu, un Jūs tās izmantosiet tikai kad atrodīsieties uz balkona. Piemēram, Jūs varat izvēlēties saliekamo solu, kurā var uzglabāt daudz priekšmetu, ieskaitot mēbeļu spilvenus. Tādā veidā neizmantotā telpa paliks funkcionāla, un Jums būs visas iespējas atpūsties un izbaudīt balkonu. Starp citu, balkonam izvēlieties koka vai metāla āra mēbeles, lai tās kalpotu ilgāk.

Zaļajā džungļu pilsētā - balkons augu mīļotājiem

Izvietojiet uz sava balkona augu stādus - jo vairāk augu, jo labāk. Kombinējiet augus savā starpā, un Jūs varēsiet tos novietot jebkur - smagākos novietot uz zemes, vieglākus uz margām vai sienām, un pat pie griestiem. Izvēlieties pareizos podus - vieglie plastmasas podi vai paplātes vislabāk būs piemēroti mazākiem un vieglākiem augiem. Jūs varat tos viegli pārvietot no vienas vietas uz otru, izmēru un formu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc Jūs varēsiet viegli pielāgot podus sava balkona vai terases interjeram. Ir arī īpašas augu kastes pakarināšanai. Tās aizpildīs balkona margu vai palodzi visā garumā, un ziedošais un zaļais balkons priecēs ne tikai Jūs, bet arī Jūsu kaimiņus. Drošības labad uz zemes novietojiet lielākus un smagākus podus ar augiem.

Cits risinājums ir augu plaukti vai kāpnes. Uz tiem var likt lielāku augu daudzumu, un šādi dekorēta balkona vai terases siena izskatīsies patiešām iespaidīgi.

Uzstādot augu džungļus uz balkona, pievērsiet uzmanību priekšmetu svaram. Viens pods sver diezgan daudz, bet ducis dažāda lieluma podu ar augiem - daudz. Tāpēc novērtējiet drošības aspektus, vai balkons izturēs tik lielu svaru.

Drosmīgākajiem un ekskluzivitātes meklētājiem - eklektiska stila balkons

Eklektisks stils ir vairāku stilu apvienojums vienā, dažādo stilu sajaukums savā starpā. Ja nevarat izvēlēties, kurš stils Jums patīk vislabāk, nepatīk noteikumi un negribat ievērot kādas noteiktas normas - šajā sezonā drosmīgi iekārtojiet savu balkonu vai terasi eklektiskā stilā.

Šo stilu lielākoties izvēlas kolekcionāri, mākslas cilvēki, netradicionālu un ekskluzīvu priekšmetu cienītāji. Tas ir stils bez robežām - šeit var beigties tikai Jūsu iztēle. Eklektiskā stila galvenā būtība ir apvienot to, kas šķiet nesaderīgs - priekšmetus, formas, dekoru elementus. Tomēr krāsas bieži kļūst par savienojošo saiti, kas no pirmā acu uzmetiena var šķist pilnīgi nesavienojamas viena ar otru, taču tieši tās rada integritāti un piepildījumu un vienlaikus atstāj neparedzamības sajūtu. Eklektiskā stila cienītāji izvēlas krāsainu vitrāžu, Marokas rakstus, greznus audumus, un viņu mājās Jūs varat atrast gandrīz visu krāsu gammu. Starp citu, šāds balkons vai terase ir sava veida vizītkarte, kas atklāj, ka šeit dzīvo īpaši cilvēki.

eklektisks balkona interjers

Vidēja lieluma terase - izvēlieties spilgtas krāsas

Vidēja izmēra terases ar mēbeļu komplektu 6-8 cilvēkiem ir optimālais izmērs un platība. Šādā terasē izvēlieties gaišas dabiskas krāsas - brūnu, pelēku, smilšu. Izvēlieties pītās vai koka mēbeles. Ja Jūsu māja ir tumša, nebaidieties no gaišiem toņiem terasē. Šāda kombinācija radīs harmonisku tēlu un būs dabiska pāreja no dzīvojamās uz atpūtas zonu. Izmantojot vidēja lieluma terasi, papildus krēsliem un galdiņam, varat uzglabāt vairāk papildu priekšmetu. Mīksts krēsls, mēbeles lietu glabāšanai un varbūt pat iekārts šūpuļtīkls, viss izskatīsies lieliski, un Jūs izbaudīsiet klusas atelpas stundas. Protams, neaizmirstiet ziedus, kas atdzīvinās Jūsu iekšpagalmu. Ja Jūsu terase ir atvērta, apsveriet iespēju vismaz daļēji to nosegt, lai Jūs justos ērti gan karstajā pusdienas saulē, gan vēsā vakara vēsmā.

videja izmera terases interjersvideja izmera terases interjers

Liela terase - daudz vietas visiem

Lai arī pašreizējā epidemioloģiskā situācija neļauj rīkot plašas pulcēšanās, bet ja Jums ir plaša terase, izveidojiet tajā atpūtas oāzi sev un viesiem. Galu galā pienāks diena, kad atkal pulcēsies liels draugu pulks. Liels un plats dīvāns? Kāpēc ne! Šīs mēbeles būs ērtas, uzņems daudz cilvēku, un Jums nebūs jāuztraucas par to, kur iegūt papildu krēslus. Terase ir lieliski piemērota arī šūpolēm, šūpuļkrēsliem vai atzveltnes krēsliem. Plānojot terases uzstādīšanu, parūpējieties arī par apgaismojumu - sveces, lustras, gaismas virtenes - izvēlieties iecienītākos un piemērotākos atribūtus. Piemēram, ar saules enerģiju darbināmas lampas vai lampiņu virtenes dos Jums pilnīgu brīvību, uzstādiet tās, kur vēlaties, un izbaudiet garos vasaras vakarus. Ja vēlaties izveidot terasi šīs sezonas interjera tendencēs, apvienojiet balto un pelēko krāsu, kā arī akcentiem izvēlieties sarkanu vai tumši zilu krāsu.

lielas terases interjers

Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2008-2022 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.