Noderīgi padomi

Balts virtuves interjers: priekšrocības un trūkumi

Virtuves mēbeles plašā izvēlē
07 10 2020
plasa un moderna virtuve ar baltam mebelem un tehniku

Diezgan bieži, gatavojoties pirkt dārgāku pirkumu, rodas jautājums, vai šī konkrētā izvēle tiešām ir labākā. Īpaši bieži pārdomas rodas, iekārtojot māju. Galu galā pēc sienu krāsošanas, parketa ieklāšanas, santehnikas un virtuves ierīkošanas tuvākajā laikā neplānosiet nekādas izmaiņas. Šoreiz mēs gribētu runāt par virtuves uzstādīšanu un precīzāk par baltu virtuves interjeru, kas jau ir kļuvis par klasiku. 

белый дизайн кухни дома

Priekšrocības un trūkumi

Par baltu virtuvi, iespējams, iedomājas gandrīz visi, kas iekārto māju. Dažus aizrauj vienkāršība un daudzpusība, bet citi vēlas ekskluzīvu dizainu. Pirms izlemjat, kādā krāsā būs virtuve, apsveriet visus plusus un mīnusus.

Priekšrocības:

  1. Balta virtuve ir mūžīga klasika, kas neievēro interjera dizaina tendences. Neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks nepieciešams uzstādīšanai, tā vienmēr izskatīsies pievilcīgi un stilīgi, it īpaši, ja izvēlaties labas kvalitātes virtuves komplektu.
  2. Balts iederas jebkurā interjera stilā, neatkarīgi no tā, vai mājā dominē vintage, moderns, klasisks vai skandināvu stils.
  3. Balta krāsa ir neitrāla un universāla, tāpēc tā lieliski sader ar jebkuru citu krāsu un aksesuāriem.
  4. Labi atstaro gaismu, tāpēc pat telpa, kas nesaņem daudz dabiskās gaismas, izskatīsies mājīgāka un gaišāka.
  5. Izveido plašākas telpas sajūtu, atšķirībā no tumšas krāsas virtuvēm.


Trūkumi:

  1. Pārāk daudz baltas krāsas var radīt aukstu, sterilu, ķirurģiski strerilas telpas iespaidu.
  2. Katrs traips un skrāpējums būs skaidri redzams. Šādai virtuvei būs nepieciešama bieža skapīšu tīrīšana.
  3. Ja skapji ir pakļauti tiešai saules gaismai, to krāsa laika gaitā var mainīties.

Spīdīga vai matēta virsma?

Balta spīdīga virtuve ir lieliska izvēle tiem, kam ir maza virtuves telpa. Pateicoties labam gaismas atstarojumam, tā izskatīsies plašāka un gaišāka. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka šāda veida virsmu ir ārkārtīgi viegli kopt. Pietiks ar maigām drānām, un ūdeni un virtuves skapji atkal spīdēs. Tomēr tīrīt nāksies bieži, jo spīdīgās virsmas ārkārtīgi ātri paliek taukainas. Mēs iesakām neizvēlēties skapju presēšanas mehānismu, bet piestiprināt rokturus, jo tādā veidā uz skapjiem būs mazāk pirkstu nospiedumu.


Balta matēta virtuve neatspoguļojas, bet tikai absorbē gaismu, tāpēc tajā nav redzami netīrumi. Šī ir lieliska priekšrocība tiem, kam patīk darboties virtuvē, bet pēc katras ēdiena gatavošanas nevēlas tīrīt visu skapju virsmas. Tomēr, ja virtuvē ir paredzēta tikai neliela niša, matēta krāsa noteikti nebūs labākā izvēle, jo vizuāli virtuve izskatīsies vēl mazāka, nekā tā patiesībā ir.

Kopumā jāsaka, ka gan spīdīgām, gan matētām virsmām ir savas priekšrocības un trūkumi. Izvēloties, Jums jāizlemj, kuras priekšrocības Jums ir svarīgākas un kādi trūkumi Jums būtu nepanesami.

белые столешницы на кухне

современная белая столешница на кухне

Kā "nepavairot" balto?

Kā mēs jau iepriekš runājām, balta virtuve, ja tiek izvēlētas nepareizas citas mēbeles un aksesuāri, var izskatīties garlaicīga un nestilīga, tāpēc ir īpaši svarīgi izvēlēties detaļas, kas to atdzīvinās.

Krāsaini aksesuāri. Ja virtuvē ir atvērti plaukti vai durvis ar stiklu, ielieciet tur savus krāsainākos traukus - lieliski der arī vāzes, šķīvji vai svečturi, krāsainas pavārgrāmatas. Tas ir ātrs un vienkāršs veids, kā atdzīvināt virtuvi. Ja vēlaties īpaši rotaļīgu iespaidu, apsveriet krāsainus skapju rokturus.

разноцветная посуда в кухонном помещении

Galda virsma. Ja telpā ir daudz baltas krāsas, izvēlieties cita toņa virtuves nokrāsu. Tiem, kuri nevēlas pārāk atkāpties no baltas krāsas, varat izvēlēties baltu marmoru, kas būs ar pasteļkrāsas plankumiem, vai līdzīgas krāsas skaidu plātni. Tiem, kas vēlas lielāku kontrastu, ir vērts ielūkoties zem koka imitācijas galda virsmām. Būtībā jebkura krāsa ir piemērota, ja vien tā ir saderīga ar citiem piederumiem.

белая столешница в кухонном помещении

белая кухня со столешницей

белая кухня

Aizkari. Vēl viena lieliska iespēja piešķirt telpai vairāk krāsu. Tomēr mēs iesakām neizvēlēties pārāk spilgtas, kontrastējošas krāsas, pretējā gadījumā kopējais tēls nebūs vienmērīgs un acīm patīkams.

белая кухня с белыми шторами

Ēdamistaba. Izvēloties ēdamistabas komplektu, nesteidzieties izvēlēties pilnīgi baltu galdu un krēslus, lai gan krāsas tiks saskaņotas, visticamāk, istaba izskatīsies ārkārtīgi nestilīgi. Ja virtuves galds atrodas tieši blakus ēdiena gatavošanas vietai, izvēlieties koka imitāciju un baltas kājas. Pieskaņojiet virtuves krēslus galda kājām vai galda virsmai, un Jūs varat izvēlēties nedaudz krāsaināku galdautu.