Noderīgi padomi

Flīzēšana vannas istabā: Viss, ko Jums vajadzētu zināt

23 07 2020
virietis flize sienu vannas istaba

Flīzes ir viens no populārākajiem apdares materiāliem, ko izmanto dažādās dzīvojamās telpās. Ja vien ir vēlme un laiks apgūt ko jaunu, flīzēšanu var veikt pašu spēkiem. Šajā rakstā uzzināsiet svarīgāko, kas jāzina, lai flīžu ieklāšana bez kļūdām izdotos ar pirmo reizi.

moderna vannas istaba ar baltam flizem

Kā pareizi sagatavoties flīzēšanai?

Grīdu un sienu flīzēšana nedaudz atšķiras. Lai tiktu veikta šo virsmu flīzēšana bez kļūdām, tās vispirms rūpīgi jāsagatavo.

Pirms visu citu uzdevumu veikšanas ir jāpārbauda, cik stabilas ir esošās sienas un grīdas, it īpaši, ja Jūsu mājoklis atrodas senākā ēkā. Novecojušām un bojātām sienām nepieciešams noņemt apdari, lai uzklātu jaunus slāņus un atjaunotu apmetumu, veicot gruntēšanu. Ja nepieciešams, jāaiztaisa sienās esošie caurumi, izmantojot šim mērķim piemērotu masu. Sienām, kuras regulāri tiek pakļautas mitrumam, piemēram, dušas vai izlietnes tuvumā, nepieciešams izvēlēties mitrumizturīgas ģipškartona plāksnes.

Līdzīgi jāpārbauda arī grīdas stāvoklis – ja tā ir veca un bojāta, iespēju robežās jānoņem esošais pamata slānis un jāuzklāj jauns, lai grīdu izlīdzinātu. Virsmai ir jābūt nolīmeņotai, pretējā gadījumā sienu vai grīdu flīzēšana var beigties ar neglītu un kļūdainu rezultātu. Profesionāli flīzētāji dažkārt šādos gadījumos cenšas izlīdzināt sienu, pielāgojot līmes slāņa biezumu, bet tiem, kam flīžu ieklāšana ir sveša, virsmu līmenim jāpievērš īpaša uzmanība. 


Pēc virsmu atjaunošanas un izlīdzināšanas vai arī nepieciešamā grīdas slīpuma izveidošanas (piemēram, dušas ierīkošanai, lai ūdens tiktu aizvadīts prom), ir jāieklāj hidroizolācija, par ko tuvāk parunāsim nākamajā sadaļā.

Virsmai, kura tiek flīzēta, ir jābūt tīrai no gružiem un putekļiem, krāsas vai taukainām vielām. Arī tad, ja iepriekš sienas vai grīdas jau bijušas flīzētas, ir pilnībā jāatbrīvojas no veco materiālu paliekām, un šim mērķim var izmantot špakteļlāpstiņu.

Hidroizolācijas ieklāšana – svarīgs solis, veicot flīzēšanu

Vairākas vannas istabas zonas tiek pakļautas ūdens iedarbībai, tai skaitā siena un grīdas vannas, dušas un izlietnes tuvumā. Tādēļ laikā, kad tiek veikta dušas flīzēšana un vannas flīzēšana, nepieciešams ieklāt ūdensnecaurlaidīgu hidroizolācijas slāni. Hidroizolāciju veido gan izmantojot īpašu mastiku, gan arī pielietojot speciālas plēves. Pirms šis slānis tiek ieklāts, stūros jāieklāj hidroizolācijas lente.

Hidroizolācijas slānis ir paredzēts, lai pasargātu ēkas sienas un grīdu no mitruma nonākšanas dziļākos konstrukcijas slāņos. Šo slāni klāj pēc tam, kad virsma ir nogruntēta, nolīdzināta un nožuvusi. Vispirms apstrādā salaidumu vietas, kā arī tās vietas, kur atrodas kanalizācijas un ūdens caurules. Salaidumu vietās noder hidroizolācijas lenta savukārt cauruļu vietās var izmantot īpašas manšetes. Arī vietās, kurās grīda ir deformēta, var ieklāt hidroizolācijas lenti. Pēc tam, kad veikta cauruļu un salaiduma vietu apstrāde ar hidroizolācijas materiāliem, turpina ar pārējām telpas zonām. 

Efektīvākai aizsardzībai pret mitrumu, hidroizolācijas slāņus iesaka klāt krusteniski. Jāatceras, ka gruntēšanas līdzekļus hidroizolācijai izmantot nevarēs. 

Kas būs nepieciešams flīzēšanas procesā?

Sienas un grīdas flīzēšana prasīs ne tikai laiku, bet arī finansiālus ieguldījumus, jo būs jāiegādājas dažādi instrumenti, piederumi un materiāli, kas nepieciešami šī darba veikšanai. Vispirms, protams, jāsāk ar piemērotu flīžu izvēli. Pirms to iegādes varat izveidot uz papīra skici ar vēlamo flīžu dizainu un izvietojumu, kā arī varat iedvesmoties no Pinterest un dažādiem interneta avotiem.

Lai saprastu, cik daudz flīžu būs nepieciešams, ir jāzina telpas platība. Lai aprēķinātu vajadzīgo flīžu daudzumu, var izmantot internetā atrodamos flīžu kalkulatorus, vai arī pirkt apjomu, kas ir par aptuveni 10% līdz 15% lielāks par telpas platību, jo jārēķinās ar atgriezumu rašanos.

Svarīgs ir arī flīžu lielums. Jo flīzes apjomīgākas, jo ātrāk varēsiet paveikt darbus, taču mazā telpā ar lielām flīzēm strādāt būs grūti. Pirms iegādājaties flīzes, pārliecinieties, ka tās ir kvalitatīvas, tām ir viens partijas numurs un nav bojājumu. Ja nezināt, kuru veidu labāk izvēlēties, aprunājieties ar veikala konsultantu.

Flīzes, protams, nav vienīgā lieta, kas būs nepieciešama. Lai iepirkšanās internetā vai citviet būtu vienkāršāka, izveidojiet pirkumu sarakstu, kurā vajadzētu iekļaut:

 • Špakteļmasa – lai aizpildītu ģipškartona plākšņu savienojumus;
 • Stiklašķiedras sieta lente – iestrādāšanai savienojumu vietās starp ģipškartona plāksnēm;
 • Dziļumgrunts;
 • Hidroizolācijas lente;
 • Hindroizolācijas mastika vai plēve;
 • Hidroizolācijas manšetes;
 • Flīžu līme;
 • Spraugu šuvotājs;
 • Hermētiķis stūru aizpildīšanai savienojumu vietās;
 • Flīžu montāžas krustiņi;
 • Trauku špakteļmasas un flīžu līmes jaukšanai;
 • Celtniecības mikseris;
 • Špakteļlāpstiņas (metāla un gumijas);
 • Lielā ota;
 • Hermētiķa (silikona) pistole;
 • Robota špakteļlāpstiņa – ķelle, ar ko uzklāt flīžu līmi;
 • Koka līste
 • Līmeņrādis;
 • Krāsošanas rullītis;
 • Flīžu griezējs (atbilstoši flīžu materiālam);

 • Keramikas kroņurbji;
 • Cimdi darbam;
 • Aizsargbrilles;
 • Sejas aizsargmaska.

krustini flizesanai

Flīzēšana – soli pa solim

Ja salīdzinām, cik maksā flīzēšana, izmantojot augsti kvalificētu speciālistu, tad, veicot šo darbu paša spēkiem, Jums ir iespēja ietaupīt vairākus desmitus eiro, jo, aplūkojot piedāvājumu internetā, flīzēšanas pakalpojumu cenas variē vidēji no 15 līdz 20 eiro par kvadrātmetru. Ja esat nolēmuši visu darīt paši, piedāvājam ieskatu flīzēšanas procesā soli pa solim. 

Flīzēt sāk no sienas, bet pēc tam pāriet pie grīdas, lai segumu nesabojātu. Vispirms jāsāk ar flīžu līmes sajaukšanu, vadoties pēc ražotāja instrukcijas. To vieglāk būs darīt, izmantojot celtniecības mikseri. Iesācējiem iesaka izmantot K1, K2 un K4 klases flīžu līmi. Flīzēšanu veic, kas sienas ir nolīdzinātas un ieklāts hidroizolācijas slānis.

 1. Sāciet ar pirmās sienas flīžu rindas noteikšanu – lai izvairītos no defektiem, kurus rada nelīdzena grīda, flīzes uz sienas jālīmē sākot no otrās rindas. Izmantojot zīmuli vai flomāsteru, uz sienas nomēriet un atzīmējiet viena flīzes augstuma līniju un izdariet to pašu otrā pusē. Velkot līniju, nomēriet ar līmeņrādi, vai tā ir taisa. Ir meistari, kas velk līniju, atrēķinot no flīzes platuma 2,5 cm.
 2. Tāpat sienas vidū vai vienas flīzes platuma atstatumā no sienas novelk vertikālu līniju, nomērot, lai tā būtu līmenī. Vertikālās un horizontālās līnijas krustpunktā jāsāk likt flīzes.
 3. No horizontālās līnijas uz augšu piestipriniet koka līsti, kas nodrošinās, ka flīzes pēc pielīmēšanas nenoslīdēs uz leju. Kad visas augšējās līnijas būs pabeigtas, līste jānoņem, lai pabeigtu apakšējās līnijas līmēšanu.
 4. Otrā flīžu rinda ir ļoti nozīmīga, jo tā noteiks, cik taisni izdosies veikt visu flīzēšanu.
 5. Uzklājiet uz tīras, sausas sienas flīžu līmi plānā kārtiņā, turot roboto špakteli 45 grādu leņķī. Tādā veidā līmē veidosies rievots raksts. Katrā reizē neuzklājiet vairāk par vienu kvadrātmetru līmes. 
 6. Uzlieciet flīzi, sākot ar otro rindu, virs koka līstes, un viegli piespiediet. Līme parasti nofiksē flīzes padsmit minūtēs. Lieko līmi var noņemt ar mitru sūkli.
 7. Lai flīzes izdotos pielīmēt precīzi, to augšējā un apakšējā stūrī pievieno īpašus krustiņus, kas nodrošinās, ka starp visām flīzēm ir vienāda atstarpe.
 8. Kā nākamo klāj trešo un ceturto rindu, atkarībā no nepieciešamības, atstājot vienas flīzes attālumu no stūra, jo tā noklāšanai, visticamāk, vajadzēs flīzi griezt, kas aizņems vairāk laika. 
 9. Tāpat ņemiet vērā, ka var nākties griezt arī citas nepieciešamās formas, piemēram, ap rozetēm, vietās, kur būs uzstādīta santehnika. Flīžu griešanai izmanto īpašus aparātus, vadoties pēc flīzes materiāla un Jūsu vajadzībām.
 10. Pēc tam, kad visas flīzes pielīmētas, ar mitru drānu noslaukiet no flīzēm lieko līmi un ļaujiet visam nožūt vismaz 24 stundas. Ja telpa ir mitra, izmantojiet žāvētāju vai sildītāju, lai atbrīvotos no liekā ūdens. Pēc līmes sacietēšanas plastmasas krustiņus var izņemt.
 11. Turpinājumā veic šuvju aizpildīšanu, izmantojot speciālu šuvotāju, kurš var būt gan tādā pašā tonī kā flīzes, gan pilnīgi pretējā, lai radītu akcentu. Šuves aizpilda, uzklājot šuvotāju ar īpašu gumijas sūkli. Pēc tam flīzes noslauka ar tīru sūkli, atbrīvojot no pārpalikumiem.
 12. Nobeigumā stūru savienojumus pilda ar silikonu, izmantojot īpašu hermētiķa pistoli. Pēc tam flīzes noslauka ar tīru sūkli, atbrīvojot no pārpalikumiem.

vannas istaba ar flizem

Lai Jums veiksmīgi izdodas flīžu ieklāšana, un lai darba rezultāts priecē! Ja vēlaties arī citās mājas telpās veikt remontu patstāvīgi, tas ir vērts uzzināt vairāk informācijas par dzīvokļa remontu no A līdz Z.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.