Noderīgi padomi

Fototapetes – moderni interjera akcenti

25 08 2016

Modernas fototapetes palīdz radīt mājās īpašu interjeru. Pēdējā laikā fototapetes gūst arvien lielāku popularitāti un to izvēles klāsts ir patiesi milzīgs. Ar fototapešu palīdzību Jūs varēsiet paplašināt istabas platību, radot īpaši atbilstošu noskaņojumu mājoklī. Neraugoties uz to, ka fototapetes tiek lietotas jau pietiekami ilgi, daudzi nemaz nezina par to lietošanas visām mūsdienīgajām iespējām. Piemēram, ar fototapešu palīdzību iespējams izdekorēt ne tikai sienas, bet arī mēbeles.

Mūsdienās nopērkamās fototapetes ļoti stipri atšķiras no padomju laika „attēliem”, jo tolaik pat nebija īsti saprotams, vai tie ir fotoattēli vai arī parasti zīmējumi. Tai skaitā arī fototapešu izvēle bija ļoti ierobežota – brieži vai lāči, ūdenskritumi vai meža klajumi. Mūsdienās to visu aizvieto patiesi mākslinieciski fotoattēli vai arī zināmu mākslinieku gleznu motīvi utt.

Fototapetes ierasti tiek pielīmētas pie labi apgaismotas, brīvas un klajas sienas. Tostarp, fototapetes iespējams atbilstoši izlīmēt dažādās istabās. Piemēram, virtuvē, tai skaitā, izvēloties atbilstoši piemeklētus ēdiena vai puķu motīvus, iespējams izdekorēt pat virtuves skapīšus. Darbistabai Jūs varat izvēlēties mierpilnu, apgarotu kalnu skatu, piemēram, kāda Jūsu patīkama ceļojuma atmiņu ainava. Bērnistabu dekorēšanai izvēlieties tieši Jūsu bērniem mīļākos pasaku u.c. personāžus. Pēdējā laikā fototapetes var redzēt pat publiskās vietās: restorānos, kafejnīcās, sporta klubos un biroja telpās. Ar šī noderīgā interjera elementa palīdzību iespējams radīt īpašu un klientiem saistošu lietišķo darījumu vidi.

Ja esat izvēlējušies sava interjera akcentēšanai izmantot fototapetes, tad to katram ir iespēja paveikt atbilstoši sava maciņa biezumam. Vislētākās ir papīra fototapetes. Tās tiek izdrukātas papīra formātā un tās var tikt pielīmētas atsevišķām detaļām. To kvalitāte parasti ir ļoti laba, kā arī krāsas ir izteiksmīgas un spilgtas. Šīs fototapetes atbilstoši pārklāj ar īpašu līmi, un pēc tam tās līmē pie sienas. Savienojuma šuvju vietās, šo fototapešu malas, viena otru pārklāj 1-3 milimetru platumā. Šī veida fototapešu līmēšanas gaitā ierasti veidojas gaisa pūslīši: lielākos no tiem ir jāizlīdzina, savukārt mazākās ieloces izzūd pašas pēc nožūšanas. Ja Jūs uz šī veida fototapetēm raudzīsieties no salīdzinoši neliela attāluma, tad Jūs saskatīsiet tapešu salaiduma vietas, tostarp var rasties zināmas grūtības ar to raksta salāgošanu. Uz šāda veida fototapetēm vēlams skatīties no iespējams lielāka attāluma – tad Jums atklāsies patiesi iespaidīgs skats.

Ja Jūs esat izraudzījušies dārgāku fototapešu veidu, lai interjeru padarītu īpaši greznu un izsmalcinātu, tad piemērotākas būs fototapetes, kas drukātas uz flizelīna pamatnes. Ierasti šī veida fototapetes līmējamas pie sienas vertikālu sleju veidā, pēc iespējams tuvāk sastatot malas. Līme, šajā gadījumā, tiek uzklāta tikai sienai, pēc tam uz tās tiek klātas fototapešu daļu slejas. Flizelīna pamatne lieliski novērš jebkādu gaisa pūslīšu veidošanos fototapešu līmēšanas gaitā. Pēc izžūšanas fototapešu šuves paliek praktiski nemanāmas. Šīs fototapetes tostarp atšķiras ar brīnišķīgu kvalitāti. Tas labi izskatās gan tuvumā, gan arī no attāluma.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?