Noderīgi padomi

Gela nagu lakošana: kā pareizi to darīt?

Plaša izvēle nagu lakām un stiprinātājiem
03 03 2020
sieviete taisa gela minikiru ar uv lampu

Ikvienai sievietei vismaz vienu reizi mūžā bija jāpiedzīvo grūtības ar parastu nagu lakošanu, kad jau pēc pirmās dienas nagu laka sāk plaisāt un lobīties. Teiši šīs problēmas dēļ, popularitāti strauji iegūst gela nagu lakošana. Šāds manikīrs “turās” uz nagiem apmēram 2-3 nedēļas, un dažreiz pat – vēl ilgāk. Turklāt, nav nepieciešams ilgs laiks, lai laka izžūst, līdz ar to šis process kļūst daudz vienkāršāks. Ja Jūs ieinteresēja šī manikīra priekšrocības, mēs iesakām nevilcināties un sameklēt speciālistu, kurš sniedz šāda veida pakalpojumus. Ja Jums jau ir šīs speciālas gela lakošanas nagu lakas, un Jūs zināt visu procesu, šo manikīru var veikt pašam, mājas apstākļos.

Vai gela nagu laka bojā nagus?

Pirms diskusijas par to, kā uzklāt gela nagu laku, vispirms ir jāapspriež, cik droši ir to darīt. Visizplatītākā problēma ir nepareiza, pārāk rupja gela nagu lakas noņemšana – ja Jūs to darīsiet uzmanīgi, no šīm problēmām varēs izvairīties. Gela nagu laku sastāvā var atrast tikai ļoti minimālu potenciāli kaitīgo sastāvdaļu daudzumu, tāpēc par šo aspektu nav jāuztraucas. Tomēr ir jāuzrauga nagu plākšņu stāvoklis un jādod tām kādu laiku arī atpūsties.

TOP gela lakas nagiem


Ik pēc sešiem mēnešiem ir ieteicams veikt apmēram mēneša garu pārtraukumu, bet, ja Jums ir ļoti cieti un izturīgi nagi, pārtraukumus var veikt arī retāk. Ievērojot šos ieteikumus, gela nagu lakas uzklāšana uz nagiem noteikti nebūs sāpīga procedūra – viss, kas ir jādara, ir pareizi jānoņem šī gela nagu laka un, laiku pa laikam, šo procedūru neveikt.

Kas ir nepieciešams gela lakošanai?

Pirms procedūras uzsākšanas, vispirms pārliecinieties, vai Jums mājās ir visi ilgtermiņa lakošanas līdzekļi:

 • Nagu knaiblītes;
 • Nagu vīlīte;
 • Nagu attaukošanas līdzeklis;
 • Nagu primeris;
 • Birstīte nagiem;
 • Gela nagu lakas bāze;
 • Gela nagu lakas;
 • Virsējais gela nagu lakas slānis (tops);
 • Nagu kutikulas eļļa;
 • LED/UV nagu lampa.

Gela lakošanas process

Pēc nepieciešamo instrumentu un līdzekļu nodrošināšanas, ir pienācis laiks ķerties pie nagu gela lakošanas procesa:

 1. Uztaisiet ātru manikīru. Paturiet rokas siltājā ūdenī, un, izmantojot manikīra knaiblītes, apgrieziet kutikulas, novīlējiet Jums nepieciešamu nagu garumu un izveidojiet sev tīkamu formu.Ir ļoti svarīgi, lai Jūs pirms roku saslapināšanas pielāgotu nagu formu: tad Jūs nesabojāsiet nagu plāksni. Lai to izveidotu, izmantojiet nagu vīlīti, nevis šķēres. Ja jums ir vairāk laika, veiciet pilnu manikīru mājās 
 2. Viegli novīlējiet naga plāksni. Šāds process nodrošins labāku lakas saķeri ar naga virsmu. Ir ļoti svarīgi to veikt maigi, nesabojājot naga virsmu, taču ir jāmēģina sasniegt visas naga plāksnes maliņas, pat pie pašām kutikulām.
 3. Notīriet putekļus no rokām un nagiem. Šim nolūkam vislabāk ir izmantot īpašu nagu birstīti.
 4. Atbrīvojieties no putekļu atlikumiem ar attaukošanas līdzekļa palīdzību. Uzklājiet to uz nagu plāksnēm un noslaukiet ar papīru bez putekļiem.
 5. Uz nagu plākšņu malām uzklājiet primeri. Tas nodrošinās, ka vēlāk izmantotajiem līdzekļiem būs labāka saķere ar naga virsmu. Lai panāktu vēl lielāku efektivitāti, šo līdzekli var uzklāt arī uz visas naga plāksnes, bet tad rēķinieties ar to, ka noņemšana būs daudz grūtāka.
 6. Uzklājiet gela nagu lakas bāzi. Šīs līdzeklis palīdzēs noslēpt nagu plākšņu nevienmērīgumu, problemātiskas vietas. Žāvējiet šo slāni lampā: ja Jūs izmantojat LED lampu, pietiks ar 30 sekundēm, savukārt, ja izmantojat mazāk jaudīgu UV lampu, šis proces var aizņemt pat vairākas minūtes.
 7. Uzklājiet uz nagu plāksnēm izvēlēto toni un žāvējiet nagus lampā. Šis process parasti tiek atkārtots 2-3 reizes, tas ir atkārīgs no tā, kādai krāsas intensitātei Jūs dodat priekšroku. Lai iegūtu labāku rezultātu, īkšķi jātur lampā atsevišķi no citiem pirkstiem.
 8. Uzklājiet gela nagu lakas virsējo kārtu (topu) un atkal žāvējiet tos lampā. Šis līdzeklis nodrošina, ka Jūsu darba rezultāti saglābāsies daudz ilgāk.
 9. Nagus ir nepieciešams atkal attaukot. Šis process ir aprakstīts 4-ajā solī. 
 10. Apstrādājiet kutikulas ar barojošu eļļu. Viegli uzklājiet eļļu uz nagu kutikulām un iemasējiet to – tas ne tikai nodrošinās burvīgu mirdzumu, bet arī uzlabos to stāvokli.

Kāpēc gela pārklājums sāk lobīties no nagiem?

Gela nagu lakošana mājas apstākļos noteikti ir ļoti vienkārša procedūra, tomēr nereti ir gadījumi, kad pēc dažām dienām gela pārklājums sāk lobīties no nagu plāksnēm, un visas pūles ir bijušas veltīgas. Iemesli var būt ļoti dažādi, taču šie, iespējams, ir visizplatītākie: 

 • Gela nagu laka tika uzklāta uz kutikulām. Tas nozīmē, ka nākamreiz gela nagu lakas uzklāšana ir jāveic rūpīgāk.
 • Lampā esošās spuldzītes ir kļuvušas vecas. Ja gels, kas nolobījies no nagiem ir mīksts un jau 6-8 mēnešus spuldzītes lampā netika mainītas, ir pienācis laiks to izdarīt.
 • Vāja saķere. Tas var būt atkārīgs no pārmērīgas līdzekļu izmantošanas, sliktas naga plāksnes attaukošanas vai nekvalitatīviem līdzekļiem.
 • Īpaši vāji nagi. Novājinātām nagu plāksnēm ir grūti "noturēt" cietu gelu, tāpēc vislabāk to aizstāt ar elastīgākiem produktiem.
 • Grūts dzīves periods. Ja Jūs piedzīvojat daudz stresa, esat saslimis, lietojat antibiotikas vai citas zāles, ievērojami palielinās gela nagu lakas lobīšanas iespējamība.

Atceroties visus šos soļus un izplatītākās kļūdas, Jūs viegli varēsiet mājas apstākļos uzklāt gela nagu laku pats. Šai procedūrai ir nepieciešamas ne tikai prasmes, bet arī kvalitātīvi līdzekļi – atradot vispiemērotākos, Jūs varēsiet izbaudīt efektīvu, ilgstošu rezultātu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
28 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?