Noderīgi padomi

Kā izvēlēties spoguli?

Izvēlēties spoguli
21 05 2021
spogulis praktisks interjera papildinajums

Spogulis var būt gan kā instruments, gan kā dekorācija. Vieni spoguļi Jums palīdzēs kopt sejas ādu, citi vizuāli palielinās telpu, bet vēl kādi citi noderēs kam citam. Tomēr izvēlēties pareizo izmēru, formu un stilu var būt samērā sarežģīti. Mēs, 220.lv eksperti, palīdzēsim Jums izdarīt praktisku izvēli.

Kam Jums ir vajadzīgs spogulis?

Spoguļus iedala vairākos tipos: sienas, grīdas un iemontējamie mēbelēs, piemēram, skapjos. Tādēļ Jums ir jāzina, kam Jūs izmantosiet spoguli, bet tādā gadījumā izdarīt izvēli būs daudz vieglāk.

Sienas spoguļi visbiežāk tiek izmantoti kā dekorācijas, lai vizuāli palielinātu telpas. Tos parasti mēdz kārt vannasistabā vai jebkurā citā istabā. Spoguļi kā dekorācija bieži vien tiek izmantoti mājās, kurās ir vintage stils, bet par to mēs parunāsim vēlāk.

Grīdas spoguļi parasti tiek izmantoti apģērbu vai rotaslietu pielaikošanai. Jā, arī tie var kalpot kā savdabīga dekora detaļa, tomēr šādi spoguļi visbiežāk ir sastopami veikalos. Tiek ražoti arī nelieli grīdas spoguļi, kas paredzēti grima uzklāšanai un sejas kopšanai.

Mēbelēs iemontētie spoguļi var tikt izmantoti gan kā dekori, gan arī vizuālai telpas palielināšanai, apģērbu vai rotaslietu pielaikošanai. Šāds variants lieliski derēs nelielām telpām vai arī tajos gadījumos, kad ir jāiegādājas jaunas mēbeles!


Izvēlieties ideālu izmēru

Kad Jūs nolemsiet, kam Jums ir vajadzīgs spogulis, tad būs pienācis laiks padomāt par tā izmēru. Vai Jūs to uzkārsiet virs dīvāna kā dekoru? Izvēlieties maksimāli lielu spoguli, iespējams, ka tikpat lielu kā dīvānu, jo Jums taču patīk drosmīgi risinājumi? Visdrošākais risinājums ir spogulis, kura izmēri ir par vienu ceturtdaļu mazāki nekā dīvānam, līdz ar to tas kļūs par košu akcentu, bet nekļūs par istabas centru.

Tas pats princips darbojas arī tad, ja Jūs gribēsiet piekārt nevis vienu spoguli, bet gan vairākus. Tiesa gan mēs iesakām atstāt starp tiem un jebkurām citām mēbelēm kaut vai 30 centimetru atstarpi.

Ja Jūs plānojat spoguli pakārt virs kamīna, tad optimāls variants būs, ja tas aizņems visu brīvo telpu starp kamīnu un griestiem. Tiesa gan, ņemiet vērā, ka liels spogulis nemaksā lēti, tādēļ gatavojoties investēt vairāk līdzekļu.

Improvizējiet

Spoguļu formu sortiments ir tik tiešām bezgalīgs, tādēļ piemērota spoguļa izvēlēšanās savai mājai var kļūt par sarežģītu uzdevumu. Ja Jums ir vajadzīgs kaut kas, kas Jūsu istabai piešķirs raksturu, tad jāpieņem lēmums par labu kaut kam neordināram. Vai Jūsu istaba ir neliela? Iegādājieties milzīgu apaļu spoguli, kas kardināli mainīs visu istabu.

Tukša siena, uz kuras nav nekādu arhitektūras detaļu, derēs jebkuram spogulim, tomēr taisnstūrveida spogulis uz tās izskatīsies tik tiešām ekskluzīvi. Reizēm spogulim pat nav vajadzīgs rāmis, bet tas var piešķirt eleganci un nepieciešamo noskaņojumu: vintage, modernu jeb kādu citu.

liels taisnstura spogulis viesistabaapals spogulis ar rami gulamistaba

Rāmis piešķirs stilam akcentu

Padomājiet par Jūsu mājas stilu, par to, kas Jums patīk un nepatīk. Spogulis var kļūt par interjera daļu vai galveno Jūsu istabas akcentu.

Ja Jūsu māja ir iekārtoti minimālisma stilā, tad izskatiet tikai vienkāršas formas, kas vizuāli palielina telpu. Tas būs efektīvi un nebūs izaicinoši. Jo vienkāršāks spogulis, jo labāk tas iekļausies iekārtojumā un nepiesaistīs nevajadzīgu uzmanību.

Kā jau mēs pieminējām, tad spogulis var kļūt par Jūsu istabas centru. Jums šajā ziņā palīdzēs neparasta spoguļa forma un košs, biezs rāmis. Uzkariet šādu spoguli virs kamīna, bet istabas centrā novietojiet kafijas galdiņu, tad Jūsu istaba atmirdzēs jaunās krāsās. Šāds spogulis arī ir lieliski kombinējams kopā ar skulptūrām un gleznām. Jūsu māja kļūs par īstu mākslas darbu!

Piederumi un daudzas gleznas nav domātas Jums? Sniedziet priekšroku klasiskajam spogulim koka vai metāla rāmī. Tas pārāk neizcelsies, tomēr lieliski papildinās Jūsu istabu. Galvenais – nepārcentieties izvēloties izmēru.

Izvēlieties rāmja krāsu

Tātad tomēr esat izlēmuši pirkt ierāmētu spoguli? Vissarežģītāk ir izvēlēties rāmja krāsu, nevis stilu. Spogulis melnā, baltā vai koka krāsas rāmī iederēsies praktiski jebkurā istabā. Tajā pašā laikā metāla krāsa, piemēram, zelta vai sudraba, labi izskatīsies drīzāk kopā ar moderna vai formāla stila dekoru. Var paspēlēties ar kontrastiem, tādejādi Jūs noteikti piesaistīsiet uzmanību. Vienkārši izvēlieties daudz tumšākas vai daudz gaišākas krāsas rāmi nekā sienas jeb nopērciet ļoti košu, krāsainu rāmi.

Ja Jūs visu darāt no "nulles", tad Jums ir lieliskas iespējas

Visvairāk paveicies ir tiem, kuri remontē mājokli. Jums ir neierobežotas iespējas arī no spoguļa "izspiest" priekšrocību maksimumu. Tam pretī var uzkārt košu, neparastu gleznu vai pat nokrāsot sienas dažādās krāsās (taču krāsām ir jābūt savstarpēji saskanīgām). Ja pastāv interesanti risinājumi, istabas augi, ornamenti uz grīdas, tad spoguli var novietot pat pie griestiem. Šeit Jūs ierobežo tikai Jūsu fantāzija!

Internetā pirkt ir izdevīgāk

Pērkot spoguļus 220.lv ir iespējams ietaupīt līdzekļus. Šeit regulāri notiek akcijas, izpārdošanas, atlaides, kam ir īpaši diskonta kodi. Turklāt, izvēlēties palīdzēs arī atsauksmes, kas atrodamas zem katras preces. Pirkt preces internetā ir vērts arī tādēļ, ka tieši mēs rūpējamies par drošu preču transportēšanu, tāpēc Jums par to nevajadzēs rūpēties!

TOP piedāvājumi: Spoguļi


Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?