Noderīgi padomi

Izvēlne

10 ieteikumi organizētākai bērnistabai

Rotaļlietas un bērnu preces plašā izvēlē
20 07 2020
galds ar kresliniem un mantu kastes bernu istaba

Uzturēt kārtību bērnu istabā mēdz būt visai izaicinoši - mantas, kas tiek saliktas vietā, jau pēc brīža atkal mētājas pa visu telpu. Un kārtošana sākas no gala. Līdz ar to rodas jautājums - kā izvairīties no šāda apburtā loka? Visa pamatā ir pārdomāta organizēšana, kas paredz pietiekami daudz vietas dažādu mantu uzglabāšanai. Un nākamais solis ir ar šo kārtību iepazīstināt bērnus, lai viņi paši mācītos parūpēties par savām mantām. 

Turpinājumā desmit ieteikumi, kas var noderēt, iekārtojot bērnistabu. 

Ietilpīga kaste mantām 

Viena no lietām, kam ir jābūt katra bērna istabā, ir pietiekami ietilpīga mantu kaste. Tā kā šis ir priekšmets, kas, visticamāk, tiks izmantots vairākus gadus, neizvēlieties pārāk bērnišķīgu dizainu vai kasti, kas neiederas kopējā telpas iekārtojumā. Tā vietā iegādājieties pievilcīgu mantu kasti klasiskā dizainā. Vēlams, lai tā būtu izgatavota no izturīga materiāla, piemēram, koka vai metāla. Iekārtojot telpu, svarīgi domāt par drošību -tas attiecas arī uz šo izstrādājumu. Pārliecinieties, ka kaste bērnam būs pietiekami droša, lai maksimāli samazinātu traumu iespējamību. 

meitene spelejas ar mantu kasti

Mazākiem bērniem rotaļlietu kaste ir piemērota vieta, kur glabāt mīkstās rotaļlietas un lelles. Vēlāk kastes saturs visdrīzāk tiks mainīts - bērns tajā, iespējams, vēlēsies uzglabāt spēles, mākslas piederumus, mūzikas instrumentus, konstruktorus un citus tamlīdzīgus priekšmetus. 


Pietiekami daudz plauktu 

Kad domājam par to, kā iekārtot bērnu istabu, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir mēbeles. Šajā gadījumā noteikti jāpadomā par plauktiem. Neatkarīgi no tā - izvēlaties sekcijas tipa skapīšus ar plauktiem vai plauktus, kas vienkārši piestiprināti pie sienas, parūpējieties, lai to būtu pietiekami daudz. 

plaukti bernu istaba

Turklāt ne vienmēr jāpērk pavisam jaunas mēbeles - bērnistabu lieliski papildinās kāds grāmatplaukts, kas citā telpā vairs nav vajadzīgs. Nokrāsojiet to spilgtākā krāsā un iegūstiet daudz vietas rotaļlietu, grāmatu un citu lietu novietošanai. Noteikti pārliecinieties, ka mēbele ir stabila, piestiprināta pie sienas vai grīdas - maziem bērniem ir vēlme visur uzrāpties, un nenostiprinātas mēbeles var radīt bīstamas situācijas. 


skapisi mantam bernu istaba

Groziņi un kastītes 

Labs risinājums mantu uzglabāšanai ir groziņi un kastītes, ko novietot plauktos. Īpaši tas nepieciešams mazāka vecuma bērniem, turklāt tas ir arī ērts veids, kā uzturēt kārtību telpā. Var izvēlēties caurspīdīgas kastītes, lai bērns uzreiz var redzēt tās saturu. Šādā veidā var uzglabāt mazus priekšmetus, piemēram, LEGO detaļas, pildspalvas, krītiņus, zīmuļus. 

Grozus un kastes ērti var izvietot plauktos - vislabāk, lai tie būtu bērnam ērti pieejami, jo tas rosina gan bērna interesi par grozu saturu, gan arī patstāvību. 

Lielākiem bērniem, iespējams, šāds mantu uzglabāšanas veids vairs nebūs tik aktuāls, bet tik un tā groziņi un kastītes var noderēt rotaslietām un citiem sīkiem izstrādājumiem. 


Mantu noliktava 

Ja ģimenē aug pavisam mazi bērni, viena no efektīvākajām metodēm, kā uzturēt kārtību istabā, ir ikdienā atstāt pieejamu tikai daļu no mantām, savukārt pārējās lietas nolikt nost, izveidojot tādu kā mantu noliktavu. Šādam risinājumam ir vairāki ieguvumi. Pirmkārt, jo mazāk mantu, jo vieglāk uzturēt kārtību. Otrkārt - kā zināms, bērniem ātri viss apnīk, bet, ja pieejamās rotaļlietas mainīsiet, piemēram, reizi nedēļā vai divās, tad bērnam ilgāk būs interese, jo katru reizi šķitīs, ka ticis pie jaunām rotaļlietām. 

Šādu principu var izmantot ar dažādu mantu kategorijām - ne vien rotaļlietām, bet arī grāmatām. Ļaujiet, lai bērns no lielā grāmatplaukta pats izvēlas dažas grāmatas, ko vēlas skatīt vai lasīt. Novietojiet tās speciālā plauktiņā vai groziņā līdzās bērna gultai vai citai vietai, kur bērns labprāt lasa. Jūs noteikti ievērosiet, ka bērna interese par grāmatām ir lielāka, turklāt arī kārtību uzturēt būs daudz vienkāršāk - ne tikai istabā pašā, bet arī visā grāmatplauktā. 

Skapis ar durvīm 

Labs bērnistabas papildinājums būs arī skapis ar durvīm. Atkarībā no vajadzības tajā var glabāt, piemēram, elektroniskās rotaļlietas, lielākus priekšmetus, pabeigtas LEGO konstrukcijas, skolas projektus, sporta piederumus. 


Kumode

Pats par sevi saprotams, ka jebkurā istabā - vai tā paredzēta vecākiem vai bērniem, ir nepieciešama kumode. Sāciet mācīt bērnam glīti salikt drēbes atvilktnēs tiklīdz viņš ir pietiekami liels, lai spētu to darīt patstāvīgi. Izmantojiet attēlus vai uzrakstus, lai marķētu katras atvilktnes saturu. Ļaujiet bērnam pašam ielikt tīrās drēbes atvilktnēs - maziem bērniem patīk šādas aktivitātes. Pēc gadiem tā jau būs ierasta darbība. 

Lielākiem bērniem etiķetes nebūs vajadzīgas, bet vecāki, iespējams, varēs sniegt padomu, kā drēbes labāk sagrupēt un sakārtot, tā lai visam pietiktu vietas, viss būtu pārskatāms un ērti pieejams. Sniedziet bērnam vajadzīgo atbalstu un atgādiniet tīrās drēbes uzreiz ielikt kumodē. 

Viens no praktiskākajiem risinājumiem, ir drēbes atvilktnēs kārtot vertikāli, nevis kaudzē citu uz citas - tā tās būs daudz pārskatāmākas, un arī uzturēt kārtību būs daudz vieglāk. 


Vieta drēbju pakarināšanai 

Ir skaidrs, ka ne visas drēbes var ielikt kumodē, tādēļ nepieciešams arī skapis ar stangu drēbju pakaramo izvietošanai. Ideāli, ja šī stanga ir tādā augstumā, ko bērns pats var aizsniegt. Atkarībā no mēbeles tipa, skapī var uzglabāt arī citas lietas, piemēram, apavus, somas, aksesuārus. 

bernu istabas iekarta

Glabātuve zem gultas 

Noteikti vērts izmantot arī brīvo vietu zem gultas. Atkarībā no pieejamās platības, zem tās var novietot vienu vai vairākas vienkāršas plastmasas kastes, kur novietot, piemēram, ārpus sezonas apģērbu un citas lietas, kas ikdienā nav vajadzīgas. 

rotallietu glabasana zem gultas

Priekšroku dodiet caurspīdīgām kastēm, lai viegli varētu redzēt to saturu. Otrs variants ir kastu marķēšana, norādot, kādi priekšmeti atrodas konkrētajā kastē. 

Pufi ar noņemamiem vākiem 

Vēl viens gaumīgs un praktisks risinājums ir krēsli - pufi ar noņemamiem vākiem. Tos var izmantot gan sēdēšanai, gan mantu glabāšanai. Tie šobrīd pieejami gana daudzveidīgā izvēlē - gan krāsaini, bērnu istabai īpaši piemēroti, gan vienkāršāki - klasiskākos toņos. Protams, arī šajā gadījumā īpaša uzmanība jāpievērš kvalitātes jautājumam.

Risinājumi diviem bērniem

Ja istaba jāiekārto diviem bērniem, vecākiem uzdevums ir vēl sarežģītāks. Īpaši, ja bērniem ir vairāku gadu starpība. Tādā gadījumā nākas meklēt risinājumus, kā maksimāli apmierināt abu atvašu intereses un vajadzības. Viens no variantiem ir istabas sadalīšana zonās, lai katram no bērniem būtu sava vieta. Protams, tad rūpīgi jāizvērtē, kā izvietot gultas un citas mēbeles. 

bernu istaba diviem berniem

Ja bērnu vecuma starpība nav liela, istabas iekārtošana neprasīs tik lielas pūles. Grūtības gan var rasties, ja vietas telpā ir maz. Bet, ja nav iespējas izvietot divas bērnu gultiņas, kā labs risinājums var būt divstāvu gulta. 

Protams, pat šie ieteikumi negarantē, ka istaba vienmēr būs perfektā kārtībā. Bet iespējas ir daudz lielākas, ja istaba ir labi organizēta un reizi pa reizei izskan draudzīgs atgādinājums: ''Vieta visam, un viss savās vietās!''. 

Kur iegādāties bērnistabas mēbeles? 

Šobrīd mēbeles pieejamas plašā klāstā, lai katrs varētu izvēlēties savām vajadzībām un gaumei piemērotāko risinājumu. Svarīgi, lai bērna istabas mēbeles būtu funkcionālas, izturīgas un drošas, tādēļ īpaša uzmanība jāpievērš to kvalitātei. 

Lai mēbeles nebūtu jāmaina ik gadu, svarīgi izvēlēties tādas, kas kalpos ilgtermiņā - šajā ziņā labs risinājums ir, piemēram, transformējamas gultas, ko ērti pielāgot bērnam. Arī galds ar maināmu augstumu un ietilpīgām atvilktnēm kalpos labi, un būs praktisks istabas papildinājums. 

Viens no labākajiem variantiem, kur iegādāties bērnu istabas mēbeles, ir specializētie mēbeļu veikali. Tie piedāvā plašu izvēli gan kvalitātes, gan arī cenu ziņā. Šobrīd daudzu iecienīts risinājums ir arī mēbeļu iegāde internetā, kas dod iespēju visu interesējošo atrast un iegādāties pat neizejot no mājām. Internetā un mūsu blogā var arī smelties idejas zēna istabas iekārtošanai un idejas kā organizēt  telpu meitenēm

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?