Noderīgi padomi

10 ieteikumi organizētākai bērnistabai

Rotaļlietas un bērnu preces plašā izvēlē
20 07 2020
galds ar kresliniem un mantu kastes bernu istaba

Uzturēt kārtību bērnu istabā mēdz būt visai izaicinoši - mantas, kas tiek saliktas vietā, jau pēc brīža atkal mētājas pa visu telpu. Un kārtošana sākas no gala. Līdz ar to rodas jautājums - kā izvairīties no šāda apburtā loka? Visa pamatā ir pārdomāta organizēšana, kas paredz pietiekami daudz vietas dažādu mantu uzglabāšanai. Un nākamais solis ir ar šo kārtību iepazīstināt bērnus, lai viņi paši mācītos parūpēties par savām mantām. 

Turpinājumā desmit ieteikumi, kas var noderēt, iekārtojot bērnistabu. 

Ietilpīga kaste mantām 

Viena no lietām, kam ir jābūt katra bērna istabā, ir pietiekami ietilpīga mantu kaste. Tā kā šis ir priekšmets, kas, visticamāk, tiks izmantots vairākus gadus, neizvēlieties pārāk bērnišķīgu dizainu vai kasti, kas neiederas kopējā telpas iekārtojumā. Tā vietā iegādājieties pievilcīgu mantu kasti klasiskā dizainā. Vēlams, lai tā būtu izgatavota no izturīga materiāla, piemēram, koka vai metāla. Iekārtojot telpu, svarīgi domāt par drošību -tas attiecas arī uz šo izstrādājumu. Pārliecinieties, ka kaste bērnam būs pietiekami droša, lai maksimāli samazinātu traumu iespējamību. 

meitene spelejas ar mantu kasti

Mazākiem bērniem rotaļlietu kaste ir piemērota vieta, kur glabāt mīkstās rotaļlietas un lelles. Vēlāk kastes saturs visdrīzāk tiks mainīts - bērns tajā, iespējams, vēlēsies uzglabāt spēles, mākslas piederumus, mūzikas instrumentus, konstruktorus un citus tamlīdzīgus priekšmetus. 


Pietiekami daudz plauktu 

Kad domājam par to, kā iekārtot bērnu istabu, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir mēbeles. Šajā gadījumā noteikti jāpadomā par plauktiem. Neatkarīgi no tā - izvēlaties sekcijas tipa skapīšus ar plauktiem vai plauktus, kas vienkārši piestiprināti pie sienas, parūpējieties, lai to būtu pietiekami daudz. 

plaukti bernu istaba

Turklāt ne vienmēr jāpērk pavisam jaunas mēbeles - bērnistabu lieliski papildinās kāds grāmatplaukts, kas citā telpā vairs nav vajadzīgs. Nokrāsojiet to spilgtākā krāsā un iegūstiet daudz vietas rotaļlietu, grāmatu un citu lietu novietošanai. Noteikti pārliecinieties, ka mēbele ir stabila, piestiprināta pie sienas vai grīdas - maziem bērniem ir vēlme visur uzrāpties, un nenostiprinātas mēbeles var radīt bīstamas situācijas. 


skapisi mantam bernu istaba

Groziņi un kastītes 

Labs risinājums mantu uzglabāšanai ir groziņi un kastītes, ko novietot plauktos. Īpaši tas nepieciešams mazāka vecuma bērniem, turklāt tas ir arī ērts veids, kā uzturēt kārtību telpā. Var izvēlēties caurspīdīgas kastītes, lai bērns uzreiz var redzēt tās saturu. Šādā veidā var uzglabāt mazus priekšmetus, piemēram, LEGO detaļas, pildspalvas, krītiņus, zīmuļus. 

Grozus un kastes ērti var izvietot plauktos - vislabāk, lai tie būtu bērnam ērti pieejami, jo tas rosina gan bērna interesi par grozu saturu, gan arī patstāvību. 

Lielākiem bērniem, iespējams, šāds mantu uzglabāšanas veids vairs nebūs tik aktuāls, bet tik un tā groziņi un kastītes var noderēt rotaslietām un citiem sīkiem izstrādājumiem.