Noderīgi padomi

Kā iekārtot nelielu guļamistabu? Konsultē interjera dizainers

Plaša izvēle guļamistabas mēbelēm
10 08 2021
gaiss interjers maza brunu tonu gulamistaba

Guļamistabu parasti iedomājamies kā atpūtas oāzi, kur var gan atpūsties, gan labi izgulēties. Tomēr, ja mājoklis nav īpaši liels, neliela guļamistaba var radīt neērtības, ja vēlaties to iekārtot gan skaisti, gan lai būtu ērti. Tomēr to patiešām ir iespējams apvienot - Jūs to varēsiet izdarīt, ievērojot dažus interjera dizainera minētos pamatprincipus.

Sekojiet minimālisma idejām

Minimālisma stils ir ideāli piemērots mazai guļamistabai, jo tas koncentrējas uz minimālām mēbelēm, ar plānām detaļām, kas neaizņem vai neapgrūtina telpu. Ieteicams izvēlēties mēbeles ar plānām, smalkām kājiņām bez liekiem dekoru elementiem.

mazas gulamistabas minimalistisks interjers


Jums vajadzētu arī atteikties no nevajadzīgām mēbelēm un citām interjera detaļām, kas tērē vietu. Pirmkārt, šajā istabā jābūt guļamistabas mēbelēm, piemēram, gultai un skapim, un visi atlikušie priekšmeti jāizvēlas atbilstoši brīvajai vietai. Atcerieties, ka vienkārša, atturīga elegance ir panākumu atslēga - tāpēc Jūs vienmēr sasniegsiet labāko rezultātu.

Neatsakieties no sava iecienītā stila

Nevajadzētu pieņemt, ka, iekārtojot nelielu guļamistabu, interjeram vienmēr jābūt blāvam un stingri jābalstās uz noteiktiem noteikumiem. Minimālisma idejas var izmantot neatkarīgi no tā, vai Jums patīk klasisks, moderns vai skandināvu interjers - jebkurš no tiem var būt piemērots Jūsu mājām.

Lai saglabātu savu iecienīto stilu nelielā telpā, to var izdarīt diezgan vienkārši. Piemēram, izvēloties skandināvu stilu, varat izmantot dabiskus materiālus un toņus, kā arī minimālisma mēbeles, kas var būt arī funkcionālas un izskatīties stilīgi.

mazas gulamistabas interjers skandinavu stila


Maksimāli izmantojiet pieejamo vietu

Nelielā telpā katrs centimetrs ir īpaši svarīgs - ja plānojat guļamistabā uzglabāt vairāk priekšmetu, iepriekš jāapsver, kur tos visus uzglabāt. Nelielai telpai ir vērts izvēlēties funkcionālas mēbeles, kurām ir papildu atvilktnes priekšmetu uzglabāšanai. Piemēram: gulta ar ērtu izvelkamu atvilktni vai piekārtiem skapjiem un plauktiem.

mazas gulamistabas funkcionals interjers


Vislabāk, ja izmantojat telpu ne tikai zem gultas, bet arī virs vai pat blakus. Jums vajadzētu arī izmantot visas nišas, kurās noteikti iederēsies vismaz daži atribūti. Neaizmirstiet palodzi - ja Jums ir jānovieto gulta blakus, šis elements var aizstāt arī naktsgaldiņu.

Pievērsiet uzmanību krāsu izvēlei

Iekārtojot nelielu guļamistabu, ir svarīgi arī izvēlēties pareizās krāsas, gaišākos toņos telpa izskatīsies optiski lielāka. Bet Jūs varat arī pievienot dažus spilgtākus toņus, kas atmosfērai piešķirs lielāku vitalitāti. Tās var būt, piemēram, interesantākas krāsas mēbeles vai gultas veļa, taču arī ar to nevajadzētu pārspīlēt.

mazas gulamistabas spilgts interjers