Noderīgi padomi

5 interjera idejas: Skandināvu stils

Plaša izvēle mēbelēm un interjera precēm
11 12 2020
skandinavisko stiliaus dizainas namuose

Pirmkārt un galvenokārt Ziemeļeiropā, skandināvu stila interjeri tagad ir ļoti iecienīti un bieži tiek adaptēti arī dažādās citās pasaules valstīs. Šis dizains, salīdzinot ar mūsdienu klasiku, ļauj jums izveidot ļoti vienkāršu, bet mājīgu un elegantu mājas vidi, kurā vienmēr atgriezīsieties ar baudu. Ja esat nolēmis, ka skandināvu interjera dizaina elementi būs piemēroti arī jūsu mājām, iepazīstieties ar šī stila pamatprincipiem un izmēģiniet dažas viegli pielietojamas idejas. Skandināvu interjera idejas viesistabai ir balstītas uz šādiem aspektiem:

Minimālisms un plašums

Šī stila būtība ir attīstīt jauku un ērtu vidi ar viegli pielietojamiem risinājumiem. Šim nolūkam skandināvu stila mēbelēm parasti tiek izmantotas glītas līnijas, kas arī nodrošina ilgtspējību un ilgu kalpošanas laiku.

minimalistisks dizains sikumos viesistabas minimalistisks dizains minimalisms interjera

Katram priekšmetam ir skaidra vieta un mērķis šādā interjerā: tas ņem vērā telpas lielumu un izmanto tikai pamata aprīkojumu un mēbeles, radot iespaidu par plašumu, tīrību un kārtību.

Dizainieru rekomendācijas

Skandināvu minimālisms rada tīrības un kārtības iespaidu mājās, neapgrūtinot interjeru ar nevajadzīgām lietām. Visbiežāk dominē gaiši toņi, kas optiski palielina istabu, nodrošina telpu, bet daži spilgtāki vai tumšāki aksesuāri bagātina interjeru. 

plasa viesistaba minimalistiska stila


Funkcionalitāte un praktiskums

Lai radītu komfortablu vidi un maksimāli palielinātu jūsu telpu, bieži tiek izmantotas daudzfunkcionālas mēbeles un ierīces. Bet funkcionalitāte ir cieši saistīta ar stilu, radot mājīgu atmosfēru.

praktisks un funkcionals interjers istabas dizaina idejas praktisks dizains majai

Skandināvu interjera dizaina pamati balstās uz praktiskumu un daudzpusību, kas paredzēts, lai mēbeles un mazus priekšmetus padarītu pēc iespējas vienkāršākus un vieglāk apvienojamus, tāpēc daudz mazāk jādomā par izmaiņām.

Dizainieru rekomendācijas

Skandināvu stila interjers ir ne tikai mājīgs, bet arī spēj būt ļoti funkcionāls. Izvēloties mēbeles ar vairāk nekā vienu funkciju, ir iespējams ietaupīt papildu vietu, nodrošināt vairāk iespēju un komforta sajūtu. 

funkcionala un praktiska viesistaba


Neitrāla krāsu palete

Iepriekš minētā daudzpusība ir redzama arī tajos pašos viegli pielāgojamajos toņos, kurus izmanto, lai rotātu skandināvu stila mājas. Bāli zils, maigi pelēks, balts, krēmkrāsas - tie ir tikai daži no populārākajiem toņiem, kurus parasti izmanto, lai izveidotu šo interjeru.

neitrali toni interjera pelekzili toni telpas dizainam neitralu krasu izmantosana interjera

Tā ir taisnība, ka, pieaugot vēlmei mājās ienest vēl lielāku vitalitāti un dzīvīgumu, gaišie, mājīgie toņi tiek apvienoti arī ar bagātīgām krāsām, taču tie gandrīz nekad nekļūst par dominējošo akcentu.

Dizainieru rekomendācijas

Izvēloties neitrālas krāsas interjerā, nebaidieties eksperimentēt, tāpēc ka šie ir toņi, ar kuriem var apvienot pilnīgi visu. Lai neitrālas krāsas neizskatītos blāvas, apvienojiet dažādu krāsu toņus un rakstus, kā arī dažādus materiālus. 

neitralu krasu mebeles


Dabas motīvi

Gan no praktiskuma, gan mājīguma viedokļa, šis interjers ir bagāts ar dabai tuvām detaļām. Tā attīstība bieži ietver dabisko materiālu izmantošanu un izvairīšanos no augiem un dabiski sastopamām ēnām. Dabīgais koks un tā imitācijas ir ļoti populāri.

dabiskas detalas interjera dabas elementi un interjera elementi telpai augi interjera

Runājot par mēbeļu materiāliem, stikls, tērauds un pat tekstilizstrādājumi ir arī izplatīti, nodrošinot mājīgu un siltu mājas vidi.

Dizainieru rekomendācijas

Skandināvu interjers simbolizē mājīgumu un siltumu, jo tas ir radies aukstā klimata krastos, kur ir īpaši vēlams radīt siltu atmosfēru. Tāpēc mēs iesakām interjeros izmantot gan augu motīvus, gan dzīvus augus, kas atdzīvina vidi un nodrošina mājīgumu. 

dabas elementi telpas interjera


Vairāk gaismas

Tā kā skandināvu stils ir radies skarbākās valstīs, kur saule nespīd tik bieži, dabīgā gaisma tiek augstu novērtēta.

vieglas idejas interjeram plasi logi telpas interjera plasa un gaisa viesistaba

Nepārblīvēta telpa uzreiz izskatīsies ietilpīga un gaišāka, ar papildu pūlēm neaizsedzot logus un, kur vien iespējams, izvēlēties pēc iespējas augstāku apgaismojumu no zemes līdz griestiem. Dzīvoklī dzīvojošajiem šo risinājumu ir grūtāk īstenot: šajā gadījumā būtu jānodrošina dabisks apgaismojums.

Dizainieru rekomendācijas

Iekārtojot viesistabu, īpaša uzmanība tiek pievērsta dabiskajām krāsām un apgaismojumam. Priekšrocība ir lieliem logiem, taču ir ļoti svarīgi pievērst lielu uzmanību, izvēloties mākslīgo apgaismojumu, lai būtu pietiekami daudz gaismas - gaismekļi katrā zonā.

spilgts un moderns viesistabas interjers