Noderīgi padomi

Izvēlne

Kā iekārtot guļamistabu pusaudzim

21 06 2021
moderni iekartota gulamistaba pusaudzim

Viens no sarežģītākajiem cilvēka dzīves posmiem ir pusaudža vecums, tādēļ guļamistabas iekārtošana pusaudzim var kļūt par nopietnu pārbaudījumu visai ģimenei. Psihologi neiesaka uzspiest pusaudzim vecāku gribu, bet draudzīgi izvērtēt pusaudža vēlmes un vajadzības, lai kopīgi iekārtotu viegli pārveidojamu un daudzfunkcionālu dzīvojamo telpu.

Guļamistabas remonts

Lai pusaudzis savā privātajā telpā justos labi, svarīga ir sienu krāsu izvēle. Mācību zonā labāk derēs gaišākas krāsas tapetes vai sienu apdares paneļi, jo šajā zonā svarīga ir gaisma. Atpūtas zonai var izvēlēties tumšāku sienu krāsojumu, bet zonā, kur glabāsies pusaudža mantas, ieteicams izvēlēties spilgtākas krāsas, kas izcels pusaudža spilgto personību. 

Labs risinājums ir fototapetes, jo piešķirs telpai individualitāti, kas ir ļoti svarīgi pusaudža vecumā. Tāpat ir jāizvērtē nepieciešamais apgaismojums, lai pareizi izvēlētos apgaismojumam domātās lampas. 

fototapetes pusaudzu istaba


Mēbeles 

Svarīgī arī izvērtēt, kādas mēbeles būs vispiemērotākās. 

Drēbju skapis var būt viens no galvenajiem interjera elementiem pusaudža guļamistabā. Interneta veikalā 220.lv var iegādāties drēbju skapjus dažādām gaumēm un vajadzībām, piemērojot arī tā krāsu guļamistabas interjeram. 

Ja telpa ir neliela, lielisks risinājums ir stūra skapis vai iebūvējamais skapis. Tas ne tikai aizņems maz vietas telpā, bet atļaus istabas saimniekam paslēpt savu garderobi. Izvēli atvieglos mājaslapā esošie filtri, kuros norādīta skapja funkcija:

  • Atvilktnes. Kārtības uzturēšanai guļamistabā vēlams skapis ar atvilktnēm. Ja izvēlaties skapi bez tām, tad nepieciešama vēl viena guļamistabas mēbele – kumode vai skapītis, kur glabāt salokāmās drēbes.
  • Spogulis. Mūsu piedāvājumā ir gan skapji ar spoguli, gan bez tā. Izvēli labāk atstāt paša pusaudža ziņā. Varbūt viņam nepietiek tikai ar šāda veida spoguli un ir vajadzīgs, piemēram, galdiņš ar spoguli. 
  • Materiāls, no kā darināts skapis. Vai tas būs no izgatavots kokskaidu plātnēm, gobelēna, varbūt no masīvkoka, kas gan izmaksās dārgāk, bet būs izturīgāks.
  • Durvis. Drēbju glabāšanai ieteicams skapis ar durvīm. Tāpat jāizvērtē vai skapim būs bīdāmās, vai tekstila durvis, kā arī durvju skaits.
  • Stils – praktisks, moderns vai klasisks. Varbūt skandināvu stila skapis, kura galvenās īpašības ir gaišas krāsas, minimālisma dizains un praktiska funkcionalitāte?
  • Skapja izmēri – platums, augstums, dziļums. 
  • Preču zīme.

pusaudzu istabas interjers meitenei

Gultas un matrači

Gultas izvēle ir ļoti atbildīgs process, jo izvēloties gultu, jāņem vērā gan telpas platība, gan pusaudža augšanas process. Vispirms jāizvērtē – tā būs parasta gulta vai salokāma gulta.

  • Gulta ar veļas glabāšanas kasti derēs kā risinājums kārtības uzturēšanai guļamistabā.
  • Salokāmā jeb sienas gulta neaizņems daudz vietas, tomēr, ņemot vērā pusaudža mainīgās vajadzības, tas ne vienmēr var būt labākais risinājums. Lai atbrīvotu vietu telpā, tā ir regulāri jāsaloka, bet aizrautīgam pusaudzim tas ne vienmēr var izdoties.
  • Tāpat jāizvēlas pareizais gultas izmērs, gulta ar matraci vai bez tā, kā arī krāsa, kas iekļausies guļamistabas interjerā. 

Ja izvēlaties gultu bez matrača, tad nākamais solis ir matrača veiksmīga izvēle. Šobrīd pieejami dažāda tipa bērnu matrači, tādēļ jāizvērtē matrača tips, cietības līmenis, augstums, matrača pārvalka funkcionalitāte, kā arī var pievērst uzmanību preču zīmei, t.i., zīmolam.

Galvenais, lai pusaudzis savā gultā justos ērti, omulīgi un varētu labi izgulēties!

stiliga pusaudzu istaba

gaisa istaba pusaudzim

gultas pusaudzu istaba

Mitruma savācējs

Ja guļamistabā ir mitrs gaiss, tad nepieciešams arī gaisa sausinātājs vai mitruma absorbētājs, kas neļaus veidoties pelējumam. Gaisa kvalitāte ir svarīga ikvienam cilvēkam, bet pusaudža vecumā tas ir ļoti svarīgi. 


Izvēloties gaisa sausinātāju uzmanīgi jāiepazīstas ar informāciju par preci. Galvenais, ko vajadzētu ņemt vērā, ir preces aprakstā norādītais telpas lielums, kam gaisa sausinātājs paredzēts. Trokšņa līmenis, kas ļaus pusaudzim labi izgulēties. Protams, svarīga ir arī krāsa, kas iekļausies kopējā dizainā. 

Mitruma savācējs būs lētāks variants, kas arī spēs savākt lieko mitrumu, neatstājot ietekmi uz pusaudža veselību. Mūsu piedāvājumā ir arī mitruma absorbētāji ar dažādām smaržām un aromātiem. Der padomāt vai viens aromāta veids pusaudzim ātri neapniks. Tas var radīt papildus izdevumus, ja drīz vien jāiegādājas jauns mitruma absorbētājs, šoreiz jau bez aromāta.

Izvēlieties pusaudža guļamistabai vajadzīgās preces interneta veikalā 220.lv. Vēlam patīkamu un veiksmīgu iepirkšanos kopā ar Jūsu pusaudzi!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?