Noderīgi padomi

Kā izplānot perfektu laivu braucienu?

Plaša izvēle tūirisma piederumiem
15 05 2020
gimene dodas brauciena ar laivu

Vai esat nolēmis pilnvērtīgi izbaudīt siltos laikapstākļus un doties laivu braucienā? Iztēlojoties gaidāmo braucienu, Jūsu prātā kā filma redzamas dažādas ainas – gan priecīgas, gan ne tik priecīgas? Ja pirms došanās laivu braucienā veiksiet nelielus plānošanas darbus, varēsiet gūt garantiju, ka tam visam būs laimīgas beigas. 

Vēlamies Jums palīdzēt, tādēļ esam sagatavojuši dažus ieteikumus, lai Jūsu brauciens būtu perfekts un vairāk līdzinātos “Love Boat” un mazāk - “Titānikam”.

Uzmanīgi izvēlieties galamērķi

Šī, iespējams, ir sarežģītākā izvēle, kas Jums būs jāizdara, pirms dosieties laivu braucienā. Pārsteidzoši, ka ļoti daudzi kļūdās, izvēloties galamērķi. Kļūdas tiek pieļautas tādēļ, ka vairums cilvēku plānošanas procesā kļūst nereālistiski, mēdz fantazēt un tādējādi diemžēl pārvērtē laivas un arī paši savas iespējas. 

Piemēram, vienmēr apdomājiet attālumu, kuru veiksiet, un tad apdomājiet no tā izrietošos jautājumus - vai laiva ir tehniski spējīga veikt šo attālumu, vai Jūs pārlieku nepiekusīsiet, veicot šo attālumu, vai galamērķī būs laivu piestātne?

Apdomājiet pārtikas rezerves

Šis ir ļoti svarīgs punkts, jo laivu brauciena laikā diez vai plānota apstāšanās vieta, kur iepirkties vai paēst. Pirms brauciena nopietni jāapdomā pārtikas rezerves – cik bieži ēdīsiet, ko ēdīsiet, pat kur ēdīsiet. 

Šajā ziņā neesiet pieticīgs, jo pietiekami daudz pārtikas un tīra ūdens ir viena no galvenajām, ja pat ne galvenā laivu brauciena nepieciešamība. Statistika liecina, ka lielākā daļa cilvēku kopējās nastas dēļ izvēlas ņemt līdzi minimālus pārtikas un dzeramā ūdens krājumus, un visbiežāk tā ir rupja kļūda, jo kādā mirklī tas viss sāk trūkt.

Esiet gatavs dažādiem negadījumiem

Lai laivu brauciens nepārvērstos neveiksmīgā braucienā, kurā visi dalībnieki ir nelaimīgi, dusmīgi un/vai satraumēti, Jums jābūt gatavam arī neparedzamām situācijām un dažādiem negadījumiem. Labākais veids, kā to izdarīt, papildus pietiekamam pārtikas un ūdens daudzumam, ir sagatavot pirmās palīdzības komplektu. 

Pirmās palīdzības komplektā ir viss, kas jums nepieciešams, ja Jūs nejauši traumējaties, tādēļ tā ir viena no galvenajām nepieciešamībām, dodoties ceļā. Laivu braucienā tas ir īpaši svarīgi, jo vajadzības gadījumā nav iespējas tūlītēji nokļūt traumpunktā.

Pārliecinieties par piemērotiem laikapstākļiem

Laikapstākļi tiešā veidā ietekmē jebkuru laivu braucienu. Ja, plānojot savu laivu braucienu, redzat, ka izvēlētās dienas būs saulainas, noteikti jutīsieties droši, lai dotos ceļā, taču, ja dienu sola lietainu un vējainu, noteikti vēlēsieties pārplānot savu braucienu. 

Ņemiet vērā – laikapstākļu prognozes ļoti strauji mainās, tādēļ pārbaudiet izvēlētās dienas vairākkārt. Iespējams, ka prognozē sola lietu, taču realitātē spīd saule, tādēļ šajā ziņā nebaidieties nedaudz riskēt. Pat šķietami trauslas labākās gumijas laivas ir spējīgas izturēt lielu vēju un viļņus, un iespējams, tieši šāds piedzīvojums Jums ir nepieciešams!

Neaizmirstiet par piemērotu apģērbu

Pirms brauciena pārliecinieties, ka Jums ir viss, kas nepieciešams, atrodoties uz upes, tai skaitā arī piemērots apģērbs. Noteikti sagatavojieties nelabvēlīgo laika apstākļu izmaiņām, īpaši lielākās ūdenstilpnēs. Parūpējieties par papildu apģērba kārtām vēsākam laikam, taču nepārspīlējiet - ņemiet līdzi vējjaku vai lietusmēteli. 

Pat, ja laika ziņas vēsta, ka būs vēss, ja ceļosiet vasarā, noteikti parūpējieties arī par pietiekami daudz apģērba, kas piemērots siltam laikam, lai Jums būtu ērti, ja laiks ir pārsteidzoši karsts. Pārliecinieties arī, vai Jums ir piemērots apģērbs, lai nodotos ūdens priekiem, jo kurš gan, dodoties laivu braucienā, neizbauda patīkamu peldi?

Pārliecinieties par laivas tehnisko stāvokli

Laivas tehniskais stāvoklis viennozīmīgi ir laivu brauciena galvenā sastāvdaļa – diez vai Jūs vēlaties brauciena laikā pēkšņi saprast, ka nekur tālu vairs netiksiet. “Gudrie laivotāji” katru gadu veic laivas pavasara tehnisko apkopi, lai sagatavotu to aktīvajai sezonai. 

Ja Jūs esat izlēmis doties laivu braucienā, taču neesat veicis tik svarīgo pavasara apkopi, noteikti laicīgi pārliecinieties par laivas tehnisko stāvokli un vajadzības gadījumā ieplānojiet remonta darbus. Īpaši svarīgi tas ir piepūšamās laivas gadījumā, jo tām nepieciešama rūpīgāka sagatavošana.

Ja Jūsu kontrolsaraksts ir aizpildīts un ir pienācis laiks doties ceļā, neaizmirstiet, kādēļ dodaties ceļā – kāds ir Jūsu mērķis? Pavadiet lielisku laiku, nodrošiniet brīnišķīgas atmiņas un noteikti radiet lieliskus stāstus, ko stāstīt, kad atgriezīsieties mājās. 

Esiet radošs – ja tomēr gadās kāda ķibele, jebkuru situāciju iespējams atrisināt ar mieru un nedaudz izdomas! Vēlam veiksmi!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.