Noderīgi padomi

Kā izvēlēties auto videoreģistratoru?

Plaša izvēle videoreģistratoriem
08 04 2020
videoregistrators ar stiprinajumu vejstiklam

Mūsdienās daudziem cilvēkiem ir pieejams videoreģistrators, jo tā ir ierīce, kas palīdz nodrošināt drošību, mieru un dažreiz vienkārši uzņemt interesantus un skaistus kadrus, vadot automašīnu. Tomēr šī nav tik veca tehnoloģija, tāpēc cilvēki joprojām nezina, kā pareizi izvēlēties šādu ierīci. Mēs, 220.lv eksperti, palīdzēsim jums to izdarīt.

Noslēpumainie videoreģistratori - kam tie ir paredzēti?

Videoreģistratora nosaukums jau runā pats par sevi. Tie ir paredzēti, lai reģistrētu satiksmi uz ceļa, un, lai arī tas nav preventīvs pasākums drošības garantēšanai, ļoti bieži tiek izmantots dažādu ceļu negadījumu risināšanai. Videoreģistratori parasti tiek uzstādīti tuvu atpakaļskata spogulim un lieliski uztver priekšējo attēlu. Tāpēc strīdīga satiksmes negadījuma gadījumā galvenais palīgs vainīgā atrašanā var būt reģistratora veiktais ieraksts.

Turklāt videoreģistratori (atkarībā no modeļa un iestatījumiem) uztver attēlu ne tikai tad, kad automašīna tiek iedarbināta, bet arī tad, kad tā stāv. Šādi reģistratori būtu lieliski tiem, kas automašīnas tur pie neaizsargātām daudzdzīvokļu ēkām - ja no rīta atrodat sabojātu automašīnu, būs skaidrs, kurš vainīgs. Videoieraksti darbojas arī kā disciplinārsods. Braucot ar transportlīdzekli ar funkcionējošu videoreģistratoru, ir iespējams reģistrēt citu ceļu satiksmes dalībnieku izdarītus pārkāpumus un vēlāk vizuālu informāciju par tiem nodot ceļu policijai, kas neapšaubāmi parūpēsies par nedisciplinētu autovadītāju brīdināšanu.

Kāpēc nevajadzētu izvēlēties alternatīvas?

Pirmkārt, runāsim par alternatīvām, kuras cilvēki dažreiz izvēlas saglabāt. Jums jāsāk ar to, ka nekādā gadījumā nelietojiet tālruni kā videoreģistratoru tikai tāpēc, ka vasarā saule un karstums var nopietni sabojāt tālruņa akumulatora darbības laiku.

Turklāt jūs nevarēsiet savā telefonā uzglabāt tik daudz materiālu, un, ja telefons būs jāizmanto navigācijas vajadzībām, jūs to nevarēsiet darīt vai nāksies upurēt videoreģistratora funkciju un, protams, savu drošību. Galu galā videoreģistratori ir pasargāti no satricinājumiem, tos var pieslēgt tieši pie automašīnas akumulatora, tāpēc jebkura negadījuma gadījumā videoreģistratoru uzņemtajam materiālam ir daudz lielākas iespējas “izdzīvot”.

Kā izvēlēties videoreģistratoru?

Lai iegūtu labāko videoreģistratoru automašīnai, jums jāizvērtē dažas svarīgas nianses.

Attēla kvalitāte

Pērkot videoreģistratoru, pievērsiet uzmanību tā uzņemtā video detaļām un kadru skaitam sekundē. Mēs iesakām iegādāties reģistratratoru 1080p ar 30 kadriem sekundē. Jā, 720p var būt piemērots, taču 1080p modeļu cena jau nav daudz augstāka. Apsveriet arī rezolūciju. Izvairieties no VGA modeļiem, lai redzētu automašīnu numurus un citu svarīgu informāciju. Šādos gadījumos ieteicams izvēlēties vismaz HD (1280x720) kvalitātes ierīces. Full HD (1920x1080) izšķirtspēja nodrošinās vēl asākus attēlus, un, lai iegūtu maksimāli smalkas detaļas, izvēlieties Super HD (2304x1296) modeļus.

Ja bieži braucat diennakts tumšajā laikā, ieteicams iegādāties modeli ar nakts redzamības režīmu. Šis režīms ir pieejams daudziem jaunākajiem videoreģistratoriem, taču tikai tiešsaistes atsauksmes bieži var palīdzēt noteikt, vai kvalitāte jums būs piemērota.

Skata leņķis

Šis parametrs nosaka, cik plašs attēls tiks ierakstīts. Jo lielāks leņķis, jo vairāk informācijas var aptvert. Vislabāk ir izvēlēties vismaz 120 grādu leņķi - tad būs iespējams uztvert darbību uz apmales. Tomēr jums jāzina, ka fotografēšana ar plašāku leņķi pasliktina attēla kvalitāti. Ražotāji bieži norāda maksimālo izšķirtspēju mazākā skata leņķī, un, fotografējot plašāk, kvalitāte ievērojami pazeminās. Šo informāciju atradīsiet produktu aprakstos - noteikti pievērsiet tam uzmanību.


Videoreģistratora piestiprināšanas metode

Ir vairākas atšķirīgas šo ierīču pievienošanas iespējas:

  • Ar vakuuma turētāju. Izmantojot šo opciju, ierīci varat viegli pieslēgt un atslēgt, ļaujot mainīt tās atrašanās vietu jebkurā laikā. Tomēr, ja ceļš ir īpaši bedrains, tas var atvairīt spēcīgas vibrācijas.
  • Līmlente. Šī ir gandrīz spēcīgākā stiprināšanas metode, kas nodrošinās pilnīgu stabilitāti. Tomēr jūs to tik viegli nepārvietosiet uz citu vietu, tāpēc jums tā būs uzreiz jānoņem.
  • Piestiprināšana pie spoguļa. Šāda veida videoreģistrators tiek piestiprināts pie automašīnas spoguļa un to var viegli nomainīt. Tie netraucē attēlu un nepievērš uzmanību, padarot tos par īpaši ērtiem. Ieslēdzot šo ierīci, spogulī redzēsiet ekrānu.

Videoreģistratora izmērs

Videoreģistratora izmērs var būt kritisks parametrs, veicot izvēli. Daži modeļi ir ārkārtīgi mazi un gandrīz nemanāmi, bet daži videoreģistratori ir vienkārši milzīgi un tos vienkārši nav iespējams noslēpt. Daudzos gadījumos tam nevajadzētu piešķirt lielu nozīmi, bet, ja jūs braucat ar sporta vai cita veida mazu automašīnu ar diezgan mazu vējstiklu, liels videoreģistrators var būt patiešām kaitinošs. Tiesa, lieli videoreģistratori, kurus var pamanīt ikviens, var padarīt apkārtējos autovadītājus uz ceļa izturēties mierīgāk un pieklājīgāk.

Atmiņas ietilpība

Jo lielāka ir videoreģistratora atmiņa, jo retāk jums būs jāpārliecinās, vai ar to pietiek ierakstīšanai. Tiesa, dažiem to modeļiem ir maza vai vispār nav iekšējās atmiņas, jo video ierakstīšanai tiek izmantotas ārējās atmiņas kartes. Pēc tam jāņem vērā maksimālā pieejamā jauda.

Ekrāns - vajadzīgs vai nē?

Dažiem videoreģistratoriem ir ekrāns, citiem nav. Ekrāns videoreģistratorā ir nepieciešams tikai tad, ja vēlaties ietaupīt laiku, lai mainītu reģistratora iestatījumus, vai ja vēlaties tos mainīt diezgan bieži. No otras puses, videoreģistratora iestatīšana parasti ir vienreizējs process, reģistratora ekrāns dažreiz var novērst jūs no ceļa, šādi reģistratori arī maksā vairāk, un tos ir nedaudz grūtāk uzstādīt. Tāpēc padomājiet, vai tiešām automašīnā ir vajadzīgs vēl viens ekrāns?


Funkcijas, kas atvieglo dzīvi, bet nav tās būtiskākās

Tāpat kā jebkuru citu ierīci, tiešsaistē varat pasūtīt arī videoreģistratoru ar daudzām progresīvām tehnoloģijām. Vai jums to vajag? Mēs īsi apspriedīsim katru no šīm funkcijām.

  • GPS – videoreģistratorā esošais GPS uztvērējs ļauj ierakstīt koordinātas un braukšanas ātrumu. Tas var būt noderīgi ne tikai starpgadījumu laikā, bet arī tad, ja citi cilvēki izmanto jūsu automašīnu un jūs vēlaties zināt, vai viņi patiešām nepārsniedz ātrumu.
  • Kustības detektors - ja jūs baidāties no vandālisma, varat iegādāties reģistratoru ar kustības detektoru, kas automātiski sāks ierakstīšanu naktī, ja kāds tuvojas jūsu automašīnai. Šī funkcija dažreiz var būt kaitinoša, bet dažreiz īpaši noderīga.
  • Iekšējais akumulators - parasti videoierakstus vienkārši savieno ar automašīnas enerģijas avotu, bet dažām ierīcēm ir iekšējs akumulators, kas ļauj kamerai darboties bez ārēja enerģijas avota. Tas var būt noderīgi, ja vēlaties uzraudzīt attēlu, kad nebraucat, un uztraucaties par automašīnas akumulatora iztukšošanu.
  • Spēka un sadursmes sensori - spēka sensori dažos gadījumos var būt patiešām noderīgi. Parasti videoreģistratori reģistrē datus, izmantojot cikla paņēmienu - kad atmiņas kartē beidzas vieta, dati tiek atkārtoti ierakstīti atmiņas kartes vecāko datu vietā. Tomēr spēka un sadursmes sensori varētu nodrošināt jūsu video drošību un novērst datu pārrakstīšanu.

Vienas vai divu daļu videoreģistratori?

Vienam no pēdējiem lēmumiem, izvēloties videreģistratoru, vajadzētu būt kameru skaita izvēlei. Dažiem videoreģistratoriem ir divas daļas, bet daudziem - tikai viena. Daudzi negadījumi notiek tieši pie automašīnas, šāda materiāla glabāšanai ir nepieciešams mazāk vietas, un reģistratori, kuriem ir tikai viena kamera, maksā mazāk. Tomēr, ja kaut kas notiek aiz automašīnas, jūs to neuzņemsiet ar vienu kameru. Tam ir izstrādāti divu daļu reģistratori - tie ir dārgāki, taču nodrošina jūsu drošību gan aizmugurē, gan priekšā. Tomēr paturiet prātā, ka šāda veida ierīces ir dārgākas un tās būs daudz grūtāk uzstādīt automašīnā.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
19 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?