Noderīgi padomi

Kā izvēlēties dīvānu-gultu?

Dīvānu liela izvēle
14 08 2019
jauna sieviete erti sez uz divana-gultas

Dīvāngultas ir vienas no vispraktiskākajām mēbelēm, kas ir lieliski piemērotas tiem, kas vēlas izveidot funkcionālāku dzīves telpu vai ietaupīt vietu savās vai jauniešu istabās. Vēl ir daudz citu iespēju, ko pielāgot, taču jebkurā gadījumā jums būs jāiepazīstas ar plašo šo mēbeļu sortimenta piedāvājumu - pareizo variantu atradīsiet tikai tad, ja apsvērsiet dažus galvenos aspektus.

Dīvānugultu veidi

Dīvāngultas tips ir atkarīgs no tā, kā to var izklāt. Izšķir šādus galvenos veidus:

 • Parasti izklājama dīvāngulta. Tās ir tradicionālās mēbeles, kas izskatās kā klasisks dīvāns, bet, izklāti, rada plašu guļvietu. Ir daudz stilīgu izvēles iespēju, piemēram, vienkāršas dīvāngultas, kas sastāv tikai no dažām detaļām, un masīvākas mēbeles, kurām ir pamatne vai veļas kaste.

 • Izvelkams krēsls - dīvāns. Šis ir nedaudz platāks atzveltnes krēsls (parasti paredzēts vismaz diviem cilvēkiem), kur guļošā daļa nevis ir izklājama, bet izvelkama. Tā rezultātā guļvieta ir nedaudz zemāka, bet tas neietekmē komfortu. Šis mēbeļu tips iepriecina ar savu kompakto izmēru - to kā papildu vai galveno guļvietu var uzstādīt pat ļoti mazā telpā.

 • Vienvietīga dīvāngulta. Mēs esam pieraduši redzēt šādas mēbeles jauniešu istabās, taču šāda veida dīvānu var izmantot arī viesistabā. Pamatā šāda veida mēbelēs var gulēt bez to izklāšanas (tas ir īpaši noderīgi mazākās telpās), taču dažiem modeļiem ir izvelkamie elementi, kas šos dīvānus pārvērš par divvietīgām gultām.

Iekšējie un ārējie materiāli

Izvēloties uzticamu dīvāngultu, jums jāpievērš uzmanība materiālam -  gan pildījumam, gan pārklājuma. Domājot par dīvāngultas pildvielu, jūs pamanīsiet divas izplatītākās iespējas - poliuretāna putas (putas) un dūnu vai spalvu. Kā jūs varētu gaidīt, otrā iespēja būs mīkstāka un dažiem - ērtāka, taču šādām dīvāngultām būs grūtāk saglabāt sākotnējo stāvokli, un tās būs pastāvīgi jāremontē. Turklāt šādas mēbeles nebūs piemērotas cilvēkiem ar alerģiju. Tikmēr dīvāni, kas izgatavoti no poliuretāna putu polsterējuma, būs nedaudz cietāki, bet, kad jūs piecelsieties, mēbele atgriezīsies sākotnējā stāvoklī. Šis materiāls tiek izmantots arī matraču ražošanā, tāpēc jūs gulēsiet diezgan ērti.

Visizplatītākie dīvāngultu pārklājumu veidi ir:

 • Audums. Šādas mīkstās dīvāngultas būs ilgtspējīgas, unikālas un stilīgas. Daudzi apgalvo, ka uz šādām mēbelēm ir ērti sēdēt, taču, lai saglabātu to izturību, būs nepieciešams pielikt nedaudz pūļu: ik pa laikam dīvānu nepieciešams tīrīt vai izsūkt ar putekļusūcēju, kā arī izvairīties no šķidriem traipiem un tiešiem saules stariem.

 • Mākslīgā āda. Šie dīvāni ļaus jums attīstīt greznu stilu guļamistabā, bet par šādām mēbelēm jūs samaksāsiet mazāk nekā par īstu ādu. Šādas mēbeles būs izturīgas (būs nepieciešams daudz pūļu, lai tās sabojātu) un nepakļausies saules vai ūdens iedarbībai. Tomēr jāņem vērā, ka šīs dīvāngultas “neelpo”, tāpēc karstās naktīs jums var būt zināms diskomforts.

 • Velūrs. Tas ir ļoti mīksts, samtam līdzīgs audums, ko raksturo arī īpaši pievilcīgs estētiskais izskats, ko īpaši labi atspoguļo interesantākas mēbeļu formas. Šī apdare būs arī diezgan praktiska: tā neizraisa alerģiju, neuzkrāj putekļus vai mādzīvnieku spalvas. Tomēr, lai arī ar netīrumiem būs viegli tikt galā, lielāki traipi var kļūt necaurlaidīgi un neiztīrāmi - tieši tāpēc dīvāns ir jāaizsargā no šķidrumiem.

Dīvāngultas mērķis

Ieteicams izvēlēties šo mēbeļu veidu atkarībā no tā, kur jūs to visbiežāk lietosiet - neatkarīgi no tā, vai tas tiks izmantots kā dīvāns vai gulta. Tas arī ietekmēs galvenos atlases kritērijus.

Dīvāngulta neregulārai gulēšanai

Ja jums ir dīvāngulta, ko galvenokārt izmantojat sēdēšanai un tikai dažreiz šo mēbeli pārvēršat par nakšņošanas vietu, jums būtu jāpievērš uzmanība šādām niansēm:

 • Izmērs. Uzziniet, cik daudz vietas šī mēbele var nodrošināt, taču noteikti pievērsiet uzmanību tam, cik daudz vietas tā aizņems, kad tā tiks izklāta vai izvilkta, pretējā gadījumā jūs nevarēsiet izmantot šo funkciju.
 • Vietas pielāgošana. Ja dīvāngulta tiks reti izmantota, jūs, visticamāk, novietosiet to viesistabā - pārliecinieties, vai tā lieliski iekļausies jūsu jau izlolotajā interjerā. Šo mēbeļu izvēles iespējas ir satriecošas, tāpēc jūs vienmēr atradīsiet sev piemērotāko variantu.
 • Cena. Ja jūs katru vakaru negulēsiet uz šīs mēbeles, ir vērts vairāk ieguldīt izskatā vai kvalitātē, nevis komfortā. Nosakiet savu budžetu un meklējiet vislabāko cenas un funkcionalitātes attiecību - intermetveikalā 220.lv jūs atradīsiet daudz dīvāngultu par pievilcīgām cenām. 

Dīvāngulta ikdienas miegam

Ja jūs nolemjat izmantot šo mēbeli kā gultu katru vakaru, papildus iepriekšminētajiem kritērijiem, jums jāapsver arī šādi aspekti: 

 • Matracis. Tas, iespējams, ir galvenais aspekts, kas noteiks jūsu atpūtas kvalitāti. Šis risinājums ir ļoti individuāls, jo katram veidam ir savas priekšrocības. Piemēram, ļoti bieži porolona matracis dīvāngultām nodrošinās atbilstošu atbalstu mugurkaulam, un kabatas vai Bonnell atsperes pielāgosies dažādiem laika apstākļiem. Dažām dīvāngultām ir arī citas iespējas: pārliecinieties, ka tas ir tieši tas, ko vēlaties savai jaunajai gultai.


 • Ērts salikšanas mehānisms. Jums katru dienu vajadzēs izvilkt vai izklāt guļamvietu, tāpēc pārliecinieties, ka tā ir ērta un dīvāngultas detaļas nesaskrāpēs jūsu grīdu (tas var notikt ar mēbelēm, kas ir izvelkamas un ar ritentiņu mehānismu). Protams, šādos gadījumos jebko var novietot uz zemes, bet, ja jūs novērtējat komfortu, jūs varat uzreiz iegādāties mēbeles ar automatizētu saliekamo mehānismu, kas ievērojami atvieglos jūsu ikdienas gaitas.


 • Gultas veļas kaste. Izvēles iespēja, bet ļoti ērts dīvāngultas piederums, kas nodrošinās papildu vietu veļas uzglabāšanai un nodrošinās, ka jums nebūs nekur jādodas pakaļ gultas veļai, lai dienas beigās saklātu savu guļvietu.