Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gāzes katlu?

Plaša izvēle apkures katliem un akumulācijas tvertnēm
01 04 2020
gazes katls tiek izmantots majas

Mūsdienās mums ir pietiekami plaša dažādu apkures katlu izvēle, tāpēc mēs paši varam izlemt, kāda veida apkuri iekārtot savās mājās. Tomēr, ja Jūsu māja tiek apgādāta ar dabasgāzi, daudzi ilgi nedomā un nolemj iegādāties gāzes katlu. Šādam strauji augošam risinājumam ir diezgan stabils priekšrocību kopums – viss, kas Jums ir jāizdara, ir jāizvēlas pareizo modeli. Mēs iesakām labāk izprast šo ierīču darbību un izanalizēt aspektus, kas ir ļoti svarīgi, apsverot, kuri gāzes katli ir vislabākie.

Kā darbojas gāzes katli?

Vispirms būtu jāpiemin, ka šoreiz koncentrēsimies uz kondensācijas gāzes apkures katliem. Vienkāršāko katlu modeļu, saskaņā ar Eiropas direktīvām, kas tika apstiprinātas 2015. gadā, ražošana bija jāpārtrauc. Taču kondensācijas katli ir vēl modernāki – tie sniedz iespēju iegūt papildu siltumu. Sadegot dabasgāzei, veidojas ūdens tvaiki un notiek kondensācija, un šī procesa laikā atbrīvotā enerģija nonāk atpakaļ apkures sistēmā. Tiesa, kondensāts veidojās tikai tad, kad temperatūra nokrīt zemāk par „rasas punktu“, kas var sasniegt pat 50 grādus. Šāds gāzes katls patērē daudz mazāk gāzes nekā parastais, taču iegūtais no tiem siltuma daudzums ir līdzīgs, tāpēc Jums sanāks ievērojami ietaupīt.

Mājas apkure ar gāzi: kāda ir tās priekšrocības?

Papildus iepriekšminētajām priekšrocībām, gāzes katli var piedāvāt arī šīs:

  • Augsts efektivitātes koeficients. Kaut arī faktiskās iespējas ir atkarīgas no konkrētā modeļa, bieži saka, ka šis kondensācijas gāzes katla indikators var sasniegt pat 110 procentus. Ļoti bieži rodas jautājumi, cik maksā gāzes apkure. Lai gan salīdzinājumā ar cietā kurināmā katliem, gāzes katls noteikti nav lētākais variants, konkrētā cena ir atkarīga no Jūsu personīgajām vajadzībām, un, protams, no dabasgāzes cenas. Taču būtībā tā ir pietiekami optimāla izvēle.
  • Vienkārša apkope. Kad šī sistēma ir ierīkota, Jums nevajadzēs to tīrīt vai bieži par to rūpēties, tāpēc Jūs ilgtermiņā vienkārši aizmirsīsiet par tās esamību.
  • Komforts. Nav jāuztraucas par cietā kurināmā (malka, ogles utt.) uzglābāšanu – šī ierīce noteikti pārsteigs Jūs ar savu ērtību.
  • Uzticamība. Lai arī daudziem var šķist pretēji, mūsdienās pārdotie gāzes katli ir pilnīgi droši. Šīs ierīces ir aprīkotas ar dažādiem drošinātājiem, kuri - spiediena problēmu gadījumā, elektrības vai citas darbības nianšu dēļ, vienkārši izslēdz katlu.
  • Nelielas investīcijas ierīcēs. Gāzes katli ir pietiekami lēti, tāpēc šīs sistēmas uzstādīšana neradīs lielas izmaksas. Tiesa, kondensācijas modeļi ir nedaudz dārgāki, taču, salīdzinot to efektivitāti, šīs investīcijas atmaksājas ļoti ātri.

Kurš gāzes katls ir vislabākais?

Ja Jūs nolemjat iegādāties šāda veida ierīci, vajadzētu tuvāk iepazīties ar informāciju, kādas tad ir gāzes katlu atšķirības:

  • Ūdens sagatavošanas metode. Gāzes katli var uzsildīt ūdeni momentāli, vai arī tiem medz būt īpaša, brīvi stāvoša vai integrēta uzglabāšanas tvertne. Pirmā tipa ierīces ir vieglākas un ātrāk uzstādāmas, tomēr ūdens novadīšana vairākās vietās vienlaikus var nedaudz samazināt ūdens spiedienu. Tajā paša laikā, katli ar atsevišķām tvertnēm ir daudz masīvāki (tos parasti ierīko atsevišķā katlu telpā), taču tad ar ūdens spiedienu nebūs nekādu problēmu. Šāds gāzes katls ir piemērots lielākām mājām ar augstākām ūdens patēriņa prasībām. Ir ļoti svarīgi pareizi izvēlēties apsildāmā ūdens tvertni, pretējā gadījumā tā resursi var tikt ātri iztērēti vējā.

  • Piekarāmi vai brīvi stāvoši. Piekarāmiem gāzes katliem ir mazāks izmērs, tie ir vieglāki un bieži vien – ne tik jaudīgi. Tikmēr brīvi stāvoši modeļi parasti tiek uzstādāmi ar atsevišķu tvertni karstā ūdens uzsildīšanai, tāpēc kopējā ierīces masa kļust pārāk liela, lai to būtu iespējams piestiprināt pie sienas.
  • Jauda. Lai precīzi aprēķinātu nepieciešamo jaudu, ir jānovērtē mājas stāvoklis, katla mērķis (vai tas ir nepieciešams tikai apkurei vai karstam ūdenim) un apsildāmo telpu platība. Tomēr ir iespējams veikt provizoriskus aprēķinus. Ja māja ir jaunbūve, reiziniet apsildāmās platības kvadrātmetrus ar 0,08 kW, bet, ja māja ir diezgan paveca - ar 0,1 kW.
  • Siltummaiņa materiāls. Alumīnija sakausējuma (ar silīciju) siltummaiņi ir jutīgāki pret piesārņojumu, tāpēc to apkopei ir jāpievērš lielāka uzmanība. Nerūsējošā tērauda izstrādājumiem ir gludāka virsma, tādēļ kondensāts šo piesārņojumu daudz vieglāk nomazgā.
  • Ērta vadība. Lai gan arī tas nav nepieciešams, modernāka katla vadības sistēma nodrošina vēl lielāku komfortu un ļauj izmēģināt vairāk dažādu funkciju vai lietojumprogrammu.

Ņemot vērā visus šos aspektus, Jūs viegli varēsiet izvēlēties, kurš gāzes katls ir piemērots tieši Jūsu mājai. Tā ir videi draudzīga un efektīva mājas apkure, kas nodrošinās vairāk nekā vienu priekšrocību – pārliecinieties par to paši!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.