Noderīgi padomi

Kā izvēlēties īsto izlietnes materiālu, formu un izmēru?

Plaša izvēle izlietnēm vannas istabai
25 11 2019
apala izlietne vannasistaba

Ne vannas istaba, ne virtuve vairs nav iedomājama bez izlietnes. Strap daudzajiem modeļiem un krāsām apjuks ne viens vien cilvēks, kuram šobrīd ir aktuāli atrast pašu piemērotāko izlietni virtuvei vai vannas istabai. Tomēr ne krāsa vai modelis ir noteicošais izvēles izdarīšanā. Lai atrastu tādu izlietni, kas atbilst arī paša saimnieka vajadzībām, kā arī ir pieskaņota pārējam virtuves iekārtojumam un dizainam, jāņem vērā gan izlietnes izmērs, materiāls un forma. 

Raksta turpinājumā atradīsiet vairākus vērtīgus padomus, kas novedīs Jūs pie pareizās izvēles izdarīšanas.

Izlietnes izmērs 

Lielākoties izlietnes tiek pieskaņotas virtuves skapīšiem un to izmēriem. Veikalos visbiežāk varēsiet atrast izlietnes skapīšus, kuru platuma izmēri ir 60, 80, 90 vai 120 centimetri. 

Ļoti retos gadījumos varēsiet atrast 45 centimetru platus skapīšus. Lai viss izdotos kā iecerēts, Jums ir nepieciešams izvēlēties tik lielu izlietni, lai tā bez problēmām varētu ietilpt starp skapīša sānu sieniņām. Vislabākajā variantā izvēlieties tādu izlietni, kas ir par 10 vai 20 centimetriem šaurāka nekā pats skapītis, kurā tā tiks ievietota. Tādējādi starp izlietni un skapīti paliks brīva vieta, ko varēsiet izmantot citām vajadzībām.

Izlietņu dziļumi ir dažādi. Parasti tie tiek piedāvāti sākot no 17 līdz 20 centimetriem. Ja Jūsu virtuvē lielākoties tiek izmantoti lieli katli un pannas, tad labāk būs izvēlēties dziļāku izlietni. Taču tad jāņem vērā, ka, mazgājot traukus vai virtuves piederumus, Jums būs vairāk jānoliecas.

Izlietnes vannas istabai:


Izlietnes virtuvei:


Izlietnes forma

Iebūvējamās izlietnes lielākoties tiek iestrādatas ārējā kontūrā, kurai ir taisnstūra forma. Šādu formu ir visvieglāk iebūvēt darba virsmā. Pati izlietnes forma var būt gan taisnstūra, gan ovāla, gan apaļa, kā arī trīsstūrveida. Mēdz uzskatīt, ka apaļa izlietne ir visietilpīgākā un ērtāk lietajamā.

Ja Jūs esat izvelējies tādu izlietni, kuras kontūra vai malas ir augstākas par pašu skapīti, tad ir ļoti svarīgi pareizi apstrādāt izlietnes salaiduma vietu ar skapīti. Pretējā gadījumā ūdens iesūksies skapītī un to sabojās.

Materiāli

Ir pieejamas dažādu materiālu izlietnes:

  • Tērauda izlietnes – šāda materiāla izlietnes ir ļoti izturīgas. Tērauda izlietnei nekas nenotiks, ja tajā ielies vārošu ūdeni, etiķi vai arī citrona sulu. Tērauda izlietnes ir pieejamas gan matētas, gan glancētas. Šādas izlietnes ir ļoti viegli pieskaņot dažādiem virtuves dizainiem, kā arī virtuves tehnikai. Lai gan tērauda izlietnes ir izturīgas, ar laiku tajās tomēr parādās skrambas, kā arī var redzēt pilienu pēdas. Šādas izlietnes rada arī samērā lielu troksni.
  • Kompozītmateriala izlietnes – šīs izlietnes pārsvarā sastāv no kvarca vai granīta šķembām, kas savienotas ar akrila sveķiem, tādējādi izlietne kļūst gan izturīga, gan termodroša. Šādas izlietnes ir pieejamas visdažādākajās formās un krāsās, taču tās ir salīdzinoši dārgas.
  • Keramikas izlietnes – šāda veida izlietnes izvēlas daudz retāk, kā cita veida izlietnes, jo tās ir ļoti dārgas. Keramikas izlietnes parasti izvēlas cilvēki, kuri savu interjeru veido senatnīgu. Keramikas izlietnes ir izturīgas pret dažādiem skrāpējumiem, tomēr tās ir trauslas. Ja neuzmanības dēļ šādā izlietnē iekritīs kāds smagāks priekšmets, pastāv liela iespāja, ka izlietne saplīsīs.
  • Čuguna izlietnes – šāda veida izlietnes vairs nav tik pieprasītas. Agrāk tādas bija gandrīz katrā mājā, taču mūsdienās cilvēki sādas izlietnes uzskata par taupības variantu, tāpēc izvēlas tomēr cita veida izlietnes.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.3/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.