Noderīgi padomi

Kā izvēlēties kapsulu kafijas automātu?

Izvēlēties kapsulu kafijas automātu
08 03 2018
kuri kapsulu kafijas automati ir labakie

Skaidrojam, kuri kapsulu kafijas automāti ir labākie.

Dzert kafiju no kafijas automāta ir ne tikai ērti, bet arī garšīgi, jo ar tā palīdzību tiek iegūts brīnišķīgs kafijas aromāts. Tostarp, daži no tiem visnotaļ paātrina šī dzēriena pagatavošanas procesu. It īpaši tas ir attiecināms automātiskajiem kafijas automātiem. Populārāko vidū – kapsulu kafijas automāti. Kādas ir to priekšrocības? Un vai patiesībā kafija, kas tiek pagatavota šādos automātos, atšķiras ar garšas labām īpašībām?

 1. NESCAFÉ® Dolce Gusto® Mini Me KP1208 Krups® automātiskais kafijas automāts
 2. NESCAFÉ® Dolce Gusto® Mini Me KP1201 Krups® automātiskais kafijas automāts
 3. NESCAFÉ® Dolce Gusto® EDG737.B Eclipse De’Longhi® kafijas automāts

Kā darbojas kapsulu kafijas automāts?

TOP piedāvājumi: Kafijas automāti ar kapsulām


Kapsulu kafijas automata darbības princips ir ļoti vienkāršs, no lietotāja netiek prasītas nekādas īpašas prasmes. Kapsulas sastāv no noteikta daudzuma aromātu, ko Jūs izvēlaties. Ja Jūs vēlaties kafiju ar pienu, tad izvēlieties kapsulu ar attiecīgo garšu, piemēram, latte, kur papildu ietilpst piena pulveris. Ja ir vēlēšanās pagatavot melnu kafiju, gluži vienkārši ievietojiet kapsulu tai paredzētā vietā, ieslēdziet automātu un pēc dažiem mirkļiem izbaudiet kafijas garšu. Vairums modeļu ļauj Jums arī pagatavot tēju vai karstu šokolādi.

Kapsulu kafijas automātu priekšrocības un trūkumi

PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
 • Salīdzinoši zema cena
 • Vienkāršs lietošanā
 • Ērti uzturēt tīru
 • Iespēja saglabāt daudzas garšas
 • Vienas kafijas tasītes izmaksas ir lielākas, nekā pagatavojot kafiju parastā veidā.
 • Kapsulu kafijas automātu modeļu nelielā izvēle
 • Konkrēta ražotāja kafijas automātam der tikai tā paša ražotāja kapsulas

Kapsulu kafijas automātos nav nekādu papildu sastāvdaļu, piemēram, kafijas dzirnaviņas, tādējādi tajos nav iespējams pagatavot kafiju no pupiņām vai maltas kafijas.

TOP piedāvājumi: Kafijas kapsulas


Piena putiņas

Ar kapsulu kafijas automāta palīdzību Jūs vienmēr pagatavosiet piemērota veida kafiju. Tas izdodas nebūt ne visiem kafijas automātiem. Pat, ja runa ir par kapučīno vai latte pagatavošanu. Taču atšķirībā no tradicionālajiem automātiem, piena problēmu var atrisināt trīs veidos:

 • Izmantojot kapsulas ar piena pulveri
 • Izmantojot piena iesmidzinātāju
 • Iegādājoties piena putotāju

Kam būtu jāpievērš uzmanība?

Ūdens rezervuārs

Izvēlieties modeli, kā ūdens rezervuāra tilpums būs pietiekams, lai pagatavotu kafiju visiem ģimenes locekļiem. Ja Jūs dzīvojat viens/ viena, tad Jums pilnīgi pietiks ar neliela izmēra kafijas automātu, kura ietilpība būs no 0,5 līdz 1 litram.

Ārējais izskats

Kapsulu kafijas automāti atšķiras ar ekskluzīvu, nestandarta ārējo izskatu. Dažādus modeļus Jūs varēsiet atrast interneta veikala 220.lv preču sortimentā. Tādēļ ir vērts padomāt: vai to oriģinālais izskats atbildīs Jūsu gaumei un Jūsu virtuves interjeram.

 1. Kafijas automāts Krups XN1001 Inissia Nespresso
 2. NESCAFÉ® Dolce Gusto® Jovia De’Longhi® EDG250.B kafijas automāts
 3. Kafijas automāts Tchibo Cafissimo Classic

Papildu funkcijas

Neraugoties uz to, ka kapsulu lietošanas sakarā pat process tiek vienkāršots, daudziem modeļiem ir iespējams veikt automāta parametru izmaiņas, lai pienācīgā veidā pagatavotu attiecīgo kafijas šķirni. Taču ir arī tādi modeļi, kas automātiski regulē iestatījumus, piemēram, atbilstoši svītru kodam. Citas funkcijas:

 • Kafijas stipruma regulēšana
 • Automātiskā tīrīšana un atkaļķošana
 • Ūdens filtrēšana
 • Kafijas izmēra izvēle

Spiediens

Kapsulu kafijas automāts vai vienkāršs kafijas automāts? Neskatoties uz Jūsu viedokli, būtu vērts pievērst uzmanību šim parametram. Jo augstāks ir spiediens, jo aromātiskāka un stiprāka izdodas kafija. Tirdzniecībā ir kapsulu kafijas automāti ar zemu spiedienu, kas svārstās 3 bāru robežās, vai arī aparāti ar augstu spiedienu – 15 vai pat 19 bāri. Un ne vienmēr šajā gadījumā cena ir tas noteicošais faktors.

Kapsulu kafijas automāts atšķiras ar augstu komforta līmeni un vienlaicīgi ar zemu cenu. Taču īsti kafijas cienītāji tomēr izvēlas tradicionālos kafijas automātus ar spiedienu, kas viņiem sniedz vairāk iespēju improvizācijas sakarā. Iegādājoties kapsulu kafijas automātu, Jūs sasaistāties tikai ar vienu ražotāju, tostarp, ekspluatācijas izmaksas ir visnotaļ lielas. No otras puses, tas Jums sniegs iespēju izbaudīt dažādas kafijas garšas, un netērēt laiku, lai iedziļinātos brīnišķīgas kafijas pagatavošanas noslēpumos. Tādēļ vislabākais veids, kā var noskaidrot, vai ir vērts iegādāties kapsulu kafijas automātu, tā ir piedalīšanās degustācijās, ko reizēm rīko, piemēram, tirdzniecības centros.

TOP piedāvājumi: Kafijas automāti