Noderīgi padomi

Padomi, kā izvēlēties labāko elektromobīli bērniem

Plaša izvēle bērnu elektromobīļiem
05 05 2020
meitene un zens brauc ar elektromobili darza

Mēs noteikti nekļūdīsimies, sakot, ka elektromobīļi ir viena no visvairāk kārotajām bērnu rotaļlietām. Ar šādu transportlīdzekli mazie varēs justies kā īsti autovadītāji un izbaudīt izklaidi, kas nodrošinās patiešām daudz prieka. Mūsdienās šādi bērnu elektromobīļi kļuva pieejami visiem vecākiem, tādēļ daudzi vecāki ir nolēmuši piepildīt sava mazuļa sapni. Tomēr, ja Jūs plānojat iegādāties šo bērnu elektromobīli, vispirms ir jāapsver daži svarīgākie šo rotaļlietu izvēles kritēriji.

Mazuļa vecums

Lai gan bieži tiek teikts, ka mazuļi, kas jau ir vecāki par vienu gadu, var droši sēdēt pie elektromobīļa stūres, šādi braucieni var radīt bērnam diezgan lielu stresu, un Jums nāksies vadīt šo transportlīdzekli pašiem. Tieši šī iemesla dēļ elektromobīļus ir ieteicams pirkt 2,5 – 3 gadus veciem bērniem. Šāda vecuma atvasītes jau ir pietiekami patstāvīgas, lai paši varētu vadīt šo elektromobīli.

Tomēr, lai nodrošinātu maksimālu drošību, dažiem modeļiem ir arī tālvadības pultis – ja būs nepieciešams, Jūs viegli varēsier pārņemt elektromobīļa vadīšanu. Pašlaik tirdzniecībā dominē modeļi, kas ir piemēroti 3 gadu lietošanai, tomēr var atrast variantus arī vecākām atvasītēm. Parasti šīs ierīces ir funkcionālākas un jaudīgākas.

Pasažieru skaits un maksimālā slodze

Ja Jums aug divas līdzīga vecuma atvasītes, ir vērts padomāt par divvietīgu elektromobīli. Tad bērni nebūs dusmīgi un nestrīdēsies savā starpā, bet Jums nevajadzēs pirkt divas dažādas rotaļlietas. Tomēr, izvēloties modeli diviem vai vienam bērnam, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību maksimālajam lietotāja svaram. Ja Jūs vēlaties, lai elektromobīlis būtu pielāgojams pēc iespējas ilgāk, tāpēc vislabāk ir izvēlēties tādu variantu, kura maksimālā slodze krasi pārsniedz Jūsu bērna svaru.

Elektromobīļa akumulators

Attiecībā uz akumulatoru, vispirms vajadzētu nošķir ceļojuma ilgumu. Ja tas prasa tikai dažas minūtes, un tad no elektromobīļa būs jāizkāpj, šāda izklaide neatstās iespaidu uz bērnu. Iepriekš noteikti pārbaudiet šos iestatījumus, pirms iegādājaties šo mazuļa transportlīdzekli.

Atšķiras arī akumulatora ietilpība – no tā ir atkarīgas arī noteiktas elektromobīļu iespējas. Visbiežāk tiek piedāvāti šādi varianti:

6V. Šādi transportlīdzekļi bez problēmām darbosies uz cietas virsmas, neatkarīgi no tā, vai tā būs ietve pilsētā, vai meža ceļš laukos. Tomēr, ja vēlēsieties to izmantot uz zāliena vai kalnainajā apvidū, tad ar šādu elektromobīli būs grūtāk braukt. Turklāt šādi elektromobīļi attīsta mazāku ātrumu (to ātrumu var pielīdzināt pieauguša cilvēka soļošanai) – tāpēc šādas ierīces ir ieteicams iegādāties jaunākiem mazuļiem.

12V. Šādi elektromobīļi bērniem, kaut arī ir dārgāki, ir daudz universālāki. Tie var viegli braukt pa zālienu, kalnainajām un jebkurām citām virsmām. Lielākā daļa šo modeļu var attīstīt ātrumu, kas ir ekvivalents pieaugušā cilvēka skrējienam (aptuveni 8km/st). Šādus transportlīdzekļus var iegādāties visu vecumu bērniem. 

24V. Šie ir – šobrīd visjaudīgāki elektromobīļu modeļi tirgū, kas var piedāvāt vairāk iespēju, protams, par augstāku cenu. To maksimāli sasniedzamais ātrums bieži pārsniedz 10km/st, tāpēc šādus elektromobīļus vislabāk ir iegādāties pieaugušām atvasītēm, kas lieliski tiks galā ar šīs ierīces vadīšanu.

Kvalitāte

Bērnu elektromobīlis ir sava veida naudas ieguldījums, tāpēc, iegādājoties tās, mēs ceram, ka bērni varēs šīs rotaļlietas izmantot pēc iespējas ilgāk. To augstāku izturību garantē augstāka plastmasas kvalitāte. Ieteicams dot priekšroku arī glancētam, lakotām šo rotaļlietu virsmām – šādas ierīces būs izturīgākas pret skrāpējumiem. Uzticamību garantēs arī pazīstams ražotājs un zīmols, ka arī citu vecāku atsauksmes par šīm rotaļlietām.

Papildu iespējas

Visiem šiem bērnu transportlīdzekļiem ir drošības jostas, taču to funkcionalitāte ar to īsti nebeidzas. Lukturi, apgaismots pulkstenis instrumentu panelī, atveramais bagāžnieks, mūzikas atskaņotājs, atpakaļskata spoguļi – šī ir tikai daļa no tā iespējam, ko šie elektromobīļi var piedāvāt. Visi šie piederumi ļaus Jūsu mazajiem justies kā īstajā transportlīdzeklī, taču par šādām ekstrām būs papildu jāmaksā. Padomājiet par to, cik daudz Jūs plānojat ieguldīt šajā bērnu elektromobīlī, un tikai pēc tam sāciet meklēt maksimālu funkcionalitāti.

Elektromobīļa dizains

Ļoti svarīgi, lai jaunā automašīna patiešām patiktu bērnam, tāpēc to iegādājoties, noteikti pajautājiet savas atvasītes viedokli. Varbūt Jūsu bērnam ir vairāk nekā tikai iecienītākā krāsa, bet ir arī vismīļākā automašīnas marka vai modelis? Tagad tirgū var atrast daudz licencētu elektromobīļu, kas ir reālu transportlīdzekļu samazinātās versijas. Šāda rotaļlietas noteikti atstās milzīgu iespaidu uz Jūsu bērnu!


Apsverot visus šos aspektus, Jūs noteikti izvēlēsieties savam bērnam labāko elektromobīli. Tomēr neaizmirstiet par drošību: neatstājiet savas atvasītes vienus pašus un iemāciet viņiem braukt atbildīgi.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?