Noderīgi padomi

Kā izvēlēties printeri, kurš būs lēts lietošanai ikdienā?

Plaša izvēle printeriem un daudzfunkcionālām ierīcēm
30 09 2019
sieviete printe dokumentus

Mājasdarbi, lidmašīnas biļetes, darba dokumenti… neatkarīgi no tā, kas Jums jāprintē, ir pieejami kvalitatīvi printeri, kuri spēj paveikt savu uzdevumu augstākajā līmenī. Cīņa starp pasaulē labākajiem zīmoliem, tai skaitā, HP, Canon, Epson un citiem ir padarījusi printeru cenas pieejamākas, kā jebkad, un mūsdienās jaunu printeri var atrast pat tikai par dažiem desmitiem eiro.

Izvēlēties labu printeri, kas pilda visas mums nepieciešamās funkcijas un vienlaikus nerada augstas izmaksas par lietošanu, nav vienkārši, jo piedāvājums ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Ja esat nolēmis iegādāties jaunu printeri, pirms veikt pirkumu, iesakām ieskatīties šī raksta turpinājumā, lai uzzinātu vairākus svarīgus ieteikumus, kas palīdzēs izvēlēties Jūsu maciņam draudzīgu iekārtu.

Kuru pirkt – tintes printeri vai lāzerprinteri?

Šis ir pirmais jautājums, uz kuru atbilde jāatrod ikvienam pircējam, kas vēlas iegādāties printeri. Katrs no šiem veidiem izceļas ar atšķirīgām īpašībām, tādēļ svarīgi tās pārzināt, lai saprastu, kas nepieciešams Jums. 

Apjomīgu daļu tirgus aizņem krāsainie tintes printeri, jo tie izceļas ar daudzpusību, ļaujot printēt teju jebko, sākot no teksta materiāliem, grafikiem, tabulām, beidzot ar fotogrāfijām. Lai arī klasiskie tintes printeri parasti tiek uzskatīti par lēnākiem nekā lāzerprinteri, ražotāji mūsdienās piedāvā arvien jaunus modeļus, kas spēj sacensties ar lāzera printeriem.

Populāri tintes printeri:


Lāzerprinteris biežāk tiek izmantots birojos, skolās un bibliotēkās, kur lielākoties notiek printēšana lielā apjomā, un tiek izmantota melnbaltā druka. Vairumā gadījumu melnbaltie lāzera printeri ir pieejami par ļoti labām cenām, turklāt tie nodrošina ātru drukāšanu, kā arī vienas lapas izdrukāšana, salīdzinot ar tintes printeri, ir zemāka. Taču, protams, vienmēr jāpārdomā savas vajadzības, kā arī jāņem vērā, ka kādreiz nākotnē var būt nepieciešama arī krāsainā druka.  Šādos gadījumos vērts apsvērt domu par krāsainā tintes printera vai krāsainā lāzerprintera iegādi.

Pastāv uzskats, ka lāzerprinteris spēj izdrukāt krietni lielāku lapu skaitu, izmantojot vienu kārtridžu, nekā tintes printeris. Taču mūsdienās jaunie printeru modeļi sāk šo uzskatu mainīt, jo modernie melnbaltie tintes printeri spēj izdrukāt pat 10 000 lapu no viena kārtridža savukārt krāsainie tintes printeri drukā līdz pat 7000 un vairāk lapu, izmantojot vienu kārtridžu. Protams, šādi rādītāji raksturīgi dārgākiem un jaunākiem printeru modeļiem. Šie parametri tiešā veidā ietekmē izmaksas par vienas lapas izprintēšanu, kas savukārt ļauj ietaupīt, jo retāk jāuzpilda vai jānomaina kārtridžs.

Populāri lāzerprinteri:


Vai Jums vajadzīga multifunkcionāla ierīce?

Ja plānots pirkt printeri lietošanai ikdienā mājas apstākļos, ir vērts apsvērt multifunkcionālas ierīces izvēli, un tam ir vairāki iemesli. Ja ir nepieciešams skeneris, kopētājs un printeris, Jums nav jātērē nauda par trim ierīcēm, jo to vietā vari iegādāties vienu, kas ne tikai izmaksā lētāk, bet arī aizņem krietni mazāk vietas. Turklāt mūsdienās ražotāji arvien biežāk sāk piedāvāt ierīces, kas piedāvā plašākas iespējas, nevis tikai printēšanu, tādēļ ir vērts jau laicīgi padomāt par universālas tehnikas iegādi.

Daudzfunkcionālās ierīces:


Vai Jums nepieciešams fotoprinteris?

Šis printeru veids nedaudz atšķiras no citiem, piedāvājot iespēju izdrukāt kvalitatīvas fotogrāfijas, un to dizains un darbība ir veidota, lai kvalitatīvi pildītu tieši šo funkciju. Tas nozīmē, ka foto printeri nav multifunkcionāli, taču, ja Jums interesē regulāra foto drukāšana vai šāda veida pakalpojumu sniegšana citiem, foto printeris noteikti būs īstā izvēle. 

TOP fotoprinteri: