Noderīgi padomi

Kā izvēlēties skrituļslidas?

Plaša izvēle skrituļslidām
19 02 2021
meitene fikse skritulslidas pirms brauciena

Braukšana ar skrituļslidām ir ne tikai jautra atpūtas aktivitāte, bet arī lielisks veids, kā padarīt savu figūru daiļāku. Tāpēc ne tikai bērni, bet arī pieaugušie vēlas iemācīties braukt ar tām. Tomēr neatkarīgi no tā, kāds būs Jūsu galvenais mērķis, Jums būs rūpīgi jādomā, kādu tieši preci izvēlēties. Ja ņemsiet vērā dažus būtiskus kritērijus, Jūs noteikti daudz maz atvieglosiet sev šo nodarbi.


Skrituļslidu tipi

Šobrīt plašāk nopērkami ir sekojoši skrituļslidu tipi: 

  • „Fitness“. Šāda tipa skrituļslidas ir īpaši piemērotas braucieniem parkā – šī pašlaik ir viena no populārākajām izvēlēm. Šo skrituļslidu kurpe ir ļoti mīksta un ērta, manevrēšanas spēja ir mērena, taču ar šādu izstrādājumu ir viegli uzturēt braukšanas virzienu. Turklāt, daudziem modeļiem ir arī papildu bremzes, tāpēc Jums nebus jāuztraucas par to, kā bremzēt ar riteņu palīdzību.
  • „Freeskate“. Šo modeļu kurpes korpuss ir daudz stingrāks (nereti - plastmasas), lieliska aizsardzība pret triecieniem. Pateicoties šo skrituļslidu lieliskajai manevrēšanas spējai, Jūs varesiet ar šīm skrituļslidām spēlēt dažādas spēles, agresīvāk pārvietoties pa pilsētas ielām vai pat veikt dažādus trikus. Tiesa, tām nav iespējas uzlikt bremzes. Tādēļ šādas skrituļslidas ir ieteicamas pieredzējušākiem un entuziastiem, kas alkst pēc adrenalīna.
  • Regulējama izmēra skrituļslidas. Tie ir – dominējošie modeļi bērnu skrituļslidu vidū. Tieši to izmēra pielāgošanas iespējas dēļ šos produktus var pielāgot vairākiem gadalaikiem – strauji augošām atvasītēm šī ir būtiska priekšrocība. Tomēr regulējama izmēra modeļi arvien vairāk tiek atklāti arī starp pieaugušajiem piedāvātajām skrituļslidām.

mamma un meita macas skritulot

  • Skrituļslidas - slidas. Kā jau no paša nosaukuma izriet, šādus izstrādājumus var izmantot ne tikai kā skrituļslidas, bet arī kā slidas ziemas sporta veidos. Kaut arī šādi modeļi ir ļoti populāri starp bērnu skrituļslidām, to vidū var atrast arī variantus pieaugušajiem.
  • Papēža skrituļslidas. Tie ir – jauni divu riteņu modeļi, kas tiek uzstādīti uz papēžiem. Tās pašas skrituļslidas ir piemērotas visiem apavu izmēriem, un, tās valkājot, Jūs varēsiet ne tikai braukt, bet arī staigāt vai vienkārši slīdēt. Šī ir nedaudz atšķirīgāka, bet ne mazāk interesanta izklaide, kas varēs atdzīvināt Jūsu vai Jūsu bērnu ikdienas rutīnu.

Skrituļslidu riteņi

Jūsu braucienu pieredze būs atkarīga arī no riteņiem – šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā sekojošās nianses:

  • Izmērs. Jums ir jāņem vērā, ka lielāki riteņi būs ātrāki un mazāki – lēnāki, bet labāk manevrējami un vieglāk vadāmi. Tieši tāpēc iesācējiem skrituļslidotājiem ir ieteicams izvēlēties mazākus, aptuveni 84-90mm diametra riteņus, kas nodrošinās drošāku un vieglāk kontrolējamu braucienu.


  • Mīkstums. Šis parametrs tiek apzīmēts ar burtu A – jo lielāks skaitlis blakus, jo cietāki būs riteņi. Riteņu mīkstāki modeļi ir lēnāki, bet ērtāki, tikmēr cietāki – daudz ātrāki, bet tiem nav tik labas saķeres ar virsmu. Parasti atvasītēm ir piemēroti 78A, nepieredzējušiem pieaugušajiem – 82-84A cietuma riteņi, bet, ja Jūs alkstat pēc ātruma un piedzīvojumiem, varat izvēlēties arī 90A cietības variantus.

Citi svarīgi akcenti

Lai Jūsu jaunas skrituļslidas pilnībā atbilstu visām cerībām, ir jāņem vērā arī šādi kritēriji:

  • Stiprinājuma rāmis. Tirgū visbiežāk sastopamas ir plastmasas un alumīnija rāmji. Lai arī pirmā tipa modeļi ir lēnāki, tie ir vieglāki, labi absorbē vibrācijas un tāpēc ir ideāli piemēroti iesācējiem. Šādas skrituļslidas gūs priekšroku arī tad, ja, izvēloties šo produktu, Jums ir svarīga arī to cena. Tikmēr produkti ar alumīnija rāmi būs īpaši ilgmūžīgi, izturīgāki un ātrāki. Turklāt, šādi modeļi arī piedāvās labāku pretestību.

cilveks ar melnam skritulslidam

  • Gultņu rotēšanas precizitāte. Šis parametrs tiek mērīts pēc dažādiem standartiem – populārākais no tiem ir ABEC, bet Jūs varēsiet uz dažādiem skrituļslidu modeļiem pamanīt arī ILQ, JIS vai DIN. Jo lielāks skaitlis būs blakus vienam no šiem apzīmējumiem, jo ​​precīzāka būs rotēšana. Iesācējiem parasti ir ieteicams izvēlēties ABEC 7 standarta atbilstošus ražojumus: tie būs ilgtspējīgi un uzticami, bet tajā pašā laikā lieliski piemēroti apmācībām.