Noderīgi padomi

Kā izvēlēties videokameru?

Izvēlēties videokameru
05 02 2018

Tirgū mēs redzam arvien mazāk videokameru – tās praktiski pilnībā ir nomainījuši daudzfunkcionālie fotoaparāti un, protams, viedtālruņi. Un tomēr, šobrīd tikai videokamerām piemīt īpašās tuvinājuma funkcijas, vienkārša vadība, lieliska stabilizācija un citas priekšrocības, kādas nav citām ierīcēm, kas spēj filmēt video. Ja Jūs esat nolēmis iegādāties videokameru – lieliski. Tomēr kā to pareizi izvēlēties?

Ierīces veids

Pašlaik videokameras var būt daudz mazākas un vieglākas, nekā agrāk. Tās brīvi ietilpst rokā, bet tostarp var nodrošināt tuvinājumu 10 un vairāk reižu. Dažām no tām var būt GPS uztvērējs, iespēja filmēt ar izšķirtspēju 4K utt. Un tomēr, ir kārtīgi jāpadomā, vai Jums vajadzīgs kaut kas neliels, bet mazāk jaudīgs, vai arī Jums svarīga ir attēla kvalitāte. Ja pats svarīgākais Jums ir kompakts lielums, tad, iespējams, Jums jāapsver tādas darbības kameras, kā “GoPro” iegāde.

Kāda izšķirtspēja Jums vajadzīga?

Pašlaik ekonomiskās klases un vidējās klases tirgū dominē videokameras ar izšķirtspēju Full HD (1920 х 1080), un tas, bez šaubām, ir pietiekami vairumam parasto lietotāju, jo lielākajai to daļai nav monitoru vai televizoru ar izšķirtspēju 2K vai 4K. Taču, ja Jums ir televizors vai monitors ar augstu izšķirtspēju, vai Jūs plānojat to iegādāties, izskatiet lielākas summas investēšanas variantu ierīcē, kas spēj filmēt ar izšķirtspēju 4K. Jā, lielākajai daļai tādas videokameras ir pārāk dārgas, tāpēc, ja Jūsu budžets nav pārāk liels, daudz nedomājiet un pērciet ierīci, kas filmē ar izšķirtspēju Full HD – tā Jums tāpat kalpos ilgus gadus. Turklāt tādā gadījumā Jums vajadzēs daudz mazāku atmiņas apjomu!

Speciālās funkcijas, kas var noderēt

Lai ko Jūs izvēlētos – videokameru ar izšķirtspēju 4K vai mazāku izšķirtspēju, laiks padomāt par to, kādas papildus funkcijas Jums vajadzēs, bet kādas – ne pārāk. Lielākā daļa funkciju, tādas, kā autofokuss vai atvāžams LCD ekrāns, ir pieejamas praktiski visās ierīcēs. Bet integrēto zibspuldzi vai Wi-Fi sakarus var sastapt daudz retāk.

Atvāžams LCD ekrāns – tā ir parasta un praktiski obligāta funkcija, kas nav tikai mazākām videokamerām. LCD ekrāns nepieciešams vienkāršākai un ērtākai vadībai, lai skatītos nofilmēto materiālu un citiem nolūkiem. Parasti tādu ekrānu lielums sasniedz no 2 līdz 4 collām – jo lielāka pati ierīce, jo (visbiežāk) lielāks tās ekrāns. Ja Jūs varat izvēlēties, tas izvēlieties modeli ar lielu LCD ekrānu.

Attēla stabilizācija – daudz retāk sastopama funkcija, tomēr lietotāji to novērtē visvairāk – to apstiprina arī atsauksmes. Dažās kamerās attēla stabilizācija ir elektroniska, citās – optiska. Reti kamerās izmanto abas tehnoloģijas, tomēr par efektīvāku tiek uzskatīta optiskā stabilizācija, tāpēc, ja Jums ir tāda iespēja, pasūtiet kameru ar optisko vai optisko un elektronisko attēla stabilizāciju.

Pilnībā automātiska vadība – šī funkcija ir praktiski visās ierīcēs, un tā patiešām padarīs Jūsu filmēšanu vienkāršāku, jo baltās krāsas līdzsvars, fokusējums un citi iestatījumi regulēsies automātiski. Tiesa, ja Jūs vēlaties filmēt profesionālā līmenī, tad Jums droši vien šī funkcija praktiski nebūs vajadzīga.

Optiskais tuvinājums – praktiski visas kameras var lepoties ar elektronisko tuvinājumu, tomēr tam praktiski nav nekādas vērtības, jo kardināli pazemina filmējamā video kvalitāti. Tostarp optiskais tuvinājums tiek īstenots, izmantojot optiskās lēcas, tāpēc dažas videokameras var tuvināt attēlu pat līdz 50 reizēm. Tā ir lieliska funkcija, ja Jūs plānojat bieži filmēt koncertus vai kādus objektus no liela attāluma.

Wi-Fi sakari – tā vēl arvien ir reta funkcija, tomēr videokameru ar Wi-Fi skaits pastāvīgi aug. Bezvadu Wi-Fi sakari ļauj, neizmantojot vadus, savienot videokameru ar citām ierīcēm un ērtāk pārnest datus. Dažām ierīcēm ir arī NFC sakari, kurus izmantojot, var pārnest datus, ar telefonu pieskaroties videokamerai.

Ūdensnecaurlaidība un triecienizturība – ja Jūs plānojat filmēt kaut ko riskantu un ekstremālu, Jums jāpainteresējas, vai Jūsu pirktā kamera ir ūdensnecaurlaidīga un triecienizturīga, kā arī noturīga pret citiem iespējamiem faktoriem. Parasti darbības kameras no tā visa ir pasargātas, taču tāda aizsardzība ir arī dažām parasta izmēra kamerām.

Padomi tiem, kas vēlas nedaudz vairāk

Ja Jūs plānojat filmēt ne tikai svētkus ģimenes lokā vai draugus, Jums jāpadomā arī par citām lietām, kas ļauj radīt kvalitatīvu video materiālu. Divas lietas, kuras, iespējams, ir svarīgākas, salīdzinot ar visiem citiem aspektiem, - tās ir apgaismojums un skaņa. Tāpēc, pērkot kameru, jāpārliecinās, ka tā var filmēt parastā apgaismojumā, vai iegādājieties speciālas lampas, kas paredzētas video filmēšanai. Tostarp skaņas kvalitāte atkarīga no mikrofonu skaita kamerā, izmantotās skaņas filtrācijas tehnoloģijas. Ja vēlaties iegūt augstāka līmeņa skaņas kvalitāti, meklējiet kameru ar USB savienotāju vai 3,5 mm audio savienotāju, lai varētu pieslēgt ārējo mikrofonu. Neaizmirstiet, ka skaņai bieži nav mazāk svarīga nozīme, kā pašam attēlam!

Cena

Savu videokameru Jūs varat pasūtīt internetā vietnē 220.lv. Šajā internetveikalā videokameras maksā mazāk sakarā ar pastāvīgi rīkotajām akcijām, izpārdošanām, atlaižu piemērošanu, izmantojot īpašus promokodus. Videokameru cena var variēties robežās no dažiem desmitiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro, tiesa, pēdējie modeļi paredzēti tikai profesionāļiem. Mēs nešaubāmies par to, ka vairumam cilvēku pietiks ar pašiem lētākajiem modeļiem, taču, ja Jūs vēlaties iegādāties kameru, kas kalpos ilgus gadus, mēs iesakām investēt mazliet lielāku summu – standartiem tuvākajā laikā nevajadzētu mainīties, tāpēc saderības jautājumam Jūs nevajadzētu satraukt.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?