Noderīgi padomi

5 padomi, kā pareizi kopt biotualetes

Plaša izvēle biotualetēm
21 04 2020
biotualetes kopsana

Biotualešu darbības mehānisms pamatīgi atšķiras no tradicionālo tualešu mehānisma, tādēļ daudzi nemaz nezina, kā tās pareizi kopt. 

Lai arī jebkuras tualetes kopšanas process ir diezgan nepatīkams, tā ir svarīga nepieciešamība, lai nodrošinātu zināmu lietošanas komfortu, tādēļ esam apkopojuši 5 padomus, kā pareizi kopt biotualetes.

1.Noslaukiet itin visas virsmas

Izmantojiet kādu tīrīšanas līdzekli un lupatiņu vai birsti un noslaukiet itin visas biotualetes virsmas. Ja tualetē ir netīrumi un liekas, ka no tiem nevarēs atbrīvoties nekad, pamēģiniet izmantot etiķi – tas ir lielisks palīgs cīņā ar netīrumiem biotualetē. 

Atbrīvošanās no netīrumiem ir svarīga uzkopšanas sastāvdaļa, jo tas var palīdzēt likvidēt nepatīkamus aromātus. Jo tīrākas virsmas, jo jaunāka un patīkamāka šķiet biotualete, tādēļ pievērsiet uzmanību katram mazākajam netīrumam un traipam! 

Ieteikums – centieties no netīrumiem atbrīvoties pēc iespējas biežāk, tādējādi uzkopšana būs vienkāršāka.

2.Iztīriet konteineri

Kad runa ir par biotualeti, šis parasti ir visbiežāk uzdotais jautājums. Doma par to, ka jāredz un jātīra kaut kas tāds, kas parasti iet lejup pa kanalizācijas trubu, lai tiktu apstrādāts ūdens attīrīšanas iekārtā, daudziem liekas pretīga, taču tā nemaz nav! 

Priekšstats par biotualetēm var būt maldīgs – patiesībā konteineris smaržo pēc augsnes un izskatās pēc lielas putekļu kaudzes. Ja ievērojat regulāru un pamatīgu konteinera tīrīšanas kārtību, biotualete varētu likties pats labākais risinājums. 

Izņemiet tualetes konteinera nodalījumu, iznesiet to ārā un izmetiet sastāvu kompostējamā maisiņā. Atšķirībā no parastajiem plastmasas maisiem, kompostējami maisiņi sadalās ātrāk, un, lai nezaudētu biotualetes patiesās funkcijas, vēlams būt dabai draudzīgam arī tad, ja runa ir par tualetes uzkopšanu.

3.Sagatavojiet materiālu

Ir daudz dažādu biomateriālu, kurus var izmantot biotualetē. Viens no tiem – kokosa šķiedra. Tai ir daudz priekšrocību, piemēram, tā ir 100% dabīga un bioloģiski pārstrādājama, turklāt tā ir viegli pieejama. Turklāt, to ir iespējams iegādāties lielā gabalā, ko var sadalīt dažādos izmēros, vai arī iegādāties mazākus gabalus, kurus ir ērti uzglabāt.

Materiāla sagatavošana ir pavisam vienkārša – atsevišķā traukā ievietojiet materiālu un pievienojiet tam nedaudz ūdens. Lai mazinātu nepatīkamu aromātu izplatību, arī jau sadalītos materiāla gabalus ieteicams sadalīt vēl mazākos. Kad ūdens iesūcies materiālā, nepieciešams pārliecināties, ka materiāla masa nav pārlieku saspiesta, tai piekļūst gaiss. 

4.Nomainiet materiālu

Protams, viens no galvenajiem noteikumiem, lai biotualete vienmēr būtu tīra un patīkama lietošanai, ir tas, ka materiāls jāmaina regulāri. Arī materiāla maiņa ir pavisam vienkārša – paņemiet iztukšotu konteineri, nosusiniet to no ārpuses un no iekšpuses un pievienojiet materiālu. Kad tas izdarīts, varat savienot biotualetes daļas, taču obligāti pārliecinieties, ka tās rūpīgi savienojas un nofiksējas.


5.Apkopiet ventilatoru un blīves

Pēdējais posms biotualetes uzkopšanā ir gumijas blīves izņemšana. Blīve atrodas starp divām biotualetes daļām un novērš smaku iekļūšanu dzīvojamā telpā. Turklāt, blīve, kas nepieciešama biotualetei, ir tā pati blīve, kas tiek izmantota durvīm vai logiem, tādēļ tā ir viegli pieejama. Kad materiāls izžūst un nākas pievienot jaunu masu, neaizmirstiet nomainīt arī blīvi!

Vēl viena lieta, kas jāpārbauda, pirms beidzat uzkopšanu, ir ventilators. Noslaukiet ventilatora lāpstiņas, lai neļautu kukaiņiem iekļūt tualetes poda bāzes zonā. Ņemiet vērā – ja nedarbojas ventilators, nedarbojas biotualetes kopējais mehānisms.

Ja reiz esat apsvēris iespēju pāriet uz biotualeti, tad rūpējieties par to pienācīgi! 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.